Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Murat Tolga

14 yıl önce - Pzr 14 Mar 2004, 21:39
Kocaeli - Gölcük Donanma Müzesi

bu pazar gölcük donanma müzesindeydim...müzede ben ve arkadaşım dışında kimse yoktu-üzülerek- geçirdiğimiz 2 saat boyunca ecdadımızın bu toprakları korumak için nasıl canı pahasına savaştığına tanıklık ettik... içeride fotoğraf çekmek yasak olduğu için size müze bahçesinden bazı fotoğrafları biraz çekinerek gönderiyorum(belki askeri foto-müze dahi olsa- yasak olabilir. eğer öyleyse burç söyle hemen sileyim)
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Murat Tolga

14 yıl önce - Pzr 14 Mar 2004, 21:45

(+)

arkadaşlar yukarıdaki hucumbotlar kıbrıs barış harekatında rum kuvvetlerinden ele geçirilmiş

(+)

(+)

En son Murat Tolga tarafından Pzr 14 Mar 2004, 22:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Tolga

14 yıl önce - Pzr 14 Mar 2004, 21:55

içeride 1700lerden kalma bir sürü tüfek ve savaş mühimmatı sergileniyor...(mesela 2 gün önce discovery kanalında seyrettiğim Maxim marka su soğutmalı makineli tüfek) görevlinin anlattığına göre insanlar bunları eline alıp poz falan vererek fotoğraf çekiyorlarmış...sonra yasaklanmış
(aslında göndermeyecektim ama ben gizlide olsa çektim )

(+)

(+)

Engin

12 yıl önce - Cum 28 Nis 2006, 13:39

ilk iki fotoğraftaki anıt 17 ağustos depreminde ölen askerlerin anısına dikilmiştir. anıtın bulunduğu yerde eskiden Donanma Komutanlığı Binası bulunmaktaydı. Ertesi günki yemin törenlerini sabırsızlıkla bekleyen yüzlerce askerimiz ne yazık ki o gece ki felakette yaşamını yitirdi. Anıtın üzerinde boylu boyunca Donanma Komutanlığında ölen askerlerin isimleri yazılıdır ufak ufak harflerle.

Gölcük Garnizonunda bunun benzeri bir iki anıt daha olabilir. Benzer bir tanesi de Yıkılan Subay Orduevinin yerinde bulunmakta.

Diğer Fotoğraflar buranın heen karşısındaki müzede çekilenler. Ne yazık ki açıkhava çekimi için hava oldukça bulutluydu ancak yine de daha iyileri gelene kadar fotğrafların burada kalması gerektiğini düşünüyorum.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir 0875

3 yıl önce - Prş 28 Ağu 2014, 13:28

Duyarlılığınız ve ilginiz bizlerin vatandaşlarımıza olan güvenini tazelemiştir. Teşekkür ederiz.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler