Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 18:06

Kozyatağı yada Bostancı'da son durak yapmaya yaraacak alan var mı?. Dönecek büyükçe bir alan.

adnanu
11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 18:47
metrobüs hk.

mehmet üstadım ,
altından metro giden bir sistemin
üstünden metrobüs
1-mümkün olduğu kadar başlangıç
noktasına en yakın yerde entegrasyon
olmalı
2-bu da göztepe ve bostancı köprüsü
ihtimallerini kuvvetlendiriyor
3-ayrıca marmaray entegrasyonu için
söğütlüçeşme şart
4-hatta denizyolu entegrasyonu için
belkide söğütlüçeşmeden az daha ileri
kurbağlıdere önlerine kadar gitmeli
buraya ido iskelesi projesi vardı
kolay gelsin.................

osmancık
11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 18:54

metrobüs zaten metro gelene kadar, otobüsle ulaşımını sağlamak zorunda olanlara nefes aldırmak amacıyla yapılan bir yatırım.

aynı zamanda, otobüs taşımacılığının modernleştirilmesi anlamına da geliyor.

bu iki faktörü ve 130 numaralı otobüsün her zaman tıklım tıklım olduğunu,
metronun tuzla'ya varmasının yıllar alacağını da düşündüğümüzde,
metrobüs'ün tuzlaya kadar gitmesi gerekir.

En son osmancık tarafından Pts 30 Hzr 2008, 18:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Caner
11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 18:56

Bence Söğütlüçeşme yeterli.

osmancık
11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 19:00

kozyatağı zaten şu an için son durak.
söğütlüçeşme anadolu yakasındaki metrobüs için son durak olma özelliği olan bir nokta değil.

çünkü doğuda değil batıda. kozyatağı'nın bile batısında.
ancak iki kola ayrılan bir metrobüsün batı kolunun son durağı olabilir.

doğu kolundaki son durağın tuzlaya kadar yolu var.

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 19:07

Ben de metrobüs son durağının Çayırova-Bayramoğlu yani il sınırı kavşağı olması gerektiğini düşünüyorum böylece tüm şehirlerarası otobüslerin Harem'e girişi yasaklanır ve sadece Esenler otogarını kullanmaları sağlanır...

osmancık
11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 19:26

anadolu yakasında otogar zaten haremden taşınacak.

ama bu anadolu yakasında otogar olmayacağı anlamına gelmiyor.
yeni adresten, metro veya metrobüs bağlantı sağlarlar.

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 19:43

Anadoluray tamamlanana kadar metrobüs 5 kez yapılır bu yüzden bence en kötü ihtimalle Tuzla-İçmeler köprüsüne kadar yapılmalı, ve tekrarlıyorum anadoluray bittiğinde yani hizmete girdiğinde metrobüsü iptal edip E-5'i 3 şeride çıkarsınlar...

Yasin Efesoy

11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 19:44

Bana kalırsa Tuzla ileriki dönem için metro haricinde 2. alternatif olması yönünden isabetli olabilir. Özellikle insanı çileden çıkaran 500T'nin rahatlaması için belli bir ölçüde yararlı olabilir. Gerçi 500T'nin Tuzla bölgesindeki yolcu yoğunluğu hakkında herhangi bir bilgim yok, hiç görmedim, araştırmadım onu. Gene de Kozyatağı'ndan ileriye devam etmesi faydalı olacaktır. Mesele Cevizlibağ ile Anadolu'daki mümkün olan en uç noktayı birbirine bağlamaksa çok faydalı olur. Hiç olmazsa Kozyatağı (Beyaz Evler) durağı da rahat bir nefes alabilir bu sayede.

Ayrıca İdare, Gebze minibüslerini bertaraf etmeyi başarabilecekse; hiç acımayalım, Gebze'yi son durak yapalım metrobüs için. Olmuşken tam olsun.

Yasin EFESOY

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 19:48

3 dk'da bir 500T geçiyor ve Pendik'de bile hepsi dolu, yaklaşık 20 km boyunca Kadıköy'e giden belkide 20 tane hat var ve hepsi sabah akşam cumartesi pazar demeden dolu. Metrobüs da dolar metroda dolar. Yeterki olsun...

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM