Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1297
Misafir 11e

8 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 15:25

Alıntı:
entegrasyon 4 marta kadar tamamlanırsa, test sürüşleri ne zaman biter?

En geç 21 Mart Cuma günü, Marmaray hizmete girecektir.
İlk on gün seferler Gebze-Halkalı arası, tahminimce 5 veya 10 dakika aralıklarla yapılır.

Sinyalizasyon eksiklikleri veya test hataları varsa, 1 Nisan'dan itibaren hattı üç parçalı (Gebze-Söğütlüçeşme, Söğütlüçeşme-Kazlıçeşme, Kazlıçeşme-Halkalı) olacak şekilde yine 5 veya 10 dakika aralıklarla işletebilirler.
Sinyalizasyon eksiklikleri tamamlanınca, hattın daha sık (3-4 dakika aralıklarla) ve yekpare olarak çalışmaya başladığını görürüz inşallah.

Misafir 11e

8 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 15:35

Bir üstteki mesajımda, 22 Mart Cuma günü demek istemiştim, kusura bakmayın lütfen.

22 Mart - 31 Mart arası, yekpare ve daha seyrek (5-10 dk aralıklarla) işletme olacaktır.
Tüpe giren tren Üsküdar'ı da geçip Ayrılık Çeşmesi yönünde istasyonu tamamen terk ettikten sonra, bir sonraki trenin Sirkeci'de perona yanaşmasına izin verecek şekilde süreyi ayarlayacaklardır.

Sirkeci'de perona yaklaşan trenin bekleme süresi 20-25 saniye, Sirkeci'de perondan ayrıldıktan sonra Üsküdar'da kapı açma süresi 3,5 dakika ve Üsküdar'da bekleme süresi yine 20-25 saniye olduğu için, bir sonraki trenin kalkışının 5 dakika sonrası için düşünülmesi, sinyalizasyon olmasa bile telsizle haberleşirken güvenli bir süre aralığı ortaya çıkarmaktadır.

Misafir bc0

8 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 21:20

sinyalizasyonun,katenerin ve testlerin mart sonuna kadar yetişeceğini ve açılışın olacağını düşünüyorum. kafama takılan setlerin gece gare edileceği,bakım-onarım,temizlik gibi işlerin yapılacağı açık-kapalı alanların bitip bitmediği..sanırım gebzedeki parklanma ve bakım alanı bitmişti.halkalı ve diğer yerler ne durumda acaba? (pendik ve maltepe sanırım)

Misafir 11e

8 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 16:52

Sirkeci Garı, parklanma, geceleme, temizlik ve bakım-onarım için kullanılamaz mı?

Ayhan İmamoğlu

8 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 17:57

halkalı maltepe gebze de bunlar için yer yapıldı

Ayrıca şehrin göbeğinde yoğun bir populasyonun olduğu yerde olmaz sirkeci bölgesi tarihi bir yer bunlar için arazi yok herşeyi şehir merkezinde yapamazsın

En son Ayhan İmamoğlu tarafından Prş 24 Oca 2019, 23:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Misafir 11e

8 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 18:01

Cümlenizin sonunda neden dil çıkardığınızı anlayamadım, ama Sirkeci Garı'nı neden sorduğumu anlatayım: "Gebze ve Halkalı için düşünülen alanlar eğer yetişmediyse, Sirkeci kullanılamaz mı?" demek istemiştim.

Ayhan İmamoğlu

8 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 18:03

Herhangi bir anlamı yok sadece konuya aciklik getirdim

En son Ayhan İmamoğlu tarafından Prş 24 Oca 2019, 23:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 7cc

8 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 18:46

başlık anlamsız yanlış. doğrusu ise marmaray olmalı. yani tüpgeçit zaten marmarayın kendisi.farklı bir şey gibi anlam çıkmış. marmaray tüpgeçidi denebilir

Misafir a4a

8 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 22:51

ALINTI;
Cümlenizin sonunda neden dil çıkardığınızı anlayamadım, ama Sirkeci Garı'nı neden sorduğumu anlatayım: "Gebze ve Halkalı için düşünülen alanlar eğer yetişmediyse, Sirkeci kullanılamaz mı?" demek istemiştim.
Ayhan İmamoğlu denilen kişiyi çok da dikkate almayınız.Marmaray başlıklarında en çok yazan kişidir belki de ama bir katkı sağladığı görülmemiştir.Her mesajına saçma sapan emojiler eklemesi de cabası.

Mehmet Kasım İyonya
8 ay önce - Cum 25 Oca 2019, 09:42

Alıntı:
Bir üstteki mesajımda, 22 Mart Cuma günü demek istemiştim,

Hayırlı olsun, 22 Mart'ta açılış mı var?

5 Mart ile 22 Mart arası ne olacak?

sayfa 1297
ANA SAYFA -> ULAŞIM