Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Cevizlibağ-Mecidiyeköy-Zincirlikuyu Metrobüs Sistemi
« önceki   123 ... 156157158

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 158
Ramazan ARICI

14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 03:00

(+)

Şehitlikde ki durak hala atıl durumda şimdilik kullanılmayacağı belli.

(+)

Çalişmalar en kısa sürede aktif duruma geçmesi için devam ediyor.

(+)

Edirnekapı garajına girişi - çıkışı sağlayacak mühtemel alt geçit çalışması devam ediyor.

Ramazan ARICI

14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 03:06

Metrobüs yolunda KAFA KAFAYA GELEN CAPACITY

(+)

Gece dönüşte bizi bir süpriz karşıladı Ayvansaray-Halıcıoğlu köprüsündeki yol çalışmaları nedeniyle köprü çıkışında karşı tarafa geçen binmekte olduğumuz otobüs karşı istikametten gelen başka bir otobüsle kafa kafaya geldi 1-2 dk bekleme yapmamıza ve şoförlerin karşılıklı konuşmasına rağmen bir çözüm bulunamayınca arkadan gelen ve normal şeritte olan başka otobüse binerek biz yolumuza devam ettik.Şoförlerden hangisi geri geri giderek diğerine yol verip yolu açtı bilemiyorum ama bizim indiğimiz otobüs boş kaldığına göre muhtemelen o geri gitmiştir

Ben yol çalışmasından dolayı oluşan bu aksaklığı hemen fotolamak ve dönüşte wowturkey'e yüklemek için en arka koltuktan (nargile kafeye benzeyen kısımdan ) bir hışımla öne koştum.Beni gören yolculardan bazıları gazetecimisin yarın gazeteye mi çıkacak bu falan diye espri yapmaya başladı

En son Ramazan ARICI tarafından Pts 08 Eyl 2008, 04:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ümit 806

14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 03:50

Avcılar Topkapı için 78T numarası verilmiş demiştik,

Bu da arka tabelası.

Bu da ZİNCİRLİKUYU yazısı ile 78 numara

Burası Zincirlikuyu köprü üstü.

(+)

Köprüden Çevreyolu'na iniş. Dikkat edilirse, burada araçlar normal trafik istikametinde gidiyor.

(+)

İleriden Barbaros Bulvarı'nın diğer tarafındaki yolla karşıya geçen otobüsler 2 otobüsleri gibi aşağı inip buradan köprüye çıkıyor.

(+)

Buradaki yığılmanın sebebi hem çalışmalar, hem de rampanın köprüye bağlandığı yerde yolların kesişmesi. Otobüsler rampayı soldan çıkıp sağa geçiyor ve bir önceki fotoğraftaki gibi aşağı iniyor, buradan çıktıktan sonra ise çıkan otobüslerle kesişip soldan aşağı iniyorlar.

• Eğer aşağı iniş ve çıkışlar da izole olacaksa bence bu yonca şeklindeki kısım da ters yönde kullanılabilir

• Fakat bence Mecidiyeköy durağından çıktıktan sonra ilk 1 km. içinde otobüsler müsait bir yerde şerit değiştirmiş olmalı. Yine rampa inişinde de ilk 1 km içinde otobüsler şerit değiştirirse hem üstteki kesişme olmaz, otobüsler yolda daha az bir manevra ile bu sorunu atlatmış olur, hem de şu an dahi bir önceki fotoğraftaki gibi çevreyoluna inebilen otobüslerden trafiğin açık olduğu saatlerde bazıları Anadolu Yakası'na geçirilebilir. Örneğin şu an bile yarım saatte bir yapılan gece seferleri ALTUNİZADE'ye uzatılabilir

Erkan YILMAZ
14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 14:33

Hat boyunca 77 günde bitti şeklinde afişler gördüm. İnşaatın 77 gün sürmüş olması için başlangıç tarihinin 23/06/2008 olması gerekiyor. Oysa bu başlıkta daha eski tarihli bir sürü bilgi ve fotoğraf var. Nasıl bulmuşlar 77'yi acaba?

Erkan Yılmaz

Ramazan ARICI

14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 15:38
Cevizlibağ-Zincirlikuyu Metrobüs Sistemi 77 GÜNDE BİTTİ Mİ BİTMEDİ Mİ?

Arşivlerde kısa bir araştırma yaparak 77 gün hesabını ben de araştırdım işte çıkan arşiv fotosu ve 77 gün hesabı... :

Alıntı:
Mehmet Kasım

Teşekkürler. İşte artık metrobüs inşaatı gerçekten başladı. 20 Haziran not edelim. Süre 210 gün. Bitiş 20 Ocak 2009. Sözleşmeye göre tabi.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=59163& ...;start=500

Belediye 77 gün hesabını orta yol bölünme çalışmalarının başlamasını ilk gün olarak kabul edip yapmış olmalı...
77 gün sayıldığında 05-09-2008 Cuma günü bitiş tarihi olarak görülüyor...

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 16:39

Metrobüsün inşa çalışmalarını içeren bu başlık, miadını doldurarak kilitlenmiştir. Adıgeçen hattın fotoğrafları ve diğer bilgileriyle ilgili mesajlarınızı; Metrobüsün 'Topkapı-Zincirlikuyu' Etabı Hizmete Girdi linkinden devam edebilirsiniz.

İstanbul-ULAŞIM Denetçisi
Akın KURTOĞLU

sayfa 158
« önceki   123 ... 156157158
ANA SAYFA -> ULAŞIM