Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
memoli58

11 yıl önce - Çrş 12 Ksm 2008, 23:16

Türkiye Cumhuriyetinin Baskentine 50+ Bin lik Stad cok yakisir ve de gereki cünkü biz EUROn2016 ya talibiz veya ileride Dünya kupasi düzenlersek maclari nerde oynayacaklar?? 20 bin kisilik stad dami !! hic gülesim de yoktu!! Almanya nin Baskentinde bile 80 bin kisilik stadi var.

fettah yıldırım

11 yıl önce - Çrş 12 Ksm 2008, 23:24

Alıntı:
Ayrıca 30 bin kişilik yapılacağına hiç yapılmasın daha iyi, haberdeki konsept bence gayet iyi. 50bin kişilik stada ne gerek var diyenlere şunu söyleyebilirim ki, Ankara'nın 4 tane takımı var, ve her birinin dört büyüklerle 4'er içsaha maçı var. Toplam 16 maç ediyor. Yani ortalama 2 haftada bir maç. Bu maçlarda dolsa bile yeter

ah be kardeşim iyi diyosunda dört büyüklerin maçlarındada ankara 19 mayıs dolmuyorki.tv den izlerim hep kale arkaları boştur.nedeni ise maçına göre bilet fiyatlandırması.o maçlarda bilet fiyatını ona katlıyorlar.bence şu an faal durumdaki stadyumlar içinde 19 mayıs stadı şükrü saraçoğlundan sonra en iyi stadyum sadece zemin problemli.yeni ve büyük bir stadyum yapımı ancak 2016 avrupa şampiyonasına bir hazırlık için düşünülmeli ki tahminimce öyle olacak.proje halinde masada bekleyecek şampiyona bize verilirse yapılacak diye düşünüyorum.lig maçları için 50 000 kişlik stadyum şu an için israf olur kanısındayım

M.Ali
11 yıl önce - Çrş 12 Ksm 2008, 23:43

İşte kapasite 50bine çıkınca bilet fiyatları da ister istemez düşer! Ayrıca şu anki 19 mayıs'ın dolmaması gayet normal. Ben doğma, büyüme Ankara'lıyım, takımım da Fenerbahçe. Ama şu ana kadar Ankara'da bir tane bile lig maçı izlemedim. 2-3 Avrupa maçı dışında bu stadta maç izlemedim. Maç izlemeye motive edecek bir stad olunca elbette insanlar daha fazla maça gider.

ylcnthft
11 yıl önce - Çrş 12 Ksm 2008, 23:46

Alıntı:
ah be kardeşim iyi diyosunda dört büyüklerin maçlarındada ankara 19 mayıs dolmuyorki.tv den izlerim hep kale arkaları boştur.nedeni ise maçına göre bilet fiyatlandırması.o maçlarda bilet fiyatını ona katlıyorlar.bence şu an faal durumdaki stadyumlar içinde 19 mayıs stadı şükrü saraçoğlundan sonra en iyi stadyum sadece zemin problemli.yeni ve büyük bir stadyum yapımı ancak 2016 avrupa şampiyonasına bir hazırlık için düşünülmeli ki tahminimce öyle olacak.proje halinde masada bekleyecek şampiyona bize verilirse yapılacak diye düşünüyorum.lig maçları için 50 000 kişlik stadyum şu an için israf olur kanısındayım

eğer istanbul'a sırf bir olimpiyat için 80.000 kişilik bi stad yapıldıysa ankara'ya yani tc'nin başkentine de sırf milli takımın maçlarını oynayabilmesi için 50.000 kişilik bir stad yapılabilir bu iş bu kadar basittir

a.ali yüksel
11 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 00:32

Aynen katılıyorum 19 Mayıs Stadı'nın bir çekiciliği yok ki niye gidelim ? Stadın hali içler acısı. Sizin dediğinizin aksine zemini düzelttiler bu sene suni çim oldu ama hiç bir şekilde izleme keyfi veremeyecek bir stad. Maç için içeri girmek bir işkence, maç izlemesi ayrı bir işkence, çıkması başka... 10'dan fazla maça gitmişimdir bu stadyumda her seferinde bir daha gelmeyeceğim diyordum ama yine de insan gidiyor tabi herkes benim gibi kararından dönmüyor sorun bu, haklılar da. O yüzden 50.000 kişilik modern bir stadı Ankara'ya çok görmemek lazım.

Hakan_ank89
11 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 00:37

Kayseri'ye yapılmakta olan ve sona yaklaşan Kadir Has Stadyumunu örnek alarak ankara'da görsel bir simge de olabilecek mimariye sahip bir stad yapılmalıdır. Böylece cazibesini yitiren Gençlik parkı,gar, ulus çevresi bu tarz prestij projeler ile kurtarılır. İlk adımı belediye Gençlik parkını düzenleyerek attı, şimdi sıra modern bir stadyumda bence. Türkiye'nin başkentine yakışır, uluslar arası müsabakaların oynanabileceği bir stadyumu bence Ankara ilimiz de hak ediyor.

Eğer dış görünüşü de marjinal olursa Ankara için ayrı bir kazanım olur. Örneğin Avusturlya denince akla opera binası geliyor, bu tarz bir yapı da Ankara'ya kazandırılırsa Ankara turizm gelirlerini de arttırmış olur. Bu tarz prestij projeler çok önemli, içi boşaltılan bir başkent yerine (taşınan bankalar) dopdolu bir başkent istiyoruz ve bu projeyi destekliyoruz.

Rauf
11 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 01:40

Bu baslikda bazi insanlarin yorumlarini okuyunca Ankara'li olmayan insanlara Ankara'lilarin neden 19 mayis'ta maca gitmedigini detayli bir sekilde anlatma geregini hissettim. Bunun yani sira Ankara'nin sahip oldugu potansiyeli de biraz daha objektif ve dikkatli dusunmeleri gerektigini dusunuyorum.

Ankara'da insanlarin maca gitmemelerini saglayan sorunlari 19 mayis stadinin icler acisi hali, futbol kalitesi, stad cevresindeki guvenlik sorunu, ve nufusun buyuk cogunlugunun Ankara'ya baska sehirlerden goc etmesi olarak 4'e ayirabiliriz. Kanimca Cumhuriyet Stadinin yapilmasi insanlara modern bir stadda mac izleme imkani vermenin yani sira elde edilecek ek gelirlerle oynanan futbolun kalitesini de arttiracaktir bu da ilk iki sorunu ortadan kaldiracaktir. Guvenlik sorununa gelince bu stadin yani sira hemen yanina yapilacak arena (spor salonu), cso, hizli tren gari, genclik parkinin yenilenmesi, ulus tarihi kent merkezi projesi gibi projelerin de gerceklesmesi ile Ulus ve cevresinin tekrar cazibe merkezi haline gelmesiyle ve cevredeki insan profilinin degismesiyle insanlar ailelerini ve cocuklarini kendilerini guvende hissederek mac izlemeye stada getirmeye baslayacaktir.

Ankara insani da her Turk kadar futbol asigidir buna emin olun ancak Ankara nufusunun buyuk cogunlugunun baska sehirlerden goc etmesi sebebiyle, yerel takim tutma bilinci yeterince gelisememistir ve Ankara takimlarinin oynadigi futbol ve yonetim beceriksizlikleri malesef insanlari Ankara takimlarini tutmak icin hic tesvik etmemektedir. Bunun yaninda cogu Ankarali benim gibi memleketlerinin takimlarini ya da Istanbul takimlarini tutsa da birakin sampiyonlugu; modern bir stadda uefaya oynayan, su anki Kayserispor gucundeki bir Ankaragucu her mac 25000 uzerinde seyirci cekmezse ben de birsey bilmiyorum! Sahsen ben babasi Kadikoylu 2. jenerasyon Ankara'li bir Fenerli olarak bu stad yapilsin ilk is Ankaragucu kombinesi alirim ve tanidigim insanlarin buyuk cogunlugu da ya ayni sekilde hareket eder ya da baska bir Ankara takiminin kombinesini alir buna eminim. Takimlari yense de yenilse de stadda yer alan ve 2. degil 1. takim olarak Ankara kuluplerini destekleyen bir taraftar profili de bu stad sayesinde ve 2., 3. jenerasyon Ankara'lilarin zamanla artmasiyla olusacaktir.

Turk milli takimina gelince 50 bin kisilik modern bir arenayi cevresi tinercilerden, kapkaccilardan arinmis bir stadda oynanan resmi milli maclarda kaliteli futbol izlemeye ve milli takimi desteklemeye ac olan Ankara'lilar tiklim tiklim dolduracaktir ve 50000 kisilik stad 5-10 yil icinde insanlarin maca gitme aliskanligi gelistigi zaman ufak bile gelecektir.

Kisacasi boyle bir stad asla Olimpiyat stadi gibi olu bir yatirim olmaz tam tersine uluslararasi turnuvalar icin gerekli bir prestij projesi olmasinin yani sira Turkiye'nin 2. buyuk sehri ve baskenti olan Ankara'nin uyuyan potansiyelini uyandiracak ve sozde super ligimizin rekabetin artmasiyla gercek anlamda super olmasina buyuk katki saglayacak cok dogru bir yatirim olur. Turkiye'de neden 5. buyuk cikmiyor ve ligde rekabet yok konulari tartisilip dururken, gercek anlamda her sene Istanbul takimlari ile rekabet edebilecek 5. ve 6. buyugun Ankara ve ayni zamanda Izmir'e yatirimla mumkun oldugunu gormek icin kanimca alim olmaya gerek yok.

cihan1
11 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 04:13

çok haklı sölenmiş cümleler rauf beyi tebrik etmek istiyorum o etkenlerden dolayı ben şahsen ankarada oynanan maçları stadta izlemiyorum 10 dakika uzaklıktaki satd yerine her hangi bir cafede oturup izliyorum oturduğum semtten dolayı cafelerin fiyatları biraz pahalı olmasından dolayı 15 dk uzaklıktaki stada 1 bilet alıp izlemekten daha pahalıya patlıyor stadın kötü olması ve güvenlik büyük bir etken zaten akşam ulusa gitmek bir tehlike arz ederken sevgilinizle ailenizle yada arkadaşlarınızla birde stada gitmek gerçekten tedirgin edici en azından bu stad yapılırsa stadın konfor ve kalitesi adına bende o stadı kullanmaya başlayacaklardanım zaten 4 takımı olan ankara taraftarları yeni stad heyecanı ile ankarada futbol heyecanı ve taraftar çoşkusu bu stadtan sonra yeniden canlanacağını sağlam temellerin ve istikrarlı bir şekilde yol alacağının inancı içerisideyim bir zamanlar ankara başkent olduktan sonra çankaya köşkü kızılay arasında alman şehir planlama uzamanlarının günde 350den fazla araba geçmeyen ankara atatürk bulvarıiçin yaptıkları küçük yol planında atatürkün verdiği cevap şu almuştur şimdi 350 araba geçior ya 10 ve daha sonra 20 yıl sonra ne olucak demişti ve planı reddedip yeni plan hazırlamalarını istemiştir ve günümüzdeki şimdilerde bile bu yoğun trafiğin yükünü çekebilen geniş bulvarımızın temeli atılmış oldu bu projeyide bu şekilde düşünmek lazım şimdi yapılan ve günümüz planlarında 20.000 taraftar doldurmayan maçlara göre plan yaparsak yeni planlanan stadı 10 yıl sonra da mı aynı olmasını düşünmemeliyiz.

En son cihan1 tarafından Prş 13 Ksm 2008, 22:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Aksit Ozkural

11 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 05:31

Rauf beyin dediklerine genellikle katiliyorum. Olayi iyi gozlemlemis. Bununla beraber baska bir konuyu da unutmamak gerekir, o nokta da sudur:

Efendim stad kotu, o yuzden gitmiyoruz: Bu stad Istanbul'dki Ali Sami Yen'den de Inonu'den de Bursa, Izmir Alsancak'tanda, Sakarya, Kocaeli ve benzeri stadlardan da daha bakimli ve guzeldir. Ana tema insanlarin kendi kentlerinin takimlarini desteklemeye niyeti olup olmadigidir. Bu niyet yoksa mazeret bulmak kolaydir.

Stad dolmuyor konusu: Evet dolmuyor. Bunun bir cok nedeni var ama bence en onemli neden Genclerbirligi ve ozellikle Ankaragucu'nun iyi yonetilmedigi konusudur. Bu arada hem Galatasaray, hem de Besiktas stadlari neredeyse her maci yari yariya bos oynuyor, Fenerde de neredeyse sadece kombineliler geliyor, stadda onemli maclar disinda genis bosluklar var, bircok maca kombineliler bile gelmiyor. Anadolu'da Eskisehir, Bursa gibi kent bilincinin tavan yaptigi yerler disinda hic bir stad dolmuyor ( Bu yil Trabzon biraz daha iyi gibi ).

Stadin gorus acilari: Son Fenerbahce-Arsenal macini Feneryum tribununden izledim 265 YTL. fiatli tribun bileti onden 2. sirada idi ve Telsim tarafina yapilan ataklari gormek icin ya ayaga kalkiyor veya iyice egiliyorduk. Bu acidan da 19 Mayis'a kimse laf edemez. Bu arada Izmir Ataturk stadinda gecen yil izledigim bir Altay macinda abartmiyayim ama 500 kisi ya vardi, ya yoktu. Demekki bu sorunlar yaygin. Turkiye'de ozellikle 3 Istanbul'lunun tum kurumlardan ve basindan gordugu buyuk destek futbolumuzu bitirdi. Insanlar nasil olsa bizi sampiyon yapmazlar diye dusunup saibeli ve tek yanli liglere gerekli ilgiyi gostermez oldular. Bunu bir Genclerbirligi taraftari olarak 2003 yilinda biz de yasamistik, her Anadolu taraftarinin icinde bu isyandir.

Ozetle, Ankara'ya cagdas, ama ciddi anlamda guzel ve 50.000+ lik bir stad ve cevresinde hos bir yesillik alan sarttir. Bu stadin cevresininde de ivir zivir satan sark goruntulerine meydan verilmemeli, yer medeni bir yer olmalidir. Urfa'ya 30.000 kisilik stad yapiliyorsa ( ki helal olsun ) Cumhuriyetimizin baskentine boyle bir stad cok yakisacaktir ( bilmiyenler icin soyliyeyim; 1.200.000 kisilik Sofya'da genis bir parkin icinde bir tanesi ulusal stadyom ( ki Levski kullanir ), digeri CSKA stadi olmak uzere tam 3 stad vardir. Lig maclarini en cok 3-4 bin kisi izler ) . Ankara'da ise ortam elverdiginde bu stad haydi haydi dolar ( Bu gozler 80'li yillarda Genclerbirligi'nin 2.lig sampiyonluk maclarini tika basa dolu tribunler de oynadigini ve Ankaragucu'nun 2. ligde oynarken bile stadi tamamen doldurdugunu gormustur ).

Stad gerektiginde dolar, yeterki Istanbul taraftarlari kendilerini iyice bir sorgulasinlar: BIZ NIYE 450 KM.OTEDEN GELEN OBUR MAHALLENIN TAKIMLARINI TUTUYORUZ DIYE. Otesi hikaye. Mazeret uydurmak kolay. Once biz kendimizi sorguliyacagiz neden kendi cocuklarimizi arkadan vuruyoruz diye

Erhan Sevgili

10 yıl önce - Pts 24 Ksm 2008, 20:42

Arkadaslar somut bir proje yada bir takvim varmi stad icin ??

sayfa 3
« önceki   1234 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet