Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'dan Uludağ görünüyor (mu)
123 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Aydinsert
13 yıl önce - Çrş 10 Mar 2004, 12:01
İstanbul'dan Uludağ görünüyor (mu)

fotografta arkada görülen yer sizce uludağ mı?? bu sabah kartaldaki işyerimden çektim!!!

(+)

burası yalova

(+)

En son Aydinsert tarafından Pts 14 Mar 2005, 16:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Barış

13 yıl önce - Çrş 10 Mar 2004, 13:50
Hayır...

Orası olsa olsa Gemlik Körfezi çevresindeki dağlardır. Uludağ'ın Bursa'nın güneyinde olduğunu düşünürsek görmen imkansız sanırım. Ama dünya yuvarlak değil de tepsi gibi düz olsa everesti bile görürdün

Evet Uludağ'ı görmem mümkün değil. O gördüğün Gemlik Körfezi'nin doğusunda ve İznik Gölü'nün güneyindeki dağ kütlesi... Uludağ ise daha güneybatıda...

Aydinsert
13 yıl önce - Çrş 10 Mar 2004, 14:49

bu sabah serviste gelirken arkadaşlarla da tartıştık daha önce bu forumdaki arkadaşlarla da bunun konusu oldu gözükür mü gözükmez mi diye sizde olaya yeni bir boyut getirdiniz
daha evvel burç un bu konuyla alakalı fotograflarıda var sitede

Barış

13 yıl önce - Çrş 10 Mar 2004, 15:15
Sanmıyorum...

Sizin çektiğiniz fotoğrafta arka planda görünen dağ kütlesi Uludağ değil. Henüz Burç'un fotoğraflarını görmediğim için o konuda birşey diyemeyeceğim. Ama Uludağ'ın Bursa'nın bile güneyinde olduğunu bilmenizi isterim...

En son Barış tarafından Sal 31 May 2005, 02:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Barış

13 yıl önce - Çrş 10 Mar 2004, 15:35
Olabilir mi ?

Teşekkür ederim...
Az çok zirve seçilirse görüntüden size Uludağ olup olmadığını söyleyebilirim.
Uludağ'ın zirvesinde yazın bile kar vardır.
Ama gördüğüm fotoğrafta bunu anlamak pek mümkün değil.

Eğer çekebilirsem sizin için zirvenin fotoğrafını çekerim.
Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'nden dağın zirvesi net olarak görünüyor.

Kerem K
13 yıl önce - Çrş 10 Mar 2004, 16:18

(+)

messiah_haktan

13 yıl önce - Çrş 10 Mar 2004, 16:20

Uludagin tepesonde yazlari kar olmuyor, gecen yaz cikmistik oraya arabayla kayak yapilan yere, tisörtle zor durdum, 8 derece filandi, en tepesinde kücücük bir yerde kar vardi ama assagidan görülecek kadar büyük degildi, kayak merkezinden bile zor görülüyordu

Barış

13 yıl önce - Çrş 10 Mar 2004, 16:45
Kayak yapılan yer zirve değil..

Sevgili Messiah;

Ben Uludağ'ın zirvesinden söz ediyorum, oteller bölgesinden değil... Zirvede hemen hemen her zaman kar vardır... Ki oteller bölgesinden çok daha yüksektedir zirve...

Burç

13 yıl önce - Cum 03 Arl 2004, 10:47

Maalesef Istanbul'dan Uludağın göründüğüne kimseyi inandıramıyorum.
Genelde "o kadar uzağın görünemeyeceğini" öne sürüyorlar.
O zaman güneşi gösterip, "bunu görüyor musun?" diye soruyorum, ama nafile.

Temiz bir havada Uludağ Istanbul'da her yerden görünür!
Ben bu fotoğrafları evimden çektim ama evim çok yüksek olduğu için değil,
deniz seviyesinde de önü kapanmayan her yerden de görebilirsiniz.

(+)

Genelde bu ikinci fotoğrafta olduğu gibi Uludağ'ı bir "bulut" zannedebilirsiniz,
nitekim genellikle tepesinde bulutlar da oluyor.
En solda, en önde görünen Büyükada'nın tepesi.

(+)

Özcan

13 yıl önce - Cum 03 Arl 2004, 15:20

Uludağ'ın İstanbul'dan göründüğü, çok uzun zamandır bilinen ve söylenen bir durum. Hatta sabah erkenden Keşiş Dağı'nı görenin, o gün işlerinin rast gideceğine inanılırmış.

Şimdiye kadar İstanbul'dan Uludağ'ı hiç göremedim. Uludağ'dan da Yalova'dan ötesini göremedim. Hava kirliliği ve yoğun nem buna hep engel oldu. Onun için Burç'un çektiği resmin Uludağ'ın silüetine uyup uymadığını bir inceleyeyim dedim. Galiba uyuyor!

(+)

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 525354   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet