Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Murat Caner
14 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 12:47

Tuzla'dan Avcılar'a günde kaç kişi gider? 50, 100, 500. İki deniz binitlik yolcu sığası olan bir kuşak için metrobüs yapmak çok saçma. Bu düşünceye en başından beri karşıyım.

Metrobüs'ün son durağı Ünalan ve güneyde Söğütlüçeşmedir. Deyüz'den metrobüs yapılacağına Minübüs Yolu, Cadde, Boğaz sahilyolları, Erenköy-Libadiye Caddesi-Bosna Bulvarı(ATA2)Kuleli metrobüslerine yoğunlaşılmalı.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 17:52

İki son durak yolcusunu düşünmeyelim. Tuzla-Cevizlibağ otobüsleri çok yoğun diyor üyeler. 500 T inanılmaz yoğunmuş. Madem öyle Tuzla'ya metrobüs'ü getirsinler. Milletin sabrı kalmadı metronun gelmesine....

Turan Öztürk

14 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 17:58

[quote]İki son durak yolcusunu düşünmeyelim. Tuzla-Cevizlibağ otobüsleri çok yoğun diyor üyeler. 500 T inanılmaz yoğunmuş. Madem öyle Tuzla'ya metrobüs'ü getirsinler. Milletin sabrı kalmadı metronun gelmesine.... [quote]

Gayet mantıklı bir yoru olmuş ara sıra 500 t otobüsünü kullanıyorum oldukçada yoğun, metrobüs uzayabildiği kadar uzamalı

Enes A.
14 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 17:59

Murat abinin dediği doğru Tuzla'dan Avcılar'a günde kaç kişi gidiyor ki?

Bence insanları bir uçtan bir uca tek araçla taşımanın bir esprisi kalmadı. Önemli olan merkezlere giriş ve çıkışı kolaylaştırmak. Tuzla'da oturan bir insanın gideceği yerler muhtemelen Üsküdar ve Kadıköy civarıdır. Eğer Tuzla'da oturan birisi hergün Avcılar'a gidiyorsa Avcılar'a taşınması daha iyi oalcaktır.

fındıkkale
14 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 18:55

bence metrobüs avcılar-izmit olarak çalışsın daha iyi olur şehirlerarası otobüsler gibi olur

Süha
13 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 22:16

Bana kalırsa Topçular iskelesine giren yol hizasına kadar yapılmalı ve ileride trenlerin iptal olması sebebi ile buradaki yolcuları çekecektir diye düşünüyorum. O çevreye çok güzel bir dönüş rampası yapılabilir.

(+)

Siyah çerçeveli yeri düşündüm dönüş rampası için.
Bu olursa yol üzerinde çalışan diğer ulaşım araçlarıda kalkar ve yol dahada ferahlar diye düşünyorum.

Enes A.
13 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 01:02

İstanbul içindeki son durağı kesinlikle Tuzla olmalıdır.

Aşağıda Tuzla' dan kalkan otobüs hatları ve sefer sayılarını yazıyorum. 8 yıldır burada oturuyorum ve otobüsler Pendik Köprüsü' ne varmadan ciddi bir doluluğa ulaşıyor. Bu istisnai durumlar hariç her seferde geçerli.

130 : 50
130A :51
E-7 :18
500ES :66
500T :300
133T :31

Toplam günlük 516 sefer.

Bunlar sadece Tuzla kalkışları ve hepsinin karşı geri dönüşleri de var.

Ortalama olarak Tuzla çıkışına kadar ki yolcu sayılarına göre hesapta yapalım hemen;

Tuzla son sınırı olan Esenyalı durağına kadar her otobüste;

10 yolcu olsa --> 5160 kişi (250 kişi olarak sayarsak 20 metrobüs aracı)
25 yolcu olsa --> 12900 kişi (250 kişi olarak sayarsak 51 metrobüs aracı)
50 yolcu olsa --> 25800 kişi (250 kişi olarak sayarsak 103 metrobüs aracı)

Bu rakamlara banliyö hattını ve özel araçlarını kullananlar dahil değil. Banliyö hattının minimum 2-3 yıl kapalı kalacağını varsayarsak bu rakam daha da yükselecektir.

Tuzla' dan binen birisi Beylikdüzü' ne kadar gidebilcektir bu sistemle. Bindirmeli hat olması sebebiyle 2-3 aktarma olsa da önemli değil. Hızlı ve rahat ulaşım olsun da.

En son Enes A. tarafından Cmt 04 Ekm 2008, 01:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Kerem Türker
13 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 01:07

Tuzla olmalı. Tuzlaya kadar uzatılmalıdır. Metro ne zaman biter Allah bilir. Maramayda aynı şekilde.

C. H. Engin Er

13 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 01:18

Tuzla bölgesinin yoğunluğunu anlamak için sefer sayılarına bakmak ve uğruna film afişi yapılan otobüslere en azından bir kere binmek gerekir ki halimize şükretmeyi öğrenelim.

(+)

Afaki konuşmanın kimseye faydası yok metrobüsü doldurabilecek güzergah İçmeler Köprüsünden batısıdır, ama daha doğuda yol açma çalışması ve diğer işler oldukça kolay yürütülür çünkü yol müsait bu sebeple metrobüsün son durağı Çayırova-Bayramoğlu olmalıdır. Arçelik Fabrikası ile Anadolu Sağlık Merkezinin doğusunda kalan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsüne ait korunun arasındaki bölgeden metrobüsler işletilebilir....

En son C. H. Engin Er tarafından Cmt 04 Ekm 2008, 02:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

turgutakbaş
13 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 02:05

gittiği gidebildiği yere kadar bence

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM