Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Haberler Duyurular
123 ... 182183184   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 1
YükselYıldız
10 yıl önce - Çrş 25 Hzr 2008, 14:01
Mersin - Haberler Duyurular


14-17 Ekim Tarihleri arasında Mersin Lojistik Fuarı kapsamında Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, UND, RODER ve Lojistik sektörünün mönde gelen firmalarından temsilcilerin katılacağı bir panel düzenlenecek. panel halka açık olacak.

Detaylı bilgi UND Mersin


YükselYıldız
10 yıl önce - Çrş 25 Hzr 2008, 14:07
Konferans


Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü organizasyonunda "Sosyal Güvenlik Reformu, Prim Affı, ve Yeni İstihdam Paketi" eğtim konferansı verilecek.
3 Temmuz 2008 tarihinde saat 14'te başlayacak.
Konferans yeri Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu.


YükselYıldız
10 yıl önce - Çrş 25 Hzr 2008, 14:15

Merkezi Mersinde bulunan Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği'nin (İZDER) bu yıl 7.'sini düzenlediği 'Türkiye'de Yılın Adamları ve Kuruluşları' ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bu yıl ödül alan kişi ve kuruluşlar isimleri şöyle:

"TBMM Başkanı Köksal Toptan, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahin Akyürek, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Burhaniye Beyediye Başkanı Fikret Akova, Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, Bayrampaşa Beyediye Başkanı Hüseyin Bürge, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, Gülek Belediye Başkanı Tekin Çelik, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, TÜRMOB Genel Başkanı Mehmet Timur, Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, Koşuyolu Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cevat Yakut, Seçil Plastik Limited Şirketi, Arbel A.Ş, Mersin Tİcaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir."Ozden Yolagiden

7 yıl önce - Cum 23 Eyl 2011, 13:39

Bugün bir arkadaş ile konuşuyorduk, fuar bitti zannediyormuş.
Mersin evlilik ve çeyiz fuarı 25 Eylül'e kadar devam ediyor.


Ozden Yolagiden

7 yıl önce - Sal 27 Eyl 2011, 17:11
Kurs


Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş Kurumu'nun ortaklaşa düzenledikleri 'Girişimcilik Destek Programı iş kurmak isteyen girişimcilere verilecek hibe desteği kursu başladı.

Mersin'de 2010 yılında 450 civarında girişimci adayı varken, 2011 yılında aday sayısı 760 kişiye çıkmış ki bu hem Mersin hem de ülke ekonomisi adına sevindirici ve güzel bir gelişme.

Kadınlara girişimcilik kursu başladı!

Alıntı:
KOSGEB Mersin Hizmet Merkezi Müdürü Ali Çelik, Türkiye'de girişimcilik patlaması yaşandığını belirtti.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş Kurumu'nun ortaklaşa düzenledikleri 'Girişimcilik Proje Destek Programı' kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere verilecek hibe desteği kursu Mersin'de başladı. Kursta 30 kadın girişimci adayı olarak eğitilecek. Eğitim programı 23 Eylül-7 Ekim 2011 tarihleri arasında 8 gün 60 saat sürecek.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) gerçekleşen eğitimin ilk gününe KOSGEB Mersin Hizmet Merkezi Müdürü Ali Çelik, İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayla Harp ile MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı (EKAV) Başkanı İbrahim Kiper de katıldı.
Burada proje hakkında bilgi veren KOSGEB Müdürü Ali Çelik, amaçlarının işini kurmak isteyen girişimcilerin bir takım eğitimler sonrası KOSGEB'in desteklerinden yararlanmasını sağlamak olduğunu söyledi. Türkiye'de girişimcilik patlaması yaşandığına dikkati çeken Çelik, bu kapsamda ülke genelinde geçen yıl 12 bin civarında girişimci adayını eğittiklerini, 2011 yılının ilk 7 ayında ise bu rakamın 3'e katlanarak 36 bin civarına yükseldiğini kaydetti. Projenin başarıyla yürüdüğünü ifade eden Çelik, dünya ortalamasında girişimcilik eğitimi alan her 100 kişiden 5'inin kendi işini kurduğunu, böylece Türkiye'nin yüzde 5'lik başarıyı elde ettiğini vurguladı.
Mersin'de 2010 yılında 450 civarında girişimdi adayı varken, 2011 yılında bu rakamın 760 kişiye çıktığını aktaran Çelik, eğitim alan girişimcilerden 70'inin ilk 8 ayda kendi işini kurduğu bilgisini verdi. Mersin'de bu sonuçla yüzde 10'luk başarı sağladıklarına işaret eden Ali Çelik, bu başarının, ülke oranının ve dünya kriterlerinin 2 katına yakın olduğunu dile getirdi. Çelik; ”Bu mücadelenin içinde olmamızın sebebi, Türkiye'nin en fazla işsizi olan bölge Çukurova. En fazla işsizi olan iki ilden biri Mersin, diğeri Adana. Girişimcilik işsizliğin bir çaresi değil ama iş bulamadığı için bu eğitimi alanlar içinden çok başarılı girişimciler ortaya çıkıyor” dedi.


http://www.sonses.tv/haber-5485-Kadinlara-girisim ...sladi.html


Ozden Yolagiden

7 yıl önce - Sal 04 Ekm 2011, 14:53

2011 Mersin Lojistik fuarı başlıyor.
Yenişehir Fuar alanında 6 Ekim'de açılacak olan fuar, 9 Ekime kadar ziyaret edilebilecek.

http://www.mersintransport.com/Default.aspxOzden Yolagiden

7 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2011, 11:04

PSA Akfen, Mersin'de HES kurmak için 58.000 metrekarelik araziye en yüksek fiyatı vermiş.
Hatırlatmakta fayda var; PSA Akfen Mersin Limanının işleticisidir.

Alıntı:
Akfen Holding’in enerji iştiraki Akfen Enerji Üretim Mersin’de bulunan 58.000 metrekare alanlı arazinin satışı için en yüksek teklifi verdi. Şirket 2008 yılında EPDK’ya başvuruda bulunmuş ve üretim lisansı almıştı. 2010 yılında da 450 MW kurulu kapasiteye ve 3.263 milyar kW üretim kapasitesine sahip kombine doğalgaz çevrim santrali inşa etmek için gerekli ÇED Olumlu Belgesi'ni almıştı. Şirket yatırımın 800 MW kurulu güç kapasitesine çıkma opsiyonu da bulunduğunu belirtti.

Yorum: Yatırımın firma değerinin %14’lük iç getiri oranı ile 200 milyon dolar civarında olmasını tahmin ediyoruz. Akfen şu anda 115 MW kurulu kapasiteli nehir tipi hidroelektrik santrali ile faaliyet gösteriyor ve şirket kurulu kapasitesini 2012 sonu itibarıyla 224 MW’ye çıkarmayı amaçlıyor. Akfen Holding kendi hidroelektrik portföyünü portföy yatırımı olarak sınıflandırıyor ve bu segmentte prim yaratacak bir geliştirici arıyor. Şirket enerji portföyünü olası alıcılardan daha iyi teklifler almak için çeşitlendirmek ve optimize etmek konusunda istekli gözüküyor. Toplam yatırım harcaması gereksiniminin 350-450 milyon dolar arasında olması beklenebilir. Bu yatırım bizim değerlemelerimizin içinde yok. Doğalgaz santrallerinde arz fazlası olduğuna inanıyor olsak da, bu gelişmeyi dengeli bir üretim portföyüne sahip olan şirket için nötr olarak değerlendiriyoruz.


HABERİN LİNKİ


Sami Güleç
7 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2011, 17:37

Alıntı:
Mersin'in en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen modern bir otobüs terminalinin yapımına önümüzdeki yıl başlanacağı bildirildi.
Ankaranın en güzel otelini biliyorsanız tıklamayın!Mersin'in en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen modern bir otobüs terminalinin yapımına önümüzdeki yıl başlanacağı bildirildi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin'in bu dönem içerisinde fizibilitesi ve projesi tamamlanan modern bir otobüs terminaline kavuşacağını belirtti. Özcan, yaptığı açıklamada, mevcut otobüs terminalinin gelişen ve büyüyen Mersin'e küçük geldiğini ifade ederek, merkez Toroslar İlçesi'ndeki Çavuşlu Mahallesi'nde bulunan ve rehabilite ederek sosyal ve spor alanı haline getirdikleri eski çöp alanının hemen yanında yeni bir otobüs terminali inşa edeceklerini kaydetti. Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılında yapacağı en büyük yatırımlardan birisinin yeni otobüs terminali olacağını vurgulayan Başkan Özcan, yeni terminalin projesinin ve yapılacak yerin fizibilite çalışmasının tamamlandığı bilgisini verdi. Yapacakları yeni otobüs terminalinin Mersin'in büyüklüğüne uygun ve modern bir şekilde dizayn edileceğine işaret eden Özcan, hizmet kapasitesi açısından mevcut otobüs terminalinin en az 2-3 katı büyüklüğünde düşünülen terminalde alışveriş merkezleri ve sosyal birimlerin de yer alacağını dile getirdi. Yeni otogar için Mersinlilere söz verdiğini anımsatan Özcan, bu sözü yerine getireceklerini bildirdi. Yeni terminal için hem yerin hem projenin hazır olduğu bilgisini veren Özcan, 2012 yılında yeni otobüs terminalinin yapımına başlamayı ve 2013 Akdeniz Oyunları başlamadan da hizmete sunmayı hedeflediklerini söyledi. http://www.birincikuvvet.com/haber/yerel-haberler ...54679.html
o

Sami Güleç
7 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2011, 17:40

Alıntı:
Avrasya Sirki Mersin'e geliyor!
05.10.2011 13:05MERSİN (SONSES) - Türkiye'nin ilk uluslararası sirki olan Avrasya Sirki'nin, bu yıl da gösteriler yapmak üzere Mersin'e geleceği bildirildi.

Daha önce de Mersinlilerle buluşan Avrasya Sirki'nin bu yılki gösterileri ilgili Toroslar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, gösterilerin 7 Ekim Cuma günü başlayacağı belirtildi. Toroslar Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek gösterilerin Tozkoparan Mahallesi Hasan Akel Lisesi yanına kurulacak dev sirk çadırında 8 gün devam edeceği kaydedilen açıklamada, ip cambazları, trapezciler, jonglörler, korkusuz akrobatlar, ateş gösterileri, yüksek hava gösterileri, palyaçolar, sihirbazlar, eğitimli köpekler, dev piton yılanları ve dünyaca ünlü sirk sanatçılarının sunacakları şovlar ile Mersinlilerin keyifli dakikalar yaşayacakları ifade edildi.
Destek ve katkılarından dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya teşekkür eden Avrasya Sirki Yönetim Kurulu Üyesi Barbaros Güroğlu, gösterilerin 07-16 Ekim 2011 tarihlerinde, çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 20.30'da, cumartesi ve pazar günleri ise saat 13.00'te, 16.30'da ve 20.30'da sahneleneceği bilgisini verdi.
Avrasya Sirki'ni üçüncü kez Toroslar halkıyla buluşturmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da sosyal ve kültürel etkinliklerle sosyal kaynaşmayı sağlamayı hedeflediklerini vurguladı. Geleneksel şenlik kültürünün önemli bir unsuru olan sirk sanatının gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla ilçede her yıl sirk gösterilerinin sunulmasına katkı ve destek verdiklerini dile getiren Tuna, engelli vatandaşlar, şehit aileleri ve gazilerin sirki ücretsiz izleyeceklerini, davetiyelerin sirk gişesinden alınabileceğini bildirdi.

http://www.sonses.tv/haber-5720-Avrasya-Sirki-Mersine-geliyor.html

Ozden Yolagiden

7 yıl önce - Prş 06 Ekm 2011, 10:29

Dünyada gün geçtikçe yaygınlaşan Amerikan futbolu takımlarından Birleşik Arap Emirlikleri Mustangs Takımı MESKİ Mustangs Takımı ile maç yapmak üzere Mart 2012'de Mersin'e geleceğini bildirdi.

Alıntı:
Türkiye Amerikan Futbolu 2. Ligi'nde mücadele eden MESKİ Mustangs Takımı, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Kamil Ülgen'i makamında ziyaret etti. Baş koç Hayden Flowers, ofans koçu Duran Sylvester, Başkaptan Buluthan Demir ve oyunculardan oluşan heyet, MESKİ Genel Müdürü Ülgen'e bilgi verdiler. Destekleri için Ülgen'e teşekkür eden Başkaptan Buluthan Demir, 15 Ekim cumartesi günü saat 14.00'te Macit Özcan Spor Tesisleri'nde Amerikan futbolu oynamak isteyenleri seçmeye alacaklarını söyledi. Koç kadrosunda Amerika'da da bilinen ünlü oyuncu Duran Sylvester'in bulunduğunu kaydeden Demir, Mersin'de bu işe gönül vermek isteyenleri seçmelere davet etti.
MESKİ Genel Müdürü Kamil Ülgen de amaçlarının, gençlere bu sporu sevdirmek ve çoğu üniversite öğrencisi olan MESKİ Mustangs takımının Amerikan Futbolu'nda 1.Lig'e yükseltmek olduğunu kaydetti. Ülgen, “MESKİ olarak bu takımımız ile Avrupa'da ülkemizi temsil etme hedefindeyiz. Duran Sylvester, Amerika'nın en iyi takımlarından olan Trojen'de oynayan bir sporcu olarak takımımıza koç olarak hizmet vermekte. Mustangs takımımıza ayrıca Mersin'de 2013'te yapılacak Akdeniz Oyunları kapsamında Amerika'dan gelecek olan takım ile Akdeniz Oyunları Komitesi'nden izin alabilirsek bir gösteri maçı yaptırmayı düşünmekteyiz. 2012 yılının Mart ayının başında, takımız ile maç yapmak için Birleşik Arap Emirlikleri takımı Mersin'e gelecek" dedi.


Haber detayı ve fotoğraflar için TIKLAYINIZsayfa 1
123 ... 182183184   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET