Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
yuksel77
10 yıl önce - Pts 07 Tem 2008, 03:05
Bursa İnegöl'de mobilya nereden alınır?


Dostlar,Bursa İnegöl malum Türkiye'de mobilya sektöründe öncülük yapan bir ilçemiz. Sitede mobilya alacak üyelerin fiyat performans açısından memnun kalacağı kaliteli üretim yapan İnegöl mobilyacılarını bu başlık altında paylaşırsanız sevinirim.

yasar gökçinar
10 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 14:08

Hiçkimsenin bilgisi yokmu arkadaşlar.. Bizimde inegölde kaliteli ve güvenilir bir mobilyacıya ihtiyacımız var. Bilenler paylaşırsa seviniriz.

belkis_
10 yıl önce - Cmt 12 Tem 2008, 02:49

bence ikea yı bekleyin belki daha çok seveceksiniz....Sedat KASRAT

10 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 15:13

Mobilyayı bilmem ama, köfte yol üzerinde değil, çarşıdaki Beslerde yenir

İnegöl, zamanında ucuz mobilyayı güzel yapan bir yerdi. Bursa'nın zenginleri dahi pahalı mobilyayı gider Ankara sitelerden alırlardı, daha mütevazi bütçeler için ise İnegöl Türkiye'de bir numaraydı. Ne zaman Kayseri işi seri imalat mobilyalar çıktı, İnegöl buna ayak uyduramadı ve pazarını kaybetti. Bir iki seri üretim marka çıkabildi İnegölden(Çilek mesela). Gerisi ya daha da alt fiyat grubuna döndüler, çok az bir kısmı ise üst grup üretime...

Bu anlamda, İnegöl'de şu iyidir diyebilmek mümkün değildir. Bir tanesi kalitesi 5 olan malı 2,5 a satabilme becerisine sahiptir. Diğerinin ise kalitesi 10 dur ama fiyatı 12,5...

Sıradan olmayan tarasırmlada üretim yapanlar (sadece benim bilebildiklerim bunlar) koltukta SALONI, yatak ve yemek odasında BALİ.. Saloni Ankara yolunda solda, Bali ise bursa yolunda sağda..


Metin Taşkın Aşkın
10 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 15:29

İnegölden Ankara istikametine doğru giderken Okan Koltuk adında koltuk imalatı yapan fabrika var. Bu firma ağırlıklı olarak İspanya başta olmak üzere daha birçok Avrupa ülkesine koltuk ve oturma grupları ihraç ediyor.

Okan Koltuk Sanayinin ürünleri, kaliteli, ergonomik ve sağlam. Üstelik sipariş üzerine de imalat yapabiliyorlar.

IKEA'yı koltuk konusunda oldukça zayıf buldum. Koltukları hem ergonomik değil hem de fiyatları aşırı yüksek.


Sedat KASRAT

10 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 16:29

Alıntı:
IKEA'yı koltuk konusunda oldukça zayıf buldum. Koltukları hem ergonomik değil hem de fiyatları aşırı yüksek.


IKEA ilginç bir yer, gerçekten çok kaliteli ürünler sattıkları gibi (ki bunların fiyatının yanına yaklaşılmıyor) aşırı kalitesiz, üç günde çöpe gidecek ürünler de satıyorlar. Bence ikeanın çok ucuza sattığı şeylere önyargılı yaklaşmak en iyisi. Sonradan ağlamaktansa....Metin Taşkın Aşkın
10 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 17:24

Alıntı:
Bence ikeanın çok ucuza sattığı şeylere önyargılı yaklaşmak en iyisi. Sonradan ağlamaktansa....


Bu durumun tam tersi de olabiliyor. Örneğin bir masa hem piyasadakilerden daha sağlam, hemde ucuz olabiliyor. Bu nedenle IKEA dan mal alırken tek tek incelemeli, showroomlarında denemeli.

IKEA dan koltuk almanızı önermiyorum. IKEA nın ve Okan Koltuk Sanayinin koltuklarını inceleme imkanı bulursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

İnegölde bu firmadan başka kaliteli koltuk ve oturma grubu imalatı yapan firma da yok değil.


ozgurfantastik
10 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 01:00

bence ikea da her bütçeye göre ürün bulmak mümkün. bu nedenle önce gezip deneyip kullanarak alma şansı veren başka firma var mı diye sormak isterim. Ikea da her ürünü kullanıp deneyerek satın alırsınız. bu nedenle inegölde böyle bir hizmet almak tabiiki mümkün değil. ama her yerin tarzı tabiiki ayrı. bu tamamen zevklere hitap eden bir durum ve ancak kişinin kendi istek ve beklentilerine göre hareket edebileceği bir nokta. o nedenle Ikea ve İnegöl konseptini birbirine çok bağdaştırmamak gerekli.

Metin Taşkın Aşkın
10 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 12:26

Alıntı:
bu nedenle önce gezip deneyip kullanarak alma şansı veren başka firma var mı diye sormak isterim. Ikea da her ürünü kullanıp deneyerek satın alırsınız. bu nedenle inegölde böyle bir hizmet almak tabiiki mümkün değil


İnegöldeki firmalar da diğer yerli firmalar da koltuk yada oturma gurubu alınırken ürünleri deneme imkanı veriyorlar.

Tüketici kanununa göre beğenilmeyen bir mal, iade nedeni belirtmeksizin 15 gün içinde geri iade edilebiliyor. İKEA'nın bu konuda ayrı bir uygulaması yok.


Sedat KASRAT

10 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 13:39

Alıntı:
Tüketici kanununa göre beğenilmeyen bir mal, iade nedeni belirtmeksizin 15 gün içinde geri iade edilebiliyor. İKEA'nın bu konuda ayrı bir uygulaması yok.

Doğrudur, sebep göstermeksizin iade hakkı 4077 sayılı kanundan doğar. Kimi firmalar iade süresi 1 aya filan çıkartabiliyorlar.

Ancak mesele biraz da burada.. İnegöl ile Ikea tamamen farklı alışveriş konseptleri.. Biri adı üzerinde süpermarket. Belki bir defada 2500 YTL harcıyorsunuz ama bunun haftasonu tansaş alışverişinden farkı yok. Ürün ve ambalıajını 15 gün içinde iade edip neden göstermeden paranızı geri alabilirsiniz.

Peki bunu inegölde nasıl yapacaksınız. Oradaki satıcıların çok büyük kısmı açıkçarşı mantığı ile çalışıyor. Malın etiketi 1850 YTL ama yarım saat kıran kırana pazarlık vs. siz o malı faturasız şekilde nakit ödeyerek 900 YTL ye alabiliyorsunuz. Sevindirici bir fark yaratıyorsunuz ama aslında o 950 ytl nin yaklaşık 600 YTL sini satıcı devletten keserek size indirim yapıyor. Bu arada işte o çok değerli iade hakkınınzdan da oluyorsunuz.

O nedenle sanırım elmayla armut gibi inegölle ikea... Karşılaştırmamak lazım. Birinde çok iyi karar verip ürüne makul fiyata bir kere almak; bir daha da arkanıza bakmamak gerekiyor. Diğerinde ise 10 gün sonra üründen soğusanız bile iade edebiliyorsunuz ama 500 YTL maliyeti olan ürüne 2200 YTL filan vermek durumundasınız.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet