Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mustafa Köseoğlu
14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 12:05

Alıntı:
Şimdi kaç akbil ?

Şu an tek akbil diye tahmin ediyorum. Metrobüs tamamen bittiğinde 2 ya da 3 akbil parası yazar.

C. H. Engin Er

14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 12:18

Bence Büykçekmece-Tuzla arasında metrobüs yolu bittikten sonra şu şekilde çalışma olmalı;

1-Büyükçekmece-Mecidiyeköy (2 akbil)
2-Topkapı-Kozyatağı (1 akbil)
3-Mecidiyeköy-Tuzla (2 akbil)
4-Büyükçekmece-Tuzla (Yalnızca saat başlarında) (3 akbil)

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 12:43

O yokuşun neyini alt-üst geçitle halledecekler?Orası Tüyap'tan Atrisumu neydi oraya kadar aşağı yukarı 3,5 km. uzunluğunda s kıvrımlı müthiş bir rampa.Kastettiği arakadaşın kar yağışı ve buzlanmada mesele olur,evet tedbir alınır ama genede olabilir bu ihtimali unutmayın.

Volkan Ardos
14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 15:04

Neden Metrobüs hattı, SİLİVRİ-GEBZE arasında hizmet vermesinki? Böylece Yenibosna'dan kalkış yapan ve maalesef kural tanımadan yolcu taşıyan "iyilerini tenzih ederim" midibüsler ve minibüsler de İstanbul dışına şıkarıllmış olurlar.. Ayrıca DOĞU-BATI aksı tamamen birleştirilmiş olur..Ne dersiniz üstadlar...

KORAY3434
14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 15:06

Ben bunu siteye üye olduğum ilk günden beri söylüyorum..Böyle bir metrobüs hattı süper olur..Böylece Avrupadan Asyaya geçişte bir vesaitten diğerine ondan inip buna binmeye gerek kalmaz...

KORAY3434
14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 15:08

Alıntı:
Neden Metrobüs hattı, SİLİVRİ-GEBZE arasında hizmet vermesinki

Arkadaşım Gebze,Kocaeli iline bağlıdır.Yani İstanbul Büyükşehir Belediyesi nin ilgi alanları dışındadır..Silivri ise malesef çok uzak ayrıca nüfusu da okadar yoğun değil..Silivriye uzatılan bir metrobüs Büyükçekmeceden sonra Silivriye bomboş gider bu da çok gereksiz olur..Bence en iyisi Büyükçekmece-Tuzla..

denizist
14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 15:14

Bahsedilen Devebağırtan yokuşunu bayağı bir zaman kullandım. Kışın tepede kar yağarken aşağıda Büyükçekmece'de hiç bir şey olmadığı bile olmuştur. Zaten en ufak bir yağışta arabalar mutlaka kayar ve kazaya sebep olur. Bölgede bu nedenle özellikle sert kış zamanında mutlaka kar açma ve tuzlama araçları hazır beklemektedir.

Bu şekilde metrobüsü işletebilirmiyiz , onu tartışabiliriz. Ama ben Tüyap'tan metrobüsü öteye taşımamamız gerektiğini düşünüyorum.
Bu yokuş mucize bir yokuş değil kabul ediyorum ama sanırım 30 sn aralıkta işletmesi olan bir sistemde, bu yokuş yüzünden aksaklık çıkması yüksek olasılıktır. Bi kaç km uzatacağız diye koca hattı sekteye uğratmayı göze almamamız gerekir diye düşünüyorum....

Ayrıca, Tüyap'tan sonra trafik yoğunluğunun azaldığı gözle net bir şekilde görülmekte. Bence değil Silivri'ye Büyükçekmece'ye bile uzatmak yeterli doluluğu sağlamaz gibi geliyor bana...

yusuf38
14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 15:21

http://www.arkitera.com/news.php?action=displayNe ...p;ID=14802
yukarıdaki linkteki haramidere-büyükçekmece tünel yolu yapılır metrobüste bu yolu kullanabilirse büyükçekmeceye metrobüs ulaşabilir

denizist
14 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 15:41

Alıntı:
yukarıdaki linkteki haramidere-büyükçekmece tünel yolu yapılır metrobüste bu yolu kullanabilirse büyükçekmeceye metrobüs ulaşabilir

Mart 2007 haberi bu gördüğüm. Daha bu tünelin haberi mimar mühendislerde kalmış gördüğüm. Halka gelmemiş. Şehrin her yerini deldik geçtik. Orayı da delelim gitsin

Tünel yapıp metrobüs'e şerit verirlermi acaba? O zaman, tünelde +1 ek şerit demek büyük maliyet. Değermi o bölgeye bakmak gerek.

Ayrıca Deverbağırtan'a ağaçlar dikilmiş bu 2007 haberine göre?
Ne oldu o ağaçlar duruyormu ? Yokuşta kar birikmesi geçmiştir herhalde bu kış !

alioztemur
14 yıl önce - Prş 20 Ksm 2008, 17:20

yahu istanbulda kaç defa kar yağacak allah aşkına yaa.artık büyükçekmece metrobüsü istiyo.madem rampadan çıkamıyor araçlar o kısımı bir tünelle yaparlar.zaten sonrasında büyükçekmeceye indikten sonra silivriye rahat gider.varsın devebagırtanı çok yavaş çıksın nolr bozulurmu.6 çekişli olan yeni araçları koysunlar bakın nasıl çıkıyo bayır çayır dinliyomu.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM