Ana Sayfa  

ALPER ERGÜN

Pzr 14 Eyl 2008, 18:50  

Avrupa Yakasi Tarafinda;Sariyer,Istinye,Beykoz,Kanlica.,ASYA'da ise Kadikoy,Adalar,hele o sahil seridimiz yokmu uza kartal'a kadar o bana yetiyor'da artiyor ama genelleme yaparsak ISTANBULUMUZUN, her yeri güzel.Bide Su Trafigi olmasa..

mesajı beğendiniz mi?
KORAY3434

Pzr 14 Eyl 2008, 19:20  

Alıntı:
Anadolu Yakasında bulunan Ümraniye,Sarıgazi,Kartal... gibi varoş bölgeler bile şuan yeni konut projeleriyle çağdaş ve modern ilçelere dönüşüyorlar...

Abdullah kardeşim hadi Sarıgazi yi anladık da Kartal ın neresi varoş pek anlayamadım.. Bana Kartal da bir tane gecekondu göster desem gösteremezsin..Kartal gerek yapılaşma gerek konumu gerekse içerisinde barındırdığı birçok kurum ve kuruluşla İstanbulun en modern ilçelerinden biridir.. Ayrıca İstanbulun da en eski ilçelerindendir..Bugün İstanbulun en büyük ilçelerinden olan Pendik,Maltepe,Tuzla,Sultanbeyli gibi ilçelerin hepsi Kartal a bağlı birer mahalle iken ilçe olmuşlardır.. Sana tavsiyem o varoş muamelesi yaptığın Kartal a bir kere gidip gezmen ya da bunu yapamıyorsan internetten resimlerine bakmandır.. SAYGILAR

mesajı beğendiniz mi?
C. H. Engin Er

Pzr 14 Eyl 2008, 19:55  

Hergün bağdat caddesinde bulunan biri olarak bir benzerinin olmadığını düşünüyorum, yani demek istediğim kafe çeşitleri değil, yada istiklal deki kalabalık değil, araç trafiğine açık olmasına rağmen geniş kaldırımları insanların birbirine olan saygısı caddenin uzunluğu (tahminen 8km) modern görüntüsü, hiç bir yerde bulamayacağınız mağazalar (evet İstanbul da hiçbir yerde).

Adalar görüntüsüne bayılmamak mümkün değil bu manzara yaklaşık 15-20 km boyunca izlenebiliyor ve hiç bir noktada kesintiye uğramiyor her nokta yemyeşil her noktada oturabileceğiniz yerler mevcut.

Avrupa yakasını ön plana çıkartan özelliği tarihi özellğidir, zaten gelen turistlerde onun için geliyor o anlamda anadolu yakası fakir denebilir ufak tefek bir kaç tarihi eser mevcut.Ama yinede ortalama yaşam standartlarına sahip insanların en az kargaşa ile yaşayıp, istediği an İstanbul'un imkanlarından faydalanabileceği yegane mekanlar anadolu yakasındadır.Tabiki Fenerbahçe de oturmak için geçmişten gelen baya bir mülk sahibi olmak lazım ancak, Bostancı olsun Çamlıca olsun Kartal olsun Küçükyalı olsun ve sayamayacağım pek çok semt nezih yaşam alanlarıyla kaplı, ve mesela dikkatimi çekti metrobüsle Avcılar-Zincirlikuyu 38 dakikaya indi, halbuki Pendik-4.Levent mesafesini özel araçla 25-30 dakikada katedip 5 dk da Mecidiyeköy e ulaşmak mümkün, yani böyle bir durumda kim avrupa yakası derki, sorunu çözülmüş hali bile anadolu yakasının uç noktasına denk değil...

mesajı beğendiniz mi?
Akın Kurtoğlu

Pzr 14 Eyl 2008, 20:30  

Benzetme oldukça komik olmuş... Avrupa özentisi bir caddedeki kafeler ve butiklerin, o yakayı güzelleştirdiği zannedilmiş. Oysa ki mukayese edilen karşıyaka; eşsiz Halic'i, köprüleri, hiç de anlatıldığı gibi az olmayan doğal alanları, sarayları, selâtin camileri, geniş aksları, kültürel yaşamının zenginliği ile karşılaştırma dahi götürmez... Anadolu yakası, Avrupa yakasının o her alandaki başdöndürücü zenginliği ile nasıl karşılaştırmaya, mukayese edilmeye cesaret edilebilinir?!
Bu kadar da mı İstanbul'u tanımıyor içimizden bazı arkadaşlar?!

Akın KURTOĞLU

mesajı beğendiniz mi?
abdullah37

Pzr 14 Eyl 2008, 21:15  

Alıntı:
Kartal ın neresi varoş pek anlayamadım.. Bana Kartal da bir tane gecekondu göster desem gösteremezsin..Kartal gerek yapılaşma gerek konumu gerekse içerisinde barındırdığı birçok kurum ve kuruluşla İstanbulun en modern ilçelerinden biridir..

Soğanlık,Kurfalı Mahallesi,Topselvi gibi bölgeleri kastettim buralar Kartal'a bağlı olmuyor mu yoksa ben mi yanlış biliyorum?

mesajı beğendiniz mi?
ömer bey

Pzr 14 Eyl 2008, 21:37  

Komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş.
O nedenle "karşı yaka" daha güzel. )

mesajı beğendiniz mi?
selim1985

Pzr 14 Eyl 2008, 21:56  

Allah aşkına, Bağdat caddesindeki mağazalar nasıl başka yerde yok ? Nişantaşını biliyorsunuz sanırım. Abdi İpekçi caddesi, kiraları türkiyenin en, dünyanın ise 33. pahalı caddesi.Dünyanın en büyük ve en önemli markaları Istanbula bu caddeden girerler.Daha sonra Bağdat caddesine açılırlar genelde. Bu konuda işin içinde olduğum için birçok kaynak ve firma temsilcilerinin röportajlarını da gösterebilirim.Daha önceleri Rumeli caddesinde bulunmaktaydı, şimdi yavaş yavaş Abdi ipekçiye kaymaya başladılar.Aynı semtin Vali konağı caddesini deunutmamak gerekir.Son olarak da City's adlı alışveriş merkezi de Rumeli caddesinde açıldı. Oraya girip de, ne tarz mağazaların Bağdat caddesi dışında olduğunu görebilirsiniz. Bu lüks takıntısı hiç hoşuma gitmiyor ancak milleti yanlış yönlendirmemeniz için söylüyorum. Belirtmiş olduğunuz mağazalar sadece Bağdat caddesinde değildir ve Bağdat caddesinden önce Abdi ipekçide görülür.

Bağdat caddesi çok güzel bir yerdir, Istiklal caddesi de öyle.İkisini karşılaştırmak manasız. Bağdat caddesini Rumeli, Abdi İpekçi ya da Nispetiye ile karşılaştırabilirsiniz, daha iyi olduğunu söyleyebilirsiniz, kabul edilir. Ancak Istiklal caddesi bambaşkadır, hiç bir yerle karşılaştırmam.

Bence o kadar basit bir hesap değil yol hesabı. Sabah bu tarafa geliş ile akşam gidişlerin kaç saat aldığını biliyorsunuz. Anadolu yakasında oturduum birçok insan, oranın sakinliğine rağmen, Avrupaya geçişlerin onların ömründen ömür aldığını söylemektedir, ben değil.

mesajı beğendiniz mi?
KORAY3434

Pts 15 Eyl 2008, 00:45  

Şuraya bakın ya aynı şehrin çocukları olmamıza rağmen yok anadolu yakası şöyle yok avrupa yakası böyle muhabbetleri yapıyoruz ama unutuyoruzki İstanbulu İstanbul yapan hem asya hem avrupa toprakları üzerinde olmasıdır.. Ne anadolu yakası olmasa avrupa yakasının güzelliği ne de avrupa yakası olmasa anadolu yakasının güzelliği farkedilemezdi..

mesajı beğendiniz mi?
mesut_tr

Pts 15 Eyl 2008, 00:47  

asya cok daha güzel, avrupa adi üstünde cok modern, kuleler falan hep levent'e falan yapiliyor, ama anadolu yakasi cok daha cekici geliyor bana, her türlü kültürü bulmak mümkün, her kösesi bir ayri, beykoz, kadiköy, ümraniye, üsküdar, pendik, kartal, sultanbeyli...
anadolu bir baska, gercektende cok büyük farkliklar var ve ben yillardir anadolu yakasina avrupa yakasi kadar deger verildigine inanmiyorum..

mesajı beğendiniz mi?
Cüneyt KOÇ

Pts 15 Eyl 2008, 00:56  

İstanbul , iki yakası olduğu için ve hatta iki yakası da birbirinden güzel olduğu için eşsiz değil midir? Boğaz kenarında , Anadolu yakasından Avrupa yakasını ne kadar hayranlıkla seyrediyorsak ; Avrupa yakasından karşıyı seyrederken aynı hayranlığı duymuyor muyuz? Ben işin içinden çıkamadım. Kendi adıma diyebilirim ki; hangi yakadaysam orası güzel. Ama gel gör ki boğaza bakıp hangi yakayı görüyorsam orası da güzel...
İstanbul her haliyle güzel

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: