Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Metrobüs İstanbul trafiğini rahatlatacak mı?
123 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Sizce Metrobüs Istanbul Trafigini rahatlatabilecekmi?
evet, kismende olsa rahatlatacak... 59.4%  59.4%  [149]
hayir, bu trafik cilesi bitmez.... 38.6%  38.6%  [97]
fikrim yok..... 2.0%  2.0%  [5]
Toplam Oy : 251

mesut_tr

9 yıl önce - Pts 07 Tem 2008, 20:49
Metrobüs İstanbul trafiğini rahatlatacak mı?

Bence kismen de olsa rahatlatacak, cünkü günlük nerdeyse 15 saat boyunca araliksiz yogun trafik oluyor, bence e5 deki yükü kismende olsa kaldirabilir, ama yinede is sadece metrobüsle bitmiyor, insanlarimizinda duyarli olup daha cok gemi veya tren, metro yolculuklarini secmeliler diye düsünüyorum, galiba dünyada günlük ise araba ile gidilen ülkeler siralamasinda ilk 10 icerisinde yer aliyoruzdur....
iskeleleri kullanabiliriz, yani gemi ile gitsek mesela sabah sabah sinirlerimiz bozulmaz, ve bence o zaman trafigimiz daha da rahat eder ve bosbosuna iskelelerimiz soyunma kabini olarak kullanilmaz... http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=14994

not: benzer bir baslik var ise kilitlenmesini talep ediyorum, o basligin sahibindende özür diliyorum, bu arada basligin ismi ile ilgili daha iyi öneriler olursa degistirebilirim, daha iyisini bulamadimda..

EmirOtluoglu

9 yıl önce - Pts 07 Tem 2008, 22:45

Metrobüs geldiği bölgedeki trafiği ve toplu taşıma yolcusunu rahatlattı bile, buradan hareketle şu an inşa halindeki kım hizmete girdiğinde Avrupa yakası E-5 trafiği oldukça rahatlayacak diyebilirim. Bu konuda Mesut Bey'e katılıyorum sadece metrobüs ile olacak iş değil tabi ki, hali hazırda toplu taşıma araçlarını kullanlar açısından metrobüsü besleyen E-5'e dik hatlar ile, aracını bırakıp metrobüse yönelicekler açısından ise metrobüs istasyonlarının yakınana kurulacak otoparlar ile (park et devam et) bu rahatlama gerçekleşecek.

Babam yıllardır savunur boğaz doğal metro diye, devrin Beşiktaş Belediye Başkanı Yusuf Namoğlu seçim vaadi olarak Beşiktaş-Ortaköy-Arnavutköy-Bebek arası çalışan bir motor sistemi dile getirmiş ve başkan olduktan sonra uygulamaya koymuştu. Halkın pek rağbet etmemesi sebebiye seferler oldukça azaltıldı, günümüzde Beşiktaş Bld. Bşk. İsmail Ünal halen bu uygulamayı devam ettiriyor. Aslında halkımız bu bilinci alsa ve boğaz hatları yerine denize yönelse, daha doğrusu Büyükşehir Belediyesi eli ile deniz ulaşımı teşvik edilse sadece taşıt maliyeti olan Avcılar-Sarıyer / Kartal - Beykoz boyunca uzanan, Avrupa-Asya geçişli devasa bir metro/metrobüs hattımız daha olur.

emirhan_
9 yıl önce - Pts 07 Tem 2008, 22:46
Sizce Metrobüs Istanbul Trafigi' ni rahatlatacakmi?

evet rahatlatır çünkü çok insan taşıma kapasitesi var o yüzden trafik rahatlar..

recep demirbas
9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 00:46

metrobüs trafik sorununu bitirmek için inşa edilmiyor. ulaşım sorununu çözmek için yapılıyor. trafik kötü olsa bile insanların elinde hızla seyahat edeceği bir alternatif varsa ulaşım sorunu çözülmüş demektir. benim ulaşım problemim büyük oranda çözüldü metrobüsle, eğer daha da yayılırsa istanbulun ulaşım sorunu da çözülür yakında

delice056
9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 02:35

ben kesinlikle trafiğe faydası olacağını düşünmüyorum.yolları daraltıp metrobüs yolu yapılıyor.e5 te rahatça araç süremiyoruz yollar daraldı çoğumuz yine işe arabayla gidiyor.yer altından metro gibi yapılsaydı çok güzel olurdu aracın ismi metrobüs fakat lastikli otobüs ve mazotla çalışıyor mazotta zaten sorun var kendi elimizde değil günden güne fiyatı yükseliyor bence en uygunu metro olurdu trafik için yolcu için çok güzel bir şey ama arabasını kullananlar için dahada kötü yolların daraltılması.

EmirOtluoglu

9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 02:42

Alıntı:
ben kesinlikle trafiğe faydası olacağını düşünmüyorum.yolları daraltıp metrobüs yolu yapılıyor.e5 te rahatça araç süremiyoruz yollar daraldı çoğumuz yine işe arabayla gidiyor.yer altından metro gibi yapılsaydı çok güzel olurdu aracın ismi metrobüs fakat lastikli otobüs ve mazotla çalışıyor mazotta zaten sorun var kendi elimizde değil günden güne fiyatı yükseliyor bence en uygunu metro olurdu trafik için yolcu için çok güzel bir şey ama arabasını kullananlar için dahada kötü yolların daraltılması.

Geçen hafta ya salı ya da çarşamba idi kendi aracımla süre tuttum ve C.Bağ'dan Acvılar'a tam 14dk.da gittim, metrobüs öncesinde bu imkansızdı çünkü minibüsler, (ve bazı) otobüsler muhakkak 2. şeridi oluşturup yolcu alırlar, kafalarında estiğince şerit değiştirip, ilk alt geçitte en soldan en sağa kırarlardı. Metrobüs ile tüm bunlar tarih oldu ve E-5 inanılmaz derecede rahatladı. Kaldı ki şerit te daralmadı, yana kaydı (halen 3+3) sadece artık emniyet şeridi yok, bunun sıkıntısı trafik kazası meydana gelince yaşanabiliyor.

Mazot ile ilgili görüşlerinize katılıyorum, sık sık Semih Yaşar Bey'de dile getiriliyor. Yapılması gereken yol yakınken bu hattın metroleybüse çevrilmesi.

F_A_R_U_K

9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 02:52

Trafik rahatlamaz. Aksine, ortadan metrobus'e özel yol açıldığı için daha da sıkışır. Ancak toplu taşımadaki ulaşım süresi azalır kalitesi,konforu artar. Ancak kişiler özel araçlarını bırakır, metrobuse yönelirse ki %80 bunu yapmaz, o zaman hatırı sayılır bir araç trafiğinde rahatlama olabilir...

En son F_A_R_U_K tarafından Sal 08 Tem 2008, 02:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

idris K.(52)

9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 02:54

ben avrupadan katilyiorum ve her yil istanbula ugrarim.
metrobüse binmedim ama benim tavsiyem daha cok belediye otobüsü cikarmalari lazim ve her 20 dakiak yada 30 dakiak bir otobüs kalkacagina her 10 dakikada bir otobüs kalksa duraktan hem millet otobüste SIKISMAZ ve bir cok insanda otomobilden , toplu tasita geceginden eminim.o zaman trafik SIKISKLIGIDA yasanmaz

İSMAİL ÇELİK

9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 09:31

Rahatlatamaz diyen iki arkadaş,belliki hususi araç kullanıyorlar ve toplu taşımanın asıl hedefimiz olduğunu unutmuşlar.Metrobüs olmasa idi şu anki yoldada istediğin rahatlıkta gidemeyecektin,zira yan yollar sayesinde duraklar ile giriş çıkışlar oraya kaydı ve transit yol daha akıcı oldu.Metrobüs olmasa idi günde 200000 den fazla insanı ne ile taşımayı düşünüyordunuz?
Adı metrobüs imiş ama lastik tekerli ve mazotlu imiş!Metrobüs aracın değil sistemin adı,lastik tekerde bazı yerlerde avantajlıdır,bu avantajıtoplu taşımada niye kullanmayalım?Namı diğer lastik tekerli tramvaydır bu sistemin adı efendim öğreniniz!

Mazotlu oluşuna gelince bu konuda katılıyorum size elektrikli otobüs(troleybüs)olmalıydı.

turgutakbaş
9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 11:43

trafik rahatlamasada olur ... ayrıca trafik rahatlamayacakta ... insanlar özel araçlarından inip toplu taşımayı kullanmadıkları müddetçe hiçbirşey rahatlamayacak ... ayrıca bir çok metrobüs hattı ve diğer raylı sistemler bitince rahatlamasına zaten gerek kalmayacak isteyen işine ÖZEL ARACINI KULLANMADAN gidebilecek ... saygılar sevgiler ...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM