Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Ahmet AKBULUT

8 yıl önce - Sal 01 Ksm 2011, 21:57

Sanosların orjinal renkleri bundan böyle sadece bu sayfada hatıra olarak kaldı.94-615 de kırmızı beyaz olarak yenilenmiş olarak bugün 12 numarada servisteydi.Böylelikle Çakalburnu garajının tek kırmızı beyaz körüklü Sanosu ünvanının almış oldu.

En son Ahmet AKBULUT tarafından Sal 01 Ksm 2011, 22:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erden karaoglan
8 yıl önce - Sal 01 Ksm 2011, 21:59

Alıntı:
Sanosların orjinal renkleri bundan böyle sadece bu sayfada hatıra olarak kaldı.94-615 de kırmızı beyaz olarak yenilenmiş olarak bugün 12 numarada servisteydi.

Üzüldüm ileride bir müze açıp bu aracı orda sergileyebilirlerdi

Erkan_T
8 yıl önce - Sal 01 Ksm 2011, 22:08

615 Sanos gıcır gıcır bir şekilde akşam 269 servisini yaptı.

Ben de bu araç nerde diyordum meğerse boyahanedeymiş.

Aracın karoseri sac ve aksamları, özellikle yan saclar büyük bir oksitlenmeye maruz kalarak paslanmıştı. Uzun bir süre bu şekilde ve devamlı ortada çalıştığı için baya bir yıpranmıştı. Elbet bunu da toplama amaçlı boyarlar diye düşünmüştüm ve sonunda oldu.

Şimdi pası çürüğü gitmiş çil çil olmuş tarihi yadigârımız...

Ozan_ozzy
8 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2011, 19:05

orijinal renginde mi @Erkan_T ?

Erkan_T
8 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2011, 22:45

Alıntı:
orijinal renginde mi @Erkan_T ?

Maalesef.
Tek kalan orijinal renkli Sanos da kırmızı, beyaza boyanarak yok edildi.

Ozan_ozzy
8 yıl önce - Cum 04 Ksm 2011, 18:00

tek kalan sanosumuzun orjinalliğini bozmazlar diyordum, o da yok olmuş..

ali_35
8 yıl önce - Pts 07 Ksm 2011, 18:43

Üzücü haberi Ahmet Abi'mle Erkan Abi'm verdi fotoğrafıda ben paylaşayım bari...

(+)

Ahhh orjinalim aahh... Hurdaya ayrılsa bu kadar üzülmezdim.
Devamı gelecek...

Yine de denetçilerimizden bu başlığın kilitlenmemesini rica ediyorum çünkü bu aracın orjinal halinin elimizde daha çok fotosu var...

Yanlız dikkatimi çeken bir şey var. ESHOT her zamanki gibi baştan sağma iş yapmış. Ön tarafın boyası dikkat ederseniz yamuk.

cmustafa35
8 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2011, 14:13

Aslında bu işe bir standart tutturmak gerekiyor.

Nasıl İstanbul'da otobüsler erguvan rengine boyandıysa, İzmir'de de otobüsler mavi renge boyanmalıdır. Tamamen mavi renge boyanmasa dahi, Sanos'ların üst kısımları beyaz belaltı rengi ise kırmızı yerine mavi olmalıdır.

Şahsi görüşüm budur. Hepsi bu şekilde boyansa çok daha iyi olurdu.

cmustafa35
8 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2011, 14:21

Biraz aceleyle oldu kusura bakmayın ama tam olarak anlatmak istediğim bu şekilde boyanması gerektiğiydi. (ali_35 arkadaşımızın fotoğrafı üzerinde oynama yaptım)

Ekrem kara
8 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2011, 15:23

Sevdigim tek Sanos'du , artik onuda digerlerine benzettiler :/ Cok eskiden bunu cekebilmek icin saatlerce yollarda bekledigim olurdu. ( Volvo disinda bekledigim tek otobus. ) Bana gore bu arac sefere cikmasa bile orjinal kalmaliydi.
2. fotografta Izmir'in yasayan en yasli ikilisi yan yana (:

169 Balcova-Halkapinar Metro
1994-615

(+)

(+)

sayfa 8
« önceki   123 ... 7891011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege