Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
osmancık
11 yıl önce - Pzr 19 Ekm 2008, 23:09

üsküdar sahilde metrobüs'e göre yol yok.

bir de zaten hareme gidecek yolcu sayısı da ne kadar olur? belki üsküdar'a uzasa yolcu artar.
ama metrobüs büyük ihtimalle istanbul'un avrupa yakasındaki şişli, mecidiyeköy, levent gibi orta ve üst semtlerine ulaşım için kullanılacak bu yakada.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pzr 19 Ekm 2008, 23:58

Harem-Tuzla arasına yapılacak metrobüs Harem'den sonra Üsküdar'a kadar trafiğe karışarak gidebilir. Zaten hafif metrobüs diyorlar. Yani sağdan giden ve izole olmayan şekilde.

İyi de olur. Üsküdar'da hem Marmaray hemde Metro istasyonu olacak.

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Pts 20 Ekm 2008, 12:15

Batı ucu konusunda herkesin bir fikri var peki Tuzla'lı arkadaşlar ne diyor yani metrobüs Şifa Mahallesine mi gitsin, yoksa İçmeler yada Tuzla köprüsünden içeri girip Tuzla merkeze mi ulaşsın hangisi olmalı?

dkar
11 yıl önce - Pts 20 Ekm 2008, 14:32
metrobüs

şifa mahallesine metrobüz değilde metro gitmeli , yapılan toplu konutlara ve gebze organize sanayiye hitap eder.

altay oguz
11 yıl önce - Pts 20 Ekm 2008, 20:26

elbette tuzla sahıl olmalıdır denız harp okulu pıyade okulu tersaneler ve tuzla da oturan vatandaslar acısından merkez ılce olması acısından tuzla merkez olmalı TUZLA SAHIL /KOZYATAGI

altay oguz
11 yıl önce - Pts 20 Ekm 2008, 20:53

tuzla kozyatagına baslanması ılerkı gunler ıcın cok onemlı tren seferlerı duracagı için enkısa zaman onemlı baslanması için

yakutersoy
10 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 19:51
söğütlüçeşme banliyo aktarması hakkında

Doğrulugunu kesin olarak bilmiyorum ama, internette dolaşırken, Marmaray CR1 Sözleşmesi kapsamında Halkalı Gebze arası demiryolu 15.06.2009 tarihinden itibaren 2 sene kapatılacağını okudum.

1. Bu haber dogru mudur? IETT ye yazdım ama cevap gelmedı...
2. Dogru ise o zaman neden metrobus anadolu yakası ılk duragı Söğutlucesme oldu?

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Enes Zengin
10 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 20:23

Alıntı:
Batı ucu konusunda herkesin bir fikri var peki Tuzla'lı arkadaşlar ne diyor yani metrobüs Şifa Mahallesine mi gitsin, yoksa İçmeler yada Tuzla köprüsünden içeri girip Tuzla merkeze mi ulaşsın hangisi olmalı?

Aslın bu soruya cevap vermek çok zor. Çünkü Hem Tuzla Sahil' den hem de Şifa Mahallesi' nden kalkan otobüsler kısa sürede doluyor. Ama arasından birini seçmek gerekirse Tuzla içine girmelidir.

Ama İçmeler Köprüsü' nden mi yoksa Tuzla Köprüsü' nden mi girmeli bu konuda kararsızım. Biraz harita üzerinde çalışıp buraya eklerim

Ayrıca Tuzla Belediyesi' nin sahilden F1 pistine doğru onaylanmış bir monoray çalışması var. Bu yapılırsa metrobüsün Tuzla Sahil' e gitmesi en mantıklısı oluyor. Umarım İBB ile Tuzla Belediyesi arasında koordinasyonlu bir çalışma vardır.

Son bir de dipnot;

2007 sayımına göre nüfuslar;

Tuzla Belediyesi: 148.792
Orhanlı Belediyesi: 11.314
Akfırat Belediyesi: 5.133

onur58
10 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 22:52

Metronun yeralti gececek yerlerden metrobüsü yerüstünden götürmek isteyen zihniyeti cani gönülden kutluyorum. afferin! böyle devam edin. dis kredi'den gelen paralari ancak bukadar yakilabilir.

Enes Zengin
10 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 23:23

Alıntı:
Metronun yeralti gececek yerlerden metrobüsü yerüstünden götürmek isteyen zihniyeti cani gönülden kutluyorum. afferin! böyle devam edin. dis kredi'den gelen paralari ancak bukadar yakilabilir.

Metronun geçtiği güzergahta otobüs olamaz diye bir kural mı var?

Anadolu Yakası' nın Kozyatağı-Tuzla metrobüsü Kocaeli' ne doğru giden ulaşım içinde oldukça faydalı olacaktır.

Metro bittiği zaman metrobüs lüks kaçarsa bu hatta sadece normal otobüsler çalışır.

Sanırım siz Gebze-Haydarpaşa trenlerinin kalkacağını da unutarak yaptınız yorumu.

sayfa 6
ANA SAYFA -> ULAŞIM