Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Cevizlibağ-Mecidiyeköy-Zincirlikuyu Metrobüs Sistemi
« önceki   123 ... 495051 ... 156157158   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 50
nuriks

14 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2008, 16:51

Edirnekapı-topçular arasını kullanıyorum tramvay hattında ve tam verimide çalışmadığı halde minibüsleri yok etmek üzere bu gerçekten sevindirici..çağlayanda oturuyorum metrobüs'ü edirne kapıya kadar kuLLanıp ordan topçular'a geçebileceğim..yani mecburen 2 minibüs kullanacağım yerleri artık tramvay ve metrobüs gibi taşıtlarla gitmek gerçekten tarifsiz çalışmalar okmeydanı-halıcıoğlu-çağlayan-mecidiyeköy otobüs durakları kısımlarında gayet hızlı ilerliyor..sadece haliç köprüsü nasıl geçilecek merak ediyorum..orta refüjlerde de çalışmalar şu an devam eden kaba inşaatlardan sonra devam edilecek sanırım..

hakanaydın
14 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2008, 17:51

Genişleyen yollardan bir bölümü dün ilk asfaltı gördü Topkapı bölgesinde. Hızla ilerliyorlar bakalım

atakant
14 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2008, 18:00

Cevizlibağ edirnekapı arasında orta yolda çalışmalar başladı yolun sadece bir tarfında bariyer çakılmaya başlandı. mecidiyeköye kadar olan kısımda çalışmalar var, özellikle mecidiyeköy otobüs duraklarının üst bölgesini viyadük başlama noktasına kadar yol haline getirdiler. Fakat zincirlikuyuya kadar nasıl gidecekler acaba. Bu hattın ihalesini cevizlibağ zincirlikuyu arası yol düzenleme çalışması olarak vermişlerdi.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 10:35

atakant demiş ki:
Cevizlibağ edirnekapı arasında orta yolda çalışmalar başladı yolun sadece bir tarfında bariyer çakılmaya başlandı.

Orta şeritte bariyer çakılmaya başlandığına göre artık gerçekten metrobüs hattı inşaası başladı demektir. Hayırlı olsun.

Yeni yapılan yanyolda asfaltta atılmış.

Haliç'te ek şerit tamam gibi.

Mustafa Köseoğlu
14 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 10:56

Alıntı:
metrobüs mecidiyeköye uzadığında yolcular için harika bi sistem olucak ama e5 in ruhuna fatiha okuycaz zaten akşamları köprü trafiği cevizlibağdan başlıyo çekmeceye uzar görünüşe bakılırsa..

Hayır kesinlikle köprü trafiği daha da tıkanmayacak,bilakis daha da rahatlayacak;çünkü vatandaş özel araçlarıyla yola çıkmaz,metrobüsü tercih eder. Gördük Avcılar-Topkapı arasını... Herkes demişti ki: Trafik daha da sıkışır metrobüse gerek yok.. Ama ne oldu trafik oldukça rahatladı. Yani kısaca trafik ciddi manada rahatlar.

Semih Yaşar

14 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 11:16
metrobüs

3. Etap tamamlandığı zaman, köprüde trafikte boğuşan özel araç sürücülerinin önemli
bir bölümü yandan hızla geçen Metrobüsü görünce, zaman içinde özel arabalarını
terk edip Metrobüsü tercih edebilirler. Ben sadece Boğaz Köprüsü trafiğinin değil,
Fatih Sultan Mehmet köprü trafiğinin de rahatlayacağını düşünüyorum. Maslak civarındaki
plazalarda çalışan binlerce kişi Metrobüs+ Metro kombinasyonu ile Maslağa gidebileceğini
düşünüyorum. Balmumcu metrobüs durağı ile Gayrettepe Metro durağı arası biraz mesafe var
ama keyifli bir yürüyüş parkuru.

Metrobüsün proje olarak çok başarılı olduğu muhakkak ama uzun vadede sistemin elektrikli troleybüse dönüştürülmesinin çok ciddi avantajları var. İ.E.T.T'nin karlılığı artacak,
bugünki durumda ise İ.E.T.T üzerinde korkunç bir vergi yükü olan motorin kullandığı
için kendi karını devlete vergi olarak ödüyor, bu da bize uzun vadede zam olarak
geri dönüyor.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 11:19

semih demiş ki:
Maslak civarındaki plazalarda çalışan binlerce kişi Metrobüs+ Metro kombinasyonu ile Maslağa gidebileceğini düşünüyorum. Balmumcu metrobüs durağı ile Gayrettepe Metro durağı arası biraz mesafe var ama keyifli bir yürüyüş parkuru.

Mecidiyeköy'e metroya gelir abi. Oradan 5 dakika da Levent-Maslak yapar. Taksim'de yapar.

Murat Caner
14 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 11:37

Alıntı:
zaman içinde özel arabalarını terk edip Metrobüsü tercih edebilirler.

Toplutaşım araba sattırır. Bu kuşak tam zamanında bitiyor. Artık kimse 1.3 YTL'ye gideceği yolu aracı ile 6 YTL'ye almaz. Yıl sonunda bu rakkâm 10 YTL'yi bulur.

Eksik olan tek ayak güvenli arabalıklar. Metrobüs duraklarının her birine yüksek sığalı arabalıklar yapılmalı. Hatta Avcılar'dan Sükrü Saraçoğlu'na dek toplam sığa 100 000 aracı bulmalı.

Alıntı:
Mecidiyeköy'e metroya gelir abi. Oradan 5 dakika da Levent-Maslak yapar. Taksim'de yapar.

Ben de buna benzer bir nedenle Barbaros Bulvarı ve 2. köprü yoluna metrobüs yapıp sonradan aynı yolları ağır metroya dönüştürelim diyorum.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 12:07

Barboros Bulvarı'na metrobüs projesi var malüm. Kabataş-Levent Metro. Ama daha kuzeye giderse metronun yolcusunu baltalamaz mı?

görkem 07
14 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 12:15

Alıntı:
Metrobüsün proje olarak çok başarılı olduğu muhakkak ama uzun vadede sistemin elektrikli troleybüse dönüştürülmesinin çok ciddi avantajları var.

Semih beyin bu önerisi son derece yerinde ve iett bence orta ve uzun vadede bu hattın elektirikli bir sisteme dönüştürülmesini gündeme alması gerekiyor.petrol fiyatlarının yükseliş trendi malum.sistemin birçok kişiyi özel aracını bıraktırması süper ama elektrikli olsa çok daha güzel olacak.

sayfa 50
« önceki   123 ... 495051 ... 156157158   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM