Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Cansaint
10 yıl önce - Pts 07 Tem 2008, 15:30
Mersin - Macit Özcan Spor Kompleksi


Kocavilayet yolu üzerinde 76 dönüm arazi üzerine insa edilen Macit Özcan Spor Kompleksi,tam anlamiyla tamamlanarak Mersin Halki'nin hizmetine girmistir.

Bünyesinde birisi uluslararasi ebatta olmak üzere 3 adet futbol sahasi, 3 adet tenis kortu , 3 adet basketbol sahasi ve 1 adet olimpik yüzme havuzu barindiran Spor Kompleksi, Avrupa'nin en büyük spor tesislerinden birisi olma özelligine sahiptir.Ayrica içerisinde otel,restaurant,jimnastik ve aerobik salonu,toplanti salonu ve sauna bulunan Spor Kompleksi,kamp yapmak isteyen spor kulüplerine ev sahipligi yapmaya hazir hale gelmistir.Bu yil Türkiye Süper Ligi'nde mücadele eden Ankara Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü'nün kamp yaptigi Macit Özcan Spor Komleksi'nde, önümüzdeki süreçte bir çok takimin gelmesi beklenirken,bu sayede kent ekonomisine büyük katki saglanmasi hedeflenmektedir.

Macit Özcan Spor Kompleksi'nden kentimizde faaliyet gösteren tüm amatör ve profesyonel sporcu ile kulüpler yararlanabilecegi gibi, Mersin Halki da bu tesislerden faydalanabilme imkanina kavusmustur.

Öte yandan bu yil kentimizde yapilan 5. Avrupa atmalar Kis sampiyonasinda tüm mücadeleler spor kompleksi'nde gerçeklesti.Toplam 37 Avrupa ülkesinden 270 sporcunun katildigi sampiyonada spor kompleksine hayran kalan yabanci sporcular Avrupa'da böylesi bir tesisin sinirli sayida oldugunu ifade ettiler.
alamiya
10 yıl önce - Pzr 13 Tem 2008, 22:44(+)

(+)

(+)


Can S.
10 yıl önce - Pts 14 Tem 2008, 10:30(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
Okan Baldil

7 yıl önce - Prş 25 Ağu 2011, 13:44

yazları yüzme kursları veriliyor diye duymuştum. sanırım aylık 50-60 tl civarındaydı kurs.

2013 etkinlikleri kapsamında kullanılacak önemli tesislerden biri olarak aslında şehirlinin spor yapması için daha etkin bir şekilde halkla kucaklaşmalı.


serkan33

4 yıl önce - Sal 09 Eyl 2014, 18:01

Gereksiz bir kamburdan kurtulmuş olunacak, doğru karar

Alıntı:
MACİT ÖZCAN TESİSLERİ KİRAYA VERİLECEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Macit Özcan spor kompleksi’ni kiraya verecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tesisin yıllık gelirinin 600 bin lira, yıllık giderinin ise 6,5 milyon lira olduğunu belirterek, “Tesis 10 katı zararda ve belediyenin sırtında çok büyük bir kambur” dedi.

Toplantıda, merkez Yenişehir ilçesindeki Macit Özcan Spor Kompleksi ve Sosyal Tesisi’nin işletmesinin kiraya verilebilmesi için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi teklifi de meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Kocamaz’ın konuşmasının ardından yapılan oylamada, teklif Amatör Spora Destek, Ekonomik Kalkınma ve Turizm Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi.


http://mersinsiyaset.net/buyuksehir-den-egitime-d ...33074.htmlsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler