Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli - İzmir Arası Trenle 4 Saate İndi
123 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
huseyin baydil

9 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 16:12
Denizli - İzmir Arası Trenle 4 Saate İndi

Alıntı:

Denizli-İzmir arasındaki tren çilesi bitiyor... Demir yolunun eski olması nedeniyle başlanan yenileme çalışması eylül ayı itibariyle tamamlanacak. Bu çalışmanın bitmesiyle Güney Kore'den yeni bir tren gelecek ve Denizli-İzmir arasında sefere başlayacak. Yeni trenler saatte 160-180 kilometre hıza ulaşabilecek. Böylelikle Denizli-İzmir arası 2,5 saate inecek.

İzmir- Denizli Demiryolu çalışmalarının tamamlanması ile birlikte devreye girecek olan yeni yolcu taşıma setleri ile yolcuk süresi yarı yarıya kısalacak.

Kütahya'da meydana gelen tren kazasının ardından 3 Mart'ta başlanan bakım ve onarım çalışmaları eylül ayna kadar bitirilmesi planlanıyor.

Çalışmaların başlaması ile birlikte durdurulan tren seferleri de başlayacak. Raylarla birlikte kullanılan araçlar da yenilenecek. Güney Kore’den alınacak olan 5 yolcu taşıma seti bu hat üzerinde kullanılacak. Saate, 160 kilometre, hıza ulaşabilecek olan yeni araçlar sayesinden 5 saat olan İzmir'e gidiş yarı yarıya düşerek 2,5 saate inecek.

Devlet Demiryolları 3, Bölge Müdür Yardımcısı Muhsin Keçe katıldığı il koordinasyon kurul toplantısına konu hakkından bilgi vererek, çalışmaların tamamlanması ile birlikte hızlı ve konforlu seyahat imkanı sunacaklarını ifade etti.

kaynak:www.drthaber.com

Gerçekten mükemmel İzmir'e daha önceden hep trenle gidip gelen benim gibileri inanılmaz mutlu eden bir haber bu ayrıca otobüsle seyahat edenlerinde artık treni tercih edeceklerinden eminim, tabi İzmir'e yolcu taşıyan otobüs firmaları içinse kötü bir haber oldu.

Artık geçmiştekinin tam tersi bir fiyat uygulanacaktır; tren daha pahalı otobüs ise daha ucuz olur diye düşünüyorum.

En son huseyin baydil tarafından Çrş 02 Tem 2008, 16:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

GeDiZ

9 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 16:28

Tren yolculuğunu her zaman destekleyen biriyim ancak demiryolunun tüm dağ eteklerini, nehir kenarlarını dolaşması görünüş açısından güzel olsa da hem yolu uzatıyor hem de hızını azaltıp süreyi çok uzatıyor. 5 saatlik yolun 2,5 saate inmesi otobüs sektörüne biraz zarar verebilir ancak karayoluna bu kadar bağımlı kalmamak lazım düşüncesindeyim Ayrıca ücret konusunda şöyle bir örnek vereyim. Akhisar'a çalışan otobüs 10YTL, en pahalı olan MAVİ TREN-9 EYLÜL ise tam:10YTL öğrenci:8YTL. Ayrıca daha hızlı olup ucuz tren de var. Tren bilet fiyatı en fazla otobüs parasına çok yakın bir miktar belirlenir. Öğrenci olacağı için ise daha avantajlı kalır

Yalnız benim merak ettiğim bir konu var. Tire-Ödemiş-Söke gibi yerlere de trenler çalışıyor, bunların sürelerinin ve de çalışacak trenlerinin değişme durumu var mıdır? Saygılar...

Yasin Efesoy

9 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 16:48

Gediz, bahsettiğin hat, Basmane-Torbalı-Ödemiş bölgesel tren hattı sanırım. Bu hatla ilgili herhangi bir gelişme yok. Bizim raylar 1 yıldır yenilendi, hazır el atmışken trenleri de yenileyelim diyor TCDD.

Otobüs firmalarının yolcularını önemli derecede etkileyeceğini sanmam, fiyat ne olursa olsun, Denizli-İzmir arası seyahat edecek vatandaşlarımız %90 oranında Pamukkale Turizm'den şaşmaz. Öyle bir durum olursa diğer firmaların yolcusunda düşüş görülür, konu Pamukkale'yi de etkilerse, şirket muhakkak fiyat konusunda bir önlemle yolcularını geri kazanacaktır. Hem trenle günde 2adet karşılıklı sefer yapılırken, Pamukkale Turizm ile Denizli-İzmir yönünde saat 07:00-18:00 arasında her yarım saatte bir, 18:00-07:00 arasında da ortalama saatte bir sefer yapılıyor.

Aslında bence de demiryolunu tercih etmek daha doğru fakat hızlı tren gelmeden maalesef demiryolu hatlarımızı kurtarmak zor.

Yasin EFESOY

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

9 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 04:19

otobus bu mesafeyi ne kadar surede aliyor.. bu arada yeni gelecek trenleri goren herkes treni tercih eder dusuncesindeyim, konfor bir yana kablosuz internet olacak trenlerde..

Yasin Efesoy

9 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 14:56

Pamukkale Turizm'in birçok aracında kablosuz internet var. Alternatif olarak Denizli Seyahat'in Diamondlar'ında bile var. Otobüsle de ortalama 2 saat 45 dakika sürüyor. Yalnız, yolculuk yapıldığı saate ve şoföre göre bu süre 2,5 saat de olabiliyor, 3 saat de olabiliyor.

İşin bir başka yönü, Denizli halkı olarak trene alışık değiliz nedense. Aslında en güzeli tren.

Yasin EFESOY

Ramazan Vural

9 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 16:15

Valla Nazilli Otogarına girerse, Aydın Otogarına girerse 3 saat 15 dakikayı buluyor rahat Tabi geceleri daha kısa sürüyor

Ama Yeni trenler geldiğinde fiyatta astronomik bir artış olmazsa bende trenle seyahat ederim

Efecan
9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 17:05

Eskisi kadar sık olmasada günümüzde demir yollarına verilen önem yavaş yavaş artıyor.
1-2 ay öncesine kadar Aydın-İncirliova'da hattın raylarını yenilenirken görmüştüm.Şimdi nerlere kadar ilerledi bilemem.
Bu uygulama ile Denizli-İzmir arası tren yolculuğu süresi yarı yarıya düşüyor.Otobüsle Denizli-İzmir arası tam 3.15 dk sürüyor.Bu yenilikle beraber insanların bir kısmı tekrar tren ile ulaşıma yöneleceklerdir.Çünkü hem mesafe kısa hemde internet gibi bi ayrıcalık var.Ama yinede Yasin'in dediği gibi bencede otobüs yolcularının sayısı etkilenmez.Trenlerde internet ile TCDD'de kara-hava rekabetine girecek gibi görünüyor.Fakat inşallah fiyat konusunu fazla abartmazlar.

Arda 2023
9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 17:16

Alıntı:
Güney Kore'den yeni bir tren gelecek ve Denizli-İzmir arasında sefere başlayacak. Yeni trenler saatte 160-180 kilometre hıza ulaşabilecek.
Bu satırları okuduktan sonra şaşırdım, dedim 160-180 KM hız için Kore'den tren mi getirilir, biz de lokomotif üretiyoruz, ulaşamıyormuyuz 160-180'e, hemen Tülomsaş'a baktım, bir de ne göreyim en iyi iki lokomotifimiz 120 ve 122'yi geçemiyor Zaten lisansları da yabancı, bu durum çok üzücü, Adapazarında fabrika kuruldu, bari oradan temin etseler bu projenin lokomotiflerini...

Denizli ve İzmir adına sevindim...

cihan20

9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 22:31

2009 dan itibaren setler Türkiye'de üretilmeye başlanacakmış.Diğer hatlardaki raybüslerin fiyatı astronomik değil gibime geldi,uygun fiyat politikasıyla yolcu çekeceklerdir.
Bana uygun olan Denizliden direkt İzmir yolcularının binmesi vede full olması, arada ki diğer garlardanda yolcu indi bindilerin olması süreyi uzatacaktır.Göreceğiz artık uygulamaları.

20_onur
9 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 22:47

Müthiş bir haber... Böyle birşey gerekiyordu zaten bu iki il arasına...Sonunda oldu.Artık turizmlerde belirgin bir düşüş olacağı kesin!!!

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege