Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul MARMARAY ve Tüpgeçit
« önceki   123 ... 631632633 ... 116411651166   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
batuhandemir1
2 yıl önce - Pzr 23 Eyl 2012, 23:10

Alıntı:
Benim oturduğum yere çivi çakılsın ozaman konuşalım bunu hele bir kapansada

Evet aynen kapansın,yüzlerce fotoğraf çekeriz,şuan hurda trenler işliyor ağıraksak,nasıl bi fotoğraf bekliyordunuz?

onurskll
2 yıl önce - Pzr 23 Eyl 2012, 23:31

Biraz cahilim bu marmaray konusunda kusuruma bakmayın, bir şeyi merak ediyorum. İstanbul anadolu yakasında üsküdardan gebzeye kadar, kadıköy-kartal metrosundan tamamen ayrı raylı sistem mi yapılacak. Bu mantıklı bir şey mi, birbirine bu kadar yakın 2 sistem. Az önce bir video izledim yanlış hatırlamıyorsam üsküdardan söğütlüçeşmeye kadar yer altından, sonra gebzeye kadar yer üstünden gidiyordu ve sık sık durakları vardı. Kadıköy kartal metrosu varken bunun ne anlamı var ki?

ChefDeniz

2 yıl önce - Pts 24 Eyl 2012, 00:29

Alıntı:
Biraz cahilim bu marmaray konusunda kusuruma bakmayın, bir şeyi merak ediyorum. İstanbul anadolu yakasında üsküdardan gebzeye kadar, kadıköy-kartal metrosundan tamamen ayrı raylı sistem mi yapılacak. Bu mantıklı bir şey mi, birbirine bu kadar yakın 2 sistem. Az önce bir video izledim yanlış hatırlamıyorsam üsküdardan söğütlüçeşmeye kadar yer altından, sonra gebzeye kadar yer üstünden gidiyordu ve sık sık durakları vardı. Kadıköy kartal metrosu varken bunun ne anlamı var ki?

şuan da varolan Haydarpaşa - Gebze Banliyö hattı 2 hattan 3 hatta çıkarılacak... bu MARMARAY ın bir parçası...

Kadıköy - Kartal metro hattı D - 100 kara yolunu takip ediyor
Halkalı - Gebze MARMARAY hattı anadoluyakası - Üsküdar - Gebze hattı sahile yakın bölgeden geçiyor...

irfanmm
2 yıl önce - Pts 24 Eyl 2012, 09:57

Marmaray yenikapı M2 entegrasyonu çerçevesinde M2 yenikapı istasyonu kaba inşaat oranı %30 un üzerine çıkmıştır. İnşaat çok hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Aras VURAL
2 yıl önce - Pts 24 Eyl 2012, 11:24

Emir Karagüler

2 yıl önce - Pts 24 Eyl 2012, 22:56

Sırasıyla ,

Ayrılıkçeşme ;
Transformer Zone nedir ?
Yeni altgeçit açılıcak sanırım yarım kalan viyadük devam edicek ama devamındaki yapımı kafamda oluşturamadım

Bu istasyon aklımda halen oturmadı irfan beyin bilgisiyle hem mevcut M4 aktarmasını hemde karayollarının nihai halini öğrensem maps ile oynayıp bir çizim yapmayı düşünüyorum..
Sirkeci;
Sanırım video ağustos ortalarından Sirkecide yaya tünelleri için zemine inildi.
Aşağılarda hala çok iş var gibi gözüküyor....

Yenikapı ;
İnce işler zaten devam ediyor ama Yedikule tarafındaki tünellerde iş vardı hala bu videoda görüntüsü yok???
Bilet katındaki çatı cam olucak sanıyordum yanılmışım.

Üsküdar ;

İnce işler videodakinden çok daha ileride olmalı en son geçtiğimde en azından böyle gözlemledim...

Yedikule;

Burdaki karmaşayı halen anlamadım tünelden çıkış 2 hat istasyon 2 hat sonrasında o daracık yoldan devam edip nerede 3 hat olucak ? Şuanda kullanılan geçici hat kapanma sonrası ne olucak ?

irfanmm
2 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 10:00

Transformer Zone, marmaray hatlarına güç sağlayacak trafoların olacağı alan.

Videolar ağustos sonuna doğru ve o günden bu yana kayda değer gelişmeler var.

Ayrılıkçeşme;
M4 - Marmaray istasyonları yaklaşık 30 derece ile birbirini kesiyorlar. Marmaray istasyonu Havalandırma şaftlarından başlayıp köprü geçişine kadar devam eden bir yerüstü istasyon. videoda 12:20 de M4 çıkışlarından biri görünüyor.
Sirkeci;
zor işleri bitti. Daha doğrusu zaman alabilecek işleri. Bundan sonrası hızlı toparlanır.
Yenikapı;
Yedikule tünellerinde nasıl bir çalışma var?
Üsküdar;
İnce ve kaba işler paralel yapılabilecek düzeye geldi. Son durumu videodakinden daha iyi.
Yedikule;
Kazlıçeşmeden sonra 3 hat olmayacakmıydı.

serinyon
2 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 10:45

Alıntı:
Kazlıçeşmeden sonra 3 hat olmayacakmıydı.

Kazlıçeşme istasyonu zaten 3 hatlı gorunuyor. sonrasında da 3 hat olucak diye biliyorum.

irfanmm
2 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 11:49

Doğrudur. Kazlıçeşme ve sonrası 3 hat.

Hasan Mihrican

2 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 16:10

Bildiğim kadarıyla Marmaray Ayrılıkçeşme'den sonra Üsküdar'a kadar durmuyor.
Bu mesafe oldukça uzun ve bu bölgede oturan çok sayıda insan var.

Biraz ütopik bir soru olacak ama ilerde filan bu bölüme bir istasyon eklenebilir mi??

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM