Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli - İzmir Arası Trenle 4 Saate İndi
« önceki   123 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Yasin Efesoy

9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 22:53

Alıntı:
Bana uygun olan Denizliden direkt İzmir yolcularının binmesi vede full olması, arada ki diğer garlardanda yolcu indi bindilerin olması süreyi uzatacaktır

Ekspres servis diyorsunuz yani. Güzel fikir aslında. Ama mümkün olacağını sanmıyorum. Eğer öyle olursa, normal tren setleriyle de standart servis koymaları gerekir Denizli-İzmir arasında günde 2 tane. Örneğin, Sarayköy'den binip İzmir'de inecek yolcu Denizli'ye mi gelmek zorunda kalacak? Böyle olursa trenin yolcu potansiyeli düşecektir. Ama Denizli-İzmir ekspres servisinden ayrı olarak günde 2 tane standart servis çalıştırmak için de birtakım ek maliyetler doğacak. En başında; Denizli-İzmir arası tek raylı hat. Çakışmaları engellemek için belirli noktalarda makas alanları yapılması gerekecek. Bu durumda, makas alanlarının yerini değiştirmeden ya da ekleme yapmadan sefer saatlerini değiştirmek de mümkün olmaz. Ayrıca bu standart hat genelde indi-bindi şeklindeki ya da kısa mesafeli yolculuklar için kullanılacağından, yolcu sayısı belirlenen potansiyelin bile altında olabilir. Bu durumda TCDD, bu hattaki zararını karşılamak için ekspres hattın lükslüğünü gerekçe göstererek ekspres hat fiyatlarına az da olsa yüklenme yapabilir. Bakalım zaman ne gösterecek.

Yasin EFESOY

BuğraTokmakoğlu

9 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 01:01

Denizli'ye trenle İzmir'den 6.5 saatte gittiğim günleri hatırladım da gerçekten iyi olur yani...

Yavuz Doğanlı

9 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 02:27

Eğer TCDD günde sadece 2 sefer yapacaksa hiç başlamasın bu işe, çünkü tutmaz.Ayda 1-2 defa Denizli-İzmir arasında gidip gelen biri olarak söylüyorum ki; otobüsü bırakıp trene binmem için istediğim zaman atlayıp gidebilmem gerekli.Otobüsler şu anda bu imkanı veriyor.Gönlüm trenden yana ama işimi gücümü de tren saatine göre ayarlayamam.Bence günde en az 6-7 sefer olmalı.Ve bu 6-7 seferin en az 3-4 seferi de ekspres olmalı.

turgay71
9 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 00:33

Güzel bir haber denizli izmir arasinin 2,5 saate inmesi ama yinede benim ilk tercihim otobüs ve pamukkale turizm olur.Neden derseniz is sadece izmire gitmekle bitmiyor,gara indik diyelim balcovaya gidecegim nasil,neyle gidecegim?Biraz zor yani gardan balcovaya gitmek yada herhangi bir yere gitmek,hele birde esyaniz varsa...Ama otobüsle gidince sehir ici servislerinle gidebiliyorsun.Yinede güzel bir haber trenlere önem verilmesi gec olsada...

TURAN YUNUS
9 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 16:59

ESHOT UN TCDD YE AYIRDIĞI birkaç araç var şehiriçi servisini ordan yapılabilir

cro_magnen
9 yıl önce - Cum 02 Oca 2009, 01:00

hersey iyi hos güzelde seferlerin ne zaman baslıyacagı konusunda bilgisi olan varmı...

birde izmir_denizli arasında kontrolsüz demiryolu geçidi sayısının fazlalıgından dolayı trenin maksimum hız verimliligini kullanabilecegimizi sanmıyorum ortalama 70-90 km/h arasında hızla seyahat edebilecegimizi düsünüyorum

M.Ali Döngelci

9 yıl önce - Cmt 10 Oca 2009, 01:39

Merhaba,

[hersey iyi hos güzelde seferlerin ne zaman baslıyacagı konusunda bilgisi olan varmı cro-magnen
Ben sahsen bu konuda simdilik TCDD Yetkililerinin dahi kesin Tarih verecegini sanmam.Cünkü TCDD 3. Bölge Müdürü Sebahattin Eris Basin Aciklamasinda Calismalarin 2 Ay daha sürecegini Planlamis .Biliyoruzki Planlanan ayri Gerceklesen ayri Olay.Ha ayrica daha 26.Ocak'ta bir iHALE varmis ve Elektrikli Bariyerler yaptirilacakmis 17 Adet ve AYDIN - ORTAKLAR arasi insa edilecek.
Benim düsüncem normal seferler Nisan sonunu bulur diyorum.Ama bittiginde ise insallah kisa süren ve Güvenli Konforlu Yolculuk imkani sunulacak.Haber'e Ulasmak isteyenler Lojiport'dan Bilgilenebilir.
Saygilarimla.

Lojiport'da cikan Haber söyle

RAYLAR YENİLENDİ, HIZ ARTTI
Yenilenen İzmir-Aydın demir yolunda dün ilk kez test sürüşü yapıldı. Tren hızının, 120 kilometreden 147 kilometreye ulaşabildiği tespit edildi.
09 Ocak 2009 Cuma 10:13

TCDD 3. Bölge Müdürü Sebahattin Eriş, yenileme çalışmalarının yürütüldüğü 130 kilometrelik İzmir-Aydın demir yolunda dün ilk kez test sürüşü yapıldığını ve tren hızının 120 kilometreden 147 kilometreye ulaşabildiğini tespit ettiklerini belirtti.

Eriş, yaklaşık 30 milyon TL'ye mal olacak yoldaki yenileme çalışmalarında, Ortaklar-Aydın arasındaki 30 kilometrelik bölümün tamamlandığını, 14 kilometrelik mesafe kaldığını bildirdi.

Yolun tamamının hizmete girmesiyle İzmir-Aydın-Denizli arasında ulaşım süresinin önemli ölçüde kısalacağını belirten Eriş, şu bilgileri verdi:

''İzmir-Aydın demir yolu 134 kilometre. Daha öncede bahsedildiği gibi buradaki çalışmanın özelliği, Türkiye'de ilk kez bu kadar uzun mesafede bir yolun altyapısının da rehabilite edilerek yenilemenin yapılması. Aydın-İzmir ve Selçuk-Çamlık arasındaki yenileme çalışmasının da tamamlanmasıyla 2 ay içinde bitirilmesi planlanıyor. 2008 yılında 30 milyon TL harcama yapıldı. 2009 yılı için 10 milyon TL'lik daha bir para harcanacak. Çalışmalar bittiğinde İzmir-Denizli arasında demir yolu ile ulaşım 6 saatten 3-3,5 saate inmiş olacak.''

İLK TEST SÜRÜŞÜ YAPILDI

Eriş, dün yaptıkları test sürüşünde daha önce 120 kilometre hız yapabilen trenin bu hızının 147 kilometreye kadar ulaştığını gördüklerini kaydetti. Hızlı trenlerin ortalama hızının 160 kilometre olduğuna dikkati çeken Eriş ''seferleri başlayacak trenlerimiz gayet donanımlı ve rahat olacak. Biz çalışmaların bir an önce tamamlanması için 200 teknik elamanla aralıksız çalışıyoruz'' dedi.

Demir yollarında en önemli olayın güvenli geçişleri sağlayan elektrik bariyerler olduğuna da vurgu yapan Eriş, ''26 Ocakta bir ihalemiz olacak. Yaklaşık 2 milyon TL'lik bedelle, Ortaklar-Aydın arasında 17 bariyer yapılacak. Bu bariyerlerde yabancı teknoloji kullanılacak'' diye konuştu.

Eyüp Emre
9 yıl önce - Cmt 10 Oca 2009, 01:46

Arkadaşlar daha İzmir-Aydın arasında yol çalışmaları tam olarak bitmedi, İzmir-Denizli arası ise 2009'un sonunda ancak bitirilebilir iyi ihtimalle; yani halihazırda 2.5 saatlik süre şu anda söz konusu değil. Bu hatta çalışacak raybüslerin fotoları aşağıdaki sitede var;
http://www.demiryolportali.com/forum/forum_posts. ...&TPN=1

Ersin_35
9 yıl önce - Pzr 25 Oca 2009, 23:23

Burda da İzmir-Denizli arası çalışacak rotem DMU ların resimlerini koyayım dedim. Geçen gün Selçuk'dan Torbalıya eshot ile gelirken bir TCDD görevlisinin konuşmalarına şahit oldum.20 şubat gibi seferler başlıyacakmış.Şu an hız denemeleri yapıyorlarmış ve limitler değişecekmiş

oğuz33

9 yıl önce - Prş 05 Şub 2009, 15:02

kardeş 20 şubatta açılacak olan basmane.denizli tarafından umut yok.yalnız bu hatta bir gelişme var.bu hatta haftada 3-4 sefer yük treni işliyor.

birde ark'lardan biri sormuş;tcdd'nin hat kapanmadan önce 5 seferi varmış denizli-izmir arasında karşılıklı.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege