Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Cevizlibağ-Mecidiyeköy-Zincirlikuyu Metrobüs Sistemi
« önceki   1234 ... 156157158   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 3
Doğukan.
15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 02:05

Alıntı:
Toplam: 14 dakikada bu hat rahatlıkla katedilebilir.

Bence 14 dakikadan daha az kısa sürebilir ama özellikle ben şunu merak ediyorum Haliç köprüsünden Okmeydanına olan yokuşu bazı İETT otobüsleri çok zor çıkış yapıyor acaba metrobüsler bu yokuşa nasıl çıkacaklar?

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 04:54

Eğer 7 istasyon olursa, 14 dakikanın pek altına düşeceğini zannetmiyorum... Çünkü, duraklarda 20-30 saniye arası beklemeler muhakkak oluyor. Her iki durak arası da genellikle 90 saniye sürüyor. Eğer iki durak arası yolculuk; 60 saniyeye indirilirse, bu taktirde toplam süre; 10.5-11 dakikaya kadar inebilir...

Ayrıca, II. aşamanın Mecidiyeköy'den ileriye; "Esentepe"ye kadar uzatılmasında da fayda görüyorum...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=439094

Akın KURTOĞLU

yusuf38
15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 10:43

Alıntı:
Bence 14 dakikadan daha az kısa sürebilir ama özellikle ben şunu merak ediyorum Haliç köprüsünden Okmeydanına olan yokuşu bazı İETT otobüsleri çok zor çıkış yapıyor acaba metrobüsler bu yokuşa nasıl çıkacaklar?

havaalanı sefaköy rampasını nasıl çıkıyorsa öyle çıkar
cevizlibağ mecidiyeköy arası 85-85m otobüslerle tatil günleri boş saatlerde 15 dakika civarı sürüyor.metrobüs daha kısa sürede gidebilir.

Erkan YILMAZ
15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 11:34

Mecidiyeköy'de dönüş işi nasıl halledilecek. Bir fikri olan var mı?

Fatih Can
15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 11:36

Kac kmlık bır yol buna da bakmak gerekli ayrıca. Bu hatla ilgili tartısmayı alevlendirmeniz iyi olmus ustat. Ozellikle cizdiginiz hatta bakıyorum ve cevre yolu üzerinden daha sonra mecidiyekoydeki viyaduklerden geciyor sanırım. Bu yol üzerinde nasıl duraklar olacak ya da olabilecek mi bu onemlı bir konu. Bu yolun resimlerini elde edersek konu üzerine daha net konusabiliriz.

Esentepeye uzatma işine de tam destek hep destek. Esentepeden donus ısı halledılebilir.

Semih Yaşar

15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 11:47
Mecidiyeköy dönüşü

Alıntı:
Mecidiyeköy'de dönüş işi nasıl halledilecek. Bir fikri olan var mı?

Bugünki gibi olur herhalde, Çağlayan'dan sonra tercihli yoldan çıkar, yavaşça yolun
sağına geçer ve Mecidiyeköy çıkışından çıkıp otobüs durağına girer. Belkide Mecidiyeköy'den
değilde Levent- Zincirlikuyu sapağından yani köprüden önceki son çıkıştan çıkar , Zeki Triko'nun
oradan alt geçitten Zincirlikuyu'ya doğru döner ve tekrar E-5'e katılır.

Erkan YILMAZ
15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 12:15

Alıntı:
Çağlayan'dan sonra tercihli yoldan çıkar, yavaşça yolun
sağına geçer ve Mecidiyeköy çıkışından çıkıp otobüs durağına girer. Belkide Mecidiyeköy'den
değilde Levent- Zincirlikuyu sapağından yani köprüden önceki son çıkıştan çıkar , Zeki Triko'nun
oradan alt geçitten Zincirlikuyu'ya doğru döner ve tekrar E-5'e katılır.

Mecidiyeköy'e girmesi bence mantıklı olmaz. Hele akşam trafiğinde girsede çıkamaz oradan.

Zeki Triko'nun orasıda pek makul gelmedi bana. Zincirlikuyu'kavşağından çıktıktan sonra ilave bir köprü ile dönüş yoluna girmesi sağlanabilmeli.

Erkan Yılmaz

Semih Yaşar

15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 12:31
Zincirlikuyu dönüşü

Alıntı:
Zeki Triko'nun orasıda pek makul gelmedi bana. Zincirlikuyu'kavşağından çıktıktan sonra ilave bir köprü ile dönüş yoluna girmesi sağlanabilmeli.

2003'te açılan Levazım Sitesi- Zincirlikuyu alt geçidi var, Metrobüs Levend çıkışından çıktıktan
sonra eski Karayolları binasının oradan Levazım sitesine doğru yönelse, 200 metre sonra
göbekten geriye doğru dönüp E-5'e bağlanan altgeçide yönelip hiç trafiğe takılmadan 2 dakikada
tekrar E-5'e bağlanabilir, tek problem otobüsün göbekten dönüş yapıp yapamayacağı.
Tek körüklü bir otobüs dönebilir diye düşünüyorum.

Fatih Can
15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 12:43

Cevızlıbag amfı tıyatro onunden Ali samiyene kadar 9 kilometrelik bir yol olctum cevre yolu üzerinden. Cevizlibag-Esentepe kavsagı ise 10.5 kilometre.

İki adet mecidiyekoy tarafı yol resmi. ,

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr32/Burc_mecidiyek ...y_1312.jpg

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr69/Burc_mecidiyekoy2.jpg

bendeniz emre
15 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 15:40

Mecidiyeköyde e-5 üzerinden gidip,meydana uzunlamasına merdivenlermi inşa edilcek Metrobüs gibi bir sistemde ne yazıkki yürüyen merdiven hiç yok,ama buraya kesin koyarlar,merdivenlerin uzunluğundan.Bana kalırsa,böyle bir sistemin şanına tüm istasyonlara yürüyen merdivenler yakışır

sayfa 3
« önceki   1234 ... 156157158   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM