Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
11 yıl önce - Cum 12 Oca 2007, 20:47
Gaziantep - Şirehan Alışveriş Merkezi [AVM]


Şirehan Alışveriş Merkezi - (Diğer Başlıklar)

MNG tarafından 49 yıllığına kiralanan ancak ne olduyda son 2 yıldır el sürülmeyen Şirehanı, Rönasans İnşaat tarafından sil baştan yapılıyor. Şirehanı, 25 bin metrekareye genişletilerek, İnönü Caddesi üzerinde bulunan geniş arsa da dahil edildi. Gaziantep Şirehanı Projesi'nin 10 milyon dolarlık yatırım gerektirdiğini ifade eden Metin Cengiz, 49 yıllığına yapılan anlaşmanın 2 yılının faaliyetsiz olarak kapandığını, ancak, Rönesans İnşaat A.Ş.'nin kayıp 2 yılla ilgili bir sıkıntısı olmadığını, aksine Gaziantep'e hatırı sayılır bir tesis kazandırma amacında olduğunu bildirdi.

Üstlenici MNG firması tarafından temeli atıldıktan sonra uzun yıllar inşaatına başlanamayan Gaziantep Şirehanı Projesi, yeniden hayata geçiriliyor. Celal Doğan yönetimince yap, işlet modeli ile 49 yıllığına yapılan sözleşmede çıkan pürüz neticesi MNG firması ile mahkemelik olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sonunda konuya bir çözüm buldu. Sözleşme bulunan devretme koşulu gereği karşılıklı anlaşmaya varılan MNG firması, Şirehanı Projesi Volga Vip Turizm Rönesans İnşaat A. Ş.'ne devretti.

Dünyanın 86. Türkiye'nin 3. büyük inşaat firması olan Rönesans İnşaat A.Ş. tarafından üstlenilen Gaziantep Şirehanı Projesi'nde MNG tarafından hazırlanan plan önemli değişikliğe uğruyor. Önceleri 20 bin metrekare alan üzerine tesis edilmesi düşünülen ve sadece Şirehanı'nın restoresini gerçekleştirme koşuluyla MNG firmasına ihale edilen Proje, 25 bin metrekareye genişletilerek, İnönü Caddesi üzerinde bulunan geniş arsa da inşaat alanına dahil edildi.

Yap, işlet, devret modeli ile Rönesans İnşaat A.Ş. tarafından üstlenilen Gaziantep Şirehanı Projesinin temeli, Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından atılacak. Yapılan tadilat sonucu, inşaat alanı ve kapsamı genişletilen Gaziantep Şirehanı kompleksinde 1 otel, yemişhanı içerisinde bir restaurant, süpermarket, kebapçı restaurant, ev eşyaları pazarlaması yapılacak 2 katlı showroom, çeşitli ölçülerde 35 işyeri, 270 araçlık kapalı otopark yer alacak.

Dışının kaplama olması tasarlanan eski hanının görüntüsüne sadık kalacak üstlenici Rönesans İnşaat A.Ş., Diyarbakır Kervansaray Oteli işletmecisi ile kompleksin içerisine yıldızlar özeli 150 yatak kapasiteli otel yapımı konusunda anlaşma sağladı. Kervansaray Otel işletmeciliği tarafından 4 yıldız ayarında yapılacak konaklama yeri için 1,5-2 milyon dolar harcanacağı öğrenildi. İşmerkezi ihalelerinde Türkiye'nin önde gelen firmaları arasında yer alan Rönesans İnşaat A.Ş.'nin uygulayacağı yeni projenin Gaziantep sorumlusu Metin Cengiz, Şirehanı restore işinin temelinin Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından atılacağını söyledi.

Kaynak: Gaziantep 27 Gazetesi


KAZIM HASIRCI

10 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 22:53

Şirehan Alıveriş Merkezi
Açılıştan birkaç gün öncesi


(+)(+)(+)(+)


murat2727

9 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 23:49(+)

(+)

(+)
murat2727

9 yıl önce - Çrş 25 Hzr 2008, 00:58(+)
(+)(+)


denizdab
9 yıl önce - Cmt 27 Eyl 2008, 13:00

burası neredesayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> GAZİANTEP