Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Masonlar kimdir?
123 ... 363738   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Burç

10 yıl önce - Cmt 13 Mar 2004, 19:19
Masonlar kimdir?

Masonlar gizli bir örgüt, ne amaçlı olduğu açıklanmayan toplantılar yapıyorlar,
din, dil, ırk ayrımı yapmadıklarını iddia ediyorlar, ama kadınlar mason olamıyor.
Fakirler de mason olamıyor.

Sembolleri olan yedi mumlu şamdan, aynı zamanda Israil'in de devlet
sembolü oluyor. 1935 yılında Atatürk tarafından ülkemize zararlı bulunan mason locaları
kapatılıyor. Nedense Atatürk'ün ölümünden sonra İnönü zamanında yeniden açılıyor.

melih
10 yıl önce - Cmt 13 Mar 2004, 19:27

Mason, asıl amacları bulundukları ulkelerde parayla ustunluk saglamaya calısan orgut bireylerine verilen ismdir. bunların cogu zengin ve tanınmıs kislerdir.az sayıdada ortadirek uyeleri vardır.bunların dini yoktur deniliyor.kokleri kudüsün tapınak şövalyelerine dayanır. her ulkede bunlardan vardır.kendi fikrimi belirtmek isterdim bunlar icin ama sonra siteye b.. atmaya calısan provakatorler tureyebilir.

Tamer

10 yıl önce - Cmt 13 Mar 2004, 20:02

bir mason tanıdığımdan edindiğim bilgiye göre bu grupta din ayrımı asla yapılmıyormuş
loca'ya kabul edilecek kişi gerekli şartları (bunlar nedir bilmiyorum) yerine getirdikten sonra her dinin kitapları oraya getirilip kişi dinine göre mensup olduğu dine istinaden yeminini edip kabul edilirlermiş.

sipahi
10 yıl önce - Pzr 14 Mar 2004, 00:39

Hayret n'olduysa...
Kaldigimiz yerden devam:

"...İtalya'da P2 locası vardı. Türkiye'de İtalya'daki P2 locası gibi bir olayın olduğunu artık rahatlıkla söyleyebiliriz... Mevcut durumu mafya olarak tabir etmek olayı küçümsemek olur. P2 locasını basit bir mafya olarak değerlendiremezsiniz. Türkiye'de loca hakimiyeti söz konusu. Türkiye'de birileri bir yere gelmek istiyorsa bu localarda karar veriliyor. Bu locaları Türkiye aşamadığı müddetçe çözmemiz uzun zaman alacak demektir... P2 locasna baktığımız zaman Başbakanı ve bakanları belirleyen bir konuma ulaşmış... Türkiye'de parti genel başkanlarının belirlenmesi konusunda dahi etkili olmuşlar, artık gerisini siz tahmin edin."94

Aynı şekilde, Susurluk Komisyonu'nun sözcüsü olan milletvekili Bedri İncetahtacı da, yaptığı bir açıklamada "mafya" olarak tanımlanan örgütlenmenin masonlukla olan ilişkisine dikkat çekmiştir:

Geçen sene "Gladyo" adıyla İtalya'da ortaya çıkan " Derin Devlet" adını verdiğimiz organizasyon ile -ki arkasından mason locaları çıkmıştır, İtalya'dakinin- Türkiye'deki şu anda adını tam olarak koyamadığımız, ama sadece yaptıklarından anladığımız ve varlığından haberdar olduğumuz organizasyon arasında çok büyük benzerlik olduğunu biliyoruz..."95

Kısacası, Türkiye'deki yolsuzluk olaylarının üzerine giden milletvekileri, bu karmaşık olayların ardından mason localarının bulunduğuna dair güçlü kanıtlar elde etmiş ve bunu ifade etmiş durumdadırlar.

Gerçekten de Türkiye'deki yolsuzlukların, haksızlıkların, masum insanlara karşı yapılan baskıların ardında çağdaş Tapınak Şövalyelerinin, yani masonların büyük bir rolü vardır. Bunlar, ülkemizi kendi siyasi ve ekonomik menfaatlerine göre yönledirmeye çalışmakta, bunun için her türlü kirli ve karanlık yöntemi kullanmaktadırlar. Dindarlara, özellikle de masonik felsefeye karşı çıkarak dini savunanlara karşı her türlü baskı, iftira, karalama yöntemini kullanmaktadırlar.

Bu nedenle Türkiye'yi seven, Türk Milleti'nin milli ve manevi değerlerine inanan, inanç sahibi her insanın "Tapınak Şövalyeleri"nin etkisine karşı tavır alması gerekmektedir. Bu din alehytarı menfaat odağına karşı hem felsefi hem de adli bir mücadele yürütülmeli, bu odağın kışkırtmalarına karşı da çok uyanık olunmalıdır.

İnanıyoruz ki bu fikri mücadele başarıya ulaşacak ve Türkiye, milli ve manevi değerlerine bağlı, çağdaş ve güçlü bir devlet olarak önümüzdeki 21. yüzyıla damgasını vuracaktır.

>>link

melih
10 yıl önce - Pzr 14 Mar 2004, 00:57

ataturk mason dernegini kapatmamistir. pek cok dernegin kapatildigi bir donemde, mason localari ayricalikli olarak algilanmamak ve donemin calkantili ortaminda belli odaklarin cikarlarina alet olmamak icin kendi istekleriyle (ve de kendi deyimleriyle)"uykuya yatmislardir". enazından ben boylke duydum yanlıs olabilir tabiki...

Mutlu Kocak

10 yıl önce - Pzr 14 Mar 2004, 17:35
Atatürk

Tüm mason localarini kapattirmistir. Mecliste mason oldugu herkesce bilinen Sukru Kaya ve arkadaslarini Localarinin Italyaya bagli oldugunu ogrenince bagirarak odasindan kovmus, daha sonra meclise onerge verdirerek tum localari kapattirmistir. Hikayenin tamamini isteyene yollarim. Buna dernekler de dahildir.

bilge

10 yıl önce - Pzr 14 Mar 2004, 20:11

Kimsenin dinine ve dininin geregini yasamasina birsey dedigimiz yok Masonlar hakkinda yazilanlara cogu kisi komplo teorisi dedi ama bir gercek var ki;
Paranoyak olmaniz takip edilmediginiz anlamina gelmez!!!
Onceki baslikta kimsenin yahudilere birsey demedigini lakin T.C'ni herhangi bir amac icin kullanmaya calisanlarin karsisinda oldugumuzu yazmistim fakat baslik uctu

Masonlar hakkinda cok sey yazildi.Benim dikkat cekmek istedigim nokta Sabetaycilar,gunun kosullarinda masonlardan daha etkili olduklarina inaniyorum.Sabetaycilarin bugun devlet+ozel en yuksek mevkilerde bulunduklarini,uzun sure sadece cemaat ici evlilikler yaptiklarini,gorunurde islami din vecibelerini yerine getirip kendi aralarinda baska bir dinin mensubu olduklarini,Musluman Turkler icin kendi aralarinda "sogan kafa"(veya buna benzer birsey-yanlis hatirlamiyorsam)dediklerini,Istanbul'da olulerini Bulbulderesi mezarligina gomduklerini,bu mezarlikta 24 saat korunan bir kulube oldugunu,cenaze torenlerini bu kulubede gerceklestirdiklerini,Israil tarafindan reddedildiklerini,Donmeler olarak adlandirildiklarini,Turkiye'de bircok siyasi ve guncel olayin gidisatini yonlendirdiklerini biliyor muydunuz?

Medyanin en büyük ve en etkili kismini ellerinde tutarak kamuoyunu kendi çikarlari dogrultusunda yönlendiriyorlar (D Bilgin, S Simavi ve A Ipekçi Sabetayciydi) Çogunlugu mason ve önemli mevkilerde olan Sabetaycilar yüz elli yildir bu cografyanin kaderini degistiren bir çok dini ve toplumsal akimin öncülügünü yaptilar. Kendilerini Atatürkçülük, laik, çagdas ve akilci olarak gösteriyorlar.
Sabetaycilar kendi aralarinda uc gruba ayriliyorlar: Karakaslar , Kapancilar ve Yakubiler. Olulerini ayri mezarliklara gomuyorlar, Karakaslar Uskudar Kapancilar Ferikoy ve Yakubiler Izmir Macka'da cevresinde yerlesik.
Kimse dininin gerklerini yerine getiriyor diye birsey demiyoruz,Turkiye'de isteyen istedigi dine mensub olabilir,sadece bazi cikarlar icin musluman gozukup Turk halkinin gozunu boyamadigi muddetce!!!

Sabetayciligin kurucusu Sabetay Sevi 1626'da Izmir'de dogdu.
O yillarda yahudiler, kendilerini kurtaracak ve vaadedilmis topraklari bagislayacak Mesih'i bekliyorlardi
1665'te Sevi mesihligini ilan etti.
Ileri gelen yahudiler, Sevi'nin mesihligine inanmayarak onu padisaha sikayet etti.
Istanbul'a getirilen Sevi Divan'da yargilanir ve mesihligini inkar ederek musluman olur.
Gorunurde musluman olan Sevi, gizlice kendi inancini yaymaya devam eder
Sevi'nin yaptiklari anlasilinca Padisah (IV. Mehmet) tarafindan Arnavutluk'a surulur. Burada Selanikli yahudi bir kizla evlenir ve Selanik'e yerlesir.
Izmir, Istanbul ve Arnavutluk'ta Sevi'nin inancini benimseyen 200 kadar yahudilikten donme aile Selanik'e yerlesir
O gunden sonra Selanik cemaatin merkezi olur
http://f16.parsimony.net/forum27628/messages/3043.htm
Bu konuyla ilgili Sevi'nin musluman olmasiyla ilgili soyle birsey okumustum:Padisah,Sevi'yi halki kiskirttigi icin saraya cagirdiginda Sevi hirkasinin icine bir guvercin saklar,padisaha "Bu can bu bedenden cikana kadar muslumanim" der,saraydan cikar cikmaz da guvercini salar ve "Iste can gitti,muslumanlik da gitti" der

SEVI'NIN ILKELERI
Halikin birligine inanin...
Kurtarici Mesih'tir, Sevi Davud'tan gelir...
Tanri'nin adina yalan yere yemin etmeyin
Mesih'in sirri icin ictima yapin
Davud'un Mezamiri gizli gizli okunsun...
Turkler'in gozlerini ortmek icin adetlerini yapin
Muslumanlarla nikah yapmayin

...Bu yazinin sonunda ünlü sabetayci yazar Orhan Pamuk'un New York'ta bir özel sohbette "Bizim bir devlete ihtiyacimiz vardi. Önce Müslüman olduk ve uzun maceralardan sonra Türkiye'yi elimize geçirdik" diyerek neyi kastettigini, Okan Bayülgen'in Ýstanbul kökenli olmayan insanlarý neden hor gördüðünü, Yalçin Küçük'ün neden 'Türkiye Ýsrail'in rezerv devletidir' ve 'bu ülkede bir yere gelebilmek için sabetayci olmak gereklidir' dedigini anlayacaksiniz (Buna bir ekleme de ben yapayim: sabetayci degilseniz bir yere gelebilmek için mason olmak çok fayda saðlar). Her din ve etnik kimlikten Türk vatandasi bunlarin derinligine bilincine varmadigi sürece Türkiye'nin mutlu ve basarili insanlarin özgür iradelerince yasadigi adil bir ülke olabilecegini sanmiyorum

Sabataycilik konusunda yapilmis ciddî tarihî, ilmî, sosyal, kültürel, antropolojik arastirmalar onlarin iki kimlikli, iki dinli, takiyye yapan bir cemaat olduklarini ortaya koyuyor. Gerçekten dönmüs olsaydilar, ölülerini uzun bir müddet sadece Bülbülderesi mezarligina niçin gömmüslerdir? Niçin kendilerine mahsus gizli ibadethâneleri vardir? Niçin kendi aralarinda evlenmektedirler? Irkçilik yapiliyor, antisemitizm yapiliyor yaygaralariyla gerçekler gizlenemez.Peki Müslümandirlar da, niçin Yahudi yeni yil töreninde Etiler’deki gizli Sabatayci sinagogunda toplanip kendi dinlerine göre âyin ve ibadet yapiyorlar? Müslümanin sinagogta ne isi var? Peki Müslümandirlar da, niçin bazilari asiri sekilde, militanca, insafsizca dindarlara saldiriyor?

http://www.angelfire.com/ex/sbtai/mayis.html
http://www.angelfire.com/ex/sbtai/temmuz.html
http://www.camia.net/forum/tforum?msg_id=0000U9&topic_id=433
http://members.fortunecity.com/akademya2/makintersab58.htm

Yahudiler ve Sabetayistler arasindan çok mason çiktigi dogrudur. Ama bu durumun da kendi kurgusu içinde birtakim anlasilabilir mantiki nedenleri vardir. Masonluk bir yerde evrensel bir felsefeyi, esitligi, kardesligi savunuyor ve yaymaya çalisiyor ama dini arka plana atiyor. O zaman zaten dinden uzaklasmis olan Sabetaycilara masonluk çekici gelmektedir. Tarih boyunca ayrimciliga ugramis bulunan Yahudiler de kardeslik, esitlik ilkeleri çerçevesinden dolayi masonluga sempati ile yaklasmaktadirlar

Yasin
10 yıl önce - Pzr 14 Mar 2004, 23:46

Sabetayların tek suçu "sabetay" olmaları mı?. Türkiye'ye somut bir zararları var mı?

bilge

10 yıl önce - Pts 15 Mar 2004, 01:58

Yasin ben adamlar cikarlarina gore Turkiye'nin gundemini belirliyorlar diyorum sen Turkiye'ye somut bir zararlari var mi? diyorsun.Bundan buyuk zarar olur mu?
Verdigim linklere bir goz at,bu konuda bilgi kaynaklari sinirli cunku birtakim cevreler istemiyor aciklanmasini.Dersen ki;su site tarafsiz degil bu site tarafsiz degil bu senin okuyup okumama ozgurlugun dahilinde.O zaman tek tarafli bilgilenmeye devam et,senin secimin.Bu konuda bilgilerin varsa paylas bizimle bizde ogrenelim.Ben birseyleri merak edip ogrenmeye calisirken sunu okuyayim bunu okumayayim gibi birsey dusunmuyorum ama bence bunlar insanlarin caninin sIkIldIgI veya bos zamanlarinda renk olsun diye yazdigi seyler degil:ates olmayan yerden duman cikmaz!!!Ilgaz Zorlu eski bir sabetayci,kendisi anlatmis cemaatin ic yuzunu ve resmen afaroz edilmis,bunu da arastirmani tavsiye ederim.Bu insanlarin elbette memlekete faydalari dokunmustur ama verdikleri zararlarin yaninda faydalari devede kulak kaliyor.Bu iddialara cevap veren bir mason veya sabetayciya da rastlayamadim,aciklamalar sadece irkcilik yapiliyor,semitizm yapiliyor seklinde ama maalesef tatmin edici bir aciklama yok,ustelik bu cemaatin onde gelenleri neden cikip konusmuyor?Ben masonum diyenler bunu acikladiginda birsey kaybetmeyecek olanlar.Cok ust seviyede birinin cikip ben masonum veya sabetayciyim dedigini gordunuz mu?Ben gormedim de!!!Madem irkcilik yapiliyor neden insanlar baska birileriyle degil de bu grupla ugrasiyor,merak ediyor,arastiriyor?Madem ortada gizli sakli birsey yok,eski bir sabetayci aciklama yaptiginda ortalik birbirine giriyor?Ben sadece merak ediyorum gruba karsi antipatim farkli cikarlara hizmet ettikleri icindir,aksi ispatlanana kadar da dusuncem bu sekilde kalacaktir.Biri cikip aksini iddia etsin-gecerli gerekcelerle birlikte-bende ozur dileyim.Eger ki "Ben masonum ve bize saldirilmasindan rahatsizlik duyuyorum,bizim hicbir sekilde gizli bir amacimiz idealimiz yok,hedeflerimiz sunlar sunlar" diyeceksen,soyle,acikla biz de susalim o zaman.Kisisel tartismaya girmek istemiyorum en son bunlari soyluyorum.
Saygiyla.

Yasin
10 yıl önce - Pts 15 Mar 2004, 22:33

Alıntı:
Bu insanlarin elbette memlekete faydalari dokunmustur ama verdikleri zararlarin yaninda faydalari devede kulak kaliyor.

Şu an verdiğin kaynakları enine boyuna inceliyorum. Yalçın Küçük'ün yazdığı kitaba bakamadım.

Ama şu cümlen kafama takıldı : Devede kulaklık hangi zararı vermişler bu Sabetayist kitle? Bir örnek lütfen..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET