Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
arsadari
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 00:06

anadolu yakasının önceliği bence metro ve hafif metro-tramvay'dır.ilk önce bu hatlar bitirildikten sonra metrobüse gerek duyulursa inşaa edilmelidir.sonuçta metrobüs avantajı olduğu kadar uzun vadede dezavantajları da olan bir araçtır.en basitinden metrobüs için ek şerit yapılırken e5'in birçok yerinde eminiyet şeritleri yenmiştir (misal cevizlibağ-incirli arası ve şükrübey-saatçi mevkileri)
bu özellikle olası bir deprem,afet ya da savaş durumunda büyük bir faciaya yol açabilir.ayrıca daha şimdiden metrobüs'e sabah ve akşam saatlerinde büyük sorunlar yaşanıyor.istanbul'un nüfusunun hızla arttığı düşünülürse ileride ne olacağını kestirmek pek zor olmasa gerek.

ayrıca metrobüs ilk başta topkapı ile avcılar arasında çalışması için tasarlanmamış mıydı?
hatta aracın şöförsüz gitmesi için özel otobüsler alındı ve de yollara dedektörler alıcı veriler yerleştirdiler.boğaz köprüsüne alıcı verici sistemi kuramayacaklarına göre boşa gitti o paralar.
metrobüs kamuoyuna açıklandığı zaman ilk olarak "elektirikle çalışacak" dendi.gayet de yakıtla çalışıyorlar oysa ki...
bence metrobüs için bu kadar büyük paralar harcanağına EDS sistemi daha da geliştirilip teknoloji destekli bir tercihli yol modeline pek ala geçilebilirdi.Fakat işte "akıl" kullanılsa ne o kadar "ihale" yapılacak ne "ali dibo" olacak ne piyasaya para sürülüp şirin görünülecek vs...

Ahmet Yılmazb
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 02:18

sayfanın;

eski hali: http://74.125.77.132/search?q=cache:5G0r2eJbt0YJ: ...&gl=tr

yeni hali: http://www.iett.gov.tr/metin.php?no=186

"Bostancı-Söğütlüçeşme" ile "Kozyatağı-Tuzla" kaldırılmış.

K.Gemici
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 03:05

Anlamıyorum ben bu işi. RT Erdoğan çıkıyor bostancı söğütlüçeşme arası metrobüs yapılacak diyor ertesi gün proje rafa kalkıyor. Bu ne yaman çelişki. Bende başbakan söledi artık bir kere ağzından bile kaçırmış olsa sırf TC başbakanının karizmasını sarsmamak için, yalancı çıkarmamak için ne yapar ne eder bu hattı açardım...
Yoksa bütün bunlar halka mitinglerde sağ gösterip gerçekte soldan vurmakmı anlamadım gitti?

Ama şu dakikadan sonra anladım ki Büyükşehir belediyesi kendi partisinden olmayan ilçe belediyelerine yatırım matırım yapmıyor ve yapmıcakta. Bu çok büyük ayıp.
Örnek Kadıköy ve Beşiktaş ilçesi. 5 senedir buraların elinde ne var? Cevap = koca bir 0

Ekleme:
Bilgiler yanlış diye puan veren arkadaşlara İBB nin resmi sitesinden Kaynak koyuyorum
Alıntı:
Avcılar ile Kadıköy arasını 63 dakikaya indiren “Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı”nın açılışını Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş birlikte yaptı. Hatla günde 1 milyon yolcunun hızlı ve konforlu bir şekilde taşınmasının hedeflendiği vurgulayan Erdoğan, Avcılar-Beylikdüzü, Kadıköy-Bostancı ve Harem-Kozyatağı arasında da metrobüs hattı yapılacağını müjdeledi.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=17110

En son K.Gemici tarafından Cum 06 Mar 2009, 03:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 12:30

Alıntı:
Ama şu dakikadan sonra anladım ki Büyükşehir belediyesi kendi partisinden olmayan ilçe belediyelerine yatırım matırım yapmıyor ve yapmıcakta. Bu çok büyük ayıp.
Örnek Kadıköy ve Beşiktaş ilçesi. 5 senedir buraların elinde ne var? Cevap = koca bir 0

Katılıyorum ama sadece İBB değil ilgili ilçe belediyelerininde suçu var bu konuda.Acı ama gerçek İbb ve ilçe aynı fırkadan olursa daha çok nasiplenirsin.

Yapmayacak diye birşey olamazda biraz geç olabilir demek daha doğru.

Başlığa konu olan hakkındaki fikrim;Üsküdar-Harem-Kozyatağı ve Kadıköy-Minibüs Yolundan Bostancı olmalıdır.

osmancık
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 12:47

http://www.iett.gov.tr/metin.php?no=186

Linkte görüldüğü üzere sadece anadolu yakasında planlanan metrobüslerden vazgeçilmiş.
Üstelik Başbakan'ın sözlerine rağmen.

İETT ve planlama dairesinin başındaki kişilerin yetkinliği konusunda ciddi şüphelerim var.
Müşteri memnuniyeti düzeyi, güvenilirlik açısından SIFIR!

Bugün yapacağız dedikleri hat için yarın iptal haberini almak işten bile değil.

Bana göre doğrusu, Tuzla-Uzunçayır metrobüsüdür. Tuzla'ya metronun gitmesi yıllar sonra bile mümkün mü belli değil.
Maltepe, Kartal, Pendik ise epey bekleyecek. Kısa sürede bitirilen metrobüs yatırımına en çok buralarda ihtiyaç var.

Ömer Şenli
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 13:08

Umarım sitelerinden kaldırdıkları gibi vazgeçerler.Ben kendi adıma metrobüs değilde,cadde tramvayı bazında bir şeyler isterim anadolu yakasına.

Karşıda bunlar var.Yetmedi metrobüs kondu.Bu yakada bir denenmeli bakalım yetecek mi?

K.Gemici
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 13:48

Alıntı:
Umarım sitelerinden kaldırdıkları gibi vazgeçerler.Ben kendi adıma metrobüs değilde,cadde tramvayı bazında bir şeyler isterim anadolu yakasına.

Karşıda bunlar var.Yetmedi metrobüs kondu.Bu yakada bir denenmeli bakalım yetecek mi?

Hocam ne cadde tramvayı anadolu yakasına metrobüsü bile çok görenler tramwaymı yapacak? Yapılsa yapılsa Cadde Bisikleti yada Skuterbüs yaparlar buraya

ali_f
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 13:54

Alıntı:
anladım ki Büyükşehir belediyesi kendi partisinden olmayan ilçe belediyelerine yatırım matırım yapmıyor

İstanbul ilçeleri içinde bütçeden en yüksek payı Kadıköy alıyor. Kadıköy iktidar partisinden değil.

Kadıköy-Kartal metrosu da yatırım değilse artık gözünüz doysun derim.

K.Gemici
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 14:13

Alıntı:
Kadıköy-Kartal metrosu da yatırım değilse artık gözünüz doysun derim.

İyiki bir Kadıköy Kartal metrosu yapılıyor gözünüz doysun oldu!!!!!!!!
Şimdi ben buraya bir harita koyuyorum iyice inceleyin bakalım.

Anadolu-Avrupa nüfus oranı 2/1 peki yapılan yatırım oranı kaç?
ben söyliyim 10/1

Bizde sizin verdiğiniz kadar vergi veriyoruz!
Bizde artık minibüslerden kurtulmak istiyoruz metro metrobüs tramvay istiyoruz suçmu ama neyseki Kadıköy Kartal metrosu var gözümüz doysun!!!
10km metrobüs anadoluya, mevcut ve yapılacak hatlarla birlikte(kaynak İETT) avrupa yakasına 80+km ama neyseki Kadıköy Kartal metrosu yapılıyor gözümüz doysun!!

Alıntı:
Mevcut sistemin Beylikdüzü-Söğütlüçeşme şeklinde tamamlanmasına ek olarak yeni hatlar planlandı. Bu hatlar;
· Aksaray-İstoç (Milliyet Sitesi)
· Beşiktaş-Levent
· Edirnekapı-Vezneciler

(+)

osmancık
10 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 15:01

O değil de, bir Harem-Kozyatağı söylentisi vardı, ona ne oldu?

sayfa 7
ANA SAYFA -> ULAŞIM