Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
GkhanTR
6 yıl önce - Pts 27 Ekm 2014, 19:52
94-615 sapasağlam İnciraltı'nda duruyor.

Bugün sporumu İnciraltı'na doğru yaptım ve garajda çekimler yaptım. Sanosları çitlere paralel 2'şerli sıra yapmışlar. İçerisi dışarıdan görünmesin diye yaptıklarını düşünüyorum. Bir uçtan diğer uca kadar sadece Sanos gözüküyor diyebilirim 28 tane körülü Sanos saydım. +5 fazlası olabilir. Çünkü bazı yerlerde 3.sıra var mıydı emin olamadım. Dikkatimi çeken hepsinin körüklü olmasıydı. Demekki solo olanları elden çıkarmışlar.

İçlerinde en çok dikkat çeken uzun yıllar orjinal rengi ile tanıdığımız 94-615. Aralarında güzelce duruyordu 94-615. Bu aracın diğer bir özelliği de sitemiz üyelerinden Tacettin Amca'nın kullandığı ve emekli olduğu araç bu araç. Diğer araçlar krem-bordomsu renk olmasına karşın içlerinde ki kırmızı-beyaz tek renkli Sanos 94-615'di. Eskiden orjinal rengi ile kalan tek aracımız sonradan boyanmasına rağmen şu an ki rengiyle bile diğerlerinden farklı Keşke ilk rengi ile kalsaydılar.

Garajda ki bir görevli ile konuşmam sonucu şunları söyleyebilirim. Araçlar kesin olarak trafikten çekildiler ve bir daha sefere verilmeyecekler. Kısa bir zaman sonra hurdaya gönderileceğini söyledi. Ama yinede emin olamadım tabi dediklerine. Özellikle içlerinde 94-615 çok diri ve sağlam gözüküyordu.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir 640

6 yıl önce - Pts 27 Ekm 2014, 20:25

Keşke Bu sapasağlam araçları çevre belediyelere hibe etseler de binme şansımız olsa ....[/code]

graphix_35
6 yıl önce - Pts 27 Ekm 2014, 20:49

Ya en azından birini müzelik alsalardı.

Tacettin Şenel

6 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 14:04

Gkhan 41 kere Maşşalah dipdiri Herzamanki gibi yine dikkat çeken 615 olmuş Son halinde bile....Çeşitli dedikodulara inat sapasağlam Ben den bile sağlam benim şurda İki üç günlük ömrüm kalmış. Duygulandırıcı bir kare Dün resmi görünce Şöyle bir eskilere daldım gittim O araç benim için çok değerlidir.Çünkü günümün yarısını O araçta çalışarak geçirdim O araçtan para kazandım.Yine o araçtan emekliye ayrıldım.
Bir zamanlar Sene 1994 1995 , 186 (Balçova İnönü caddesi konak)Hattının Sabit çalışan gülüydü.Mavi beyaz Kuşakta Amma fiyakalılardı Hır hır hır motor sesi Hayal gibi geldi geçti Ama şunu söylebilirimki Daha bir 20 sene daha idare ederdi Çünkü 615in İçi dışı alt takım Şanzı tamamen yenilendi.
Sizde farkettiniz mi? Yepyeni duruyor........Ancak Görevlinin dediği gibi birkaç ay sonra Ezilir ve gönderilirler.....
Nur içinde uyu Kocaoğlan.....

erkinalp
6 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 15:20

Belki biri müzelik olabilir. Ama trafiğe çıkması yalan

GkhanTR
6 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 19:13

Bence müzelik ayrılması gereken 94-615'dir. Şu anda en dipdiri olan bu araç. Fotoğraflamaya gittiğimde çok vaktim olmadığı için içlerine girmedim ama bir gün buluşma ayarlayıp siteden ilgilenen arkadaşlarla son günlerinde Sanos' lara gidip ayrıntılı inceleyip fotoğraflayabiliriz.

Birde dikkatimi çeken bir şey daha var. 94-615'in ön farları ilk farlardan. Bilindiği gibi zamanla bütün filonun farları değiştirilmişti. Fakat 94-615'in orjinal kalmış

Misafir 4f4

6 yıl önce - Sal 28 Ekm 2014, 22:56

Sanoslari cok seviyorsunuz, ilgileniyorsunuz lafta hic biseyden haberiniz yok. Orjinal farli tek sanos 615 degildi. Ayrica bu arac cok kotu durumda oldugu icin yenilendi eminim ki ondan daha iyi durumda olan sanoslar vardir. Muze icin hem solo hem koruklu sanos yenilenecek orjinal renginde hadi sevinin.

GkhanTR
6 yıl önce - Çrş 29 Ekm 2014, 15:01

Alıntı:
Sanoslari cok seviyorsunuz, ilgileniyorsunuz lafta hic biseyden haberiniz yok. Orjinal farli tek sanos 615 degildi. Ayrica bu arac cok kotu durumda oldugu icin yenilendi eminim ki ondan daha iyi durumda olan sanoslar vardir. Muze icin hem solo hem koruklu sanos yenilenecek orjinal renginde hadi sevinin.

Şu anda İnciraltı'nda 28 adet Sanos kalmış. İçlerinde orjinal farlı başka bir araç ben göremedim.

Asıl bence siz bilmiyorsunuz gibi sanki. 94-615 sitemizin dedesi, abisi emekli Eshot şoförü Tacettin71 dedemizin yaptığı kaza sonrası hurdaya çıkması gündeme gelmiş ve uzun süre o şekilde yatmış. Daha sonra servis aracı olması için baştan aşağı yenilendi. Boyasının uzun bir süre orjinal kalmasının sebebi buydu aslında. Şu anda İnciraltı'nda kalan araçların içlerinde karoser olarak en bakımlı ve en düzgün görüntüsü olan 94-615'di. Belki oraya getirilmeden ayrılan başka daha iyi duruda Sanos vardır fakat şu benim gördüklerim içinde en iyisi buydu. Benim için hangi aracın ayrıldığı önemli değil, 94-615 ayrılırsa Tacettin Amca adına mutlu olurum fakat önemli olan Sanos'lardan birinin ayrılması. Sizin dediğiniz doğru ise mutlu oluruz. Sırf Sanos'lar için değil kent belleğinde yer etmiş tüm banliyö trenlerinin, metroların, tüm otobüs modellerinin gelecek nesillere anlatılması için ve eskileri hatırlamak isteyenler için bir müze altında toplanması beni çok mutlu eden.

Tacettin Amca'nın anlatımı;
Alıntı:
94 615'in orjinal boyasında kalmasının sebebi de benim en son 1996'da İnönü Caddesi'nde büyük çaplı kaza geçirdim. 615 1 yıl boyunca İnciraltı'nda bekletildi, aslında hurda kalacaktı. Sonradan cam takılarak, kapılar onarılarak personel aracı olarak kaldı ve sonradan yine sefere verildi ....

Misafir 237

6 yıl önce - Çrş 29 Ekm 2014, 15:56

Orjinal farli sanoslari gormediysen o senin problemin. Bu sitedeki sanos sayfasina bak 10 larca orjinal farli sanos gorursun. 94-615 2011 de iyice curudugu icin yenilendi ve kirmizi beyaza boyandi ben bunu yazdim senin ne dedigini anlayamadim. İkarus yenilendi bile muze icin gediz garajda su an sanoslarda yenileniyor hem solo hem koruklu ama 615 degil tabi ki baska sanoslar

graphix_35
6 yıl önce - Çrş 29 Ekm 2014, 17:40

Yenilenen Sanos'a original far mı takılacak peki ?

sayfa 10
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege