Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Cevizlibağ-Mecidiyeköy-Zincirlikuyu Metrobüs Sistemi
« önceki   123 ... 155156157158   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 156
Ali Cemal
14 yıl önce - Pzr 07 Eyl 2008, 23:44

Evet vatana millete hayırlı olsun bende bugün bindim metrobuse ilk gün ve kimsenin bilmemesi hasebi ile duraklar bomboştu şöför amca bastı geçti tüm duraklarda Mecidiyeköyde durakta düğmeye bastım ve 3 kapınında düğmesine basıldı şöför amca durağı pas geçip zincirlikuyuya götürdü bizi benim canıma minnet orayı görmüş oldum ama otobusteki diğer amcalar çok kızınca şöföre neden durmadığı için şöför amca ağzından baklayı çıkarıdı

Oradaki durak hazır değil üst geçiti olmadığı için orada durmuyoruz... Kimsenin wowturkeyi takip etmediği belli yolcularda olaydan habersiz olduğu için şöförün dediklerine inandılar ben bir yandan kıskıs gülüyorum imdada göğsünde 2 yıldız olan harekat amiri amca yetişti kusura bakmayın bunlar deneme seferi dedi sizi ücretsiz geri götüreceğiz dedi şöförede gizliden ordaki durak ALT GEÇİT İNDİR BUNLARI MECİDİYEKÖYDE DEDİ

Sabah yani 13.30 da ücretli bindim iftardan sonra geri döneyim dedim bu sefer şöför amca ücretsiz dedi bende sağolasın amca dedim...

erolc
14 yıl önce - Pzr 07 Eyl 2008, 23:51

Alıntı:
Yarın sıkıntılar yaşanabilir. Kimse metrobüs "38 dakikada gider" diye güvenerek yola çıkmasın

Bir keresinde, çağlayan durağında iki yönden gelen otobüs hep birlikte aynı şeride girdiler. İkisinden biri geri geri gitmesi gerekti. Bu geri gitme 23 dakika sürdü ve bu 23 dakika içinde kalkan diğer otobüsler yolu felç etti.

Bu hatta ilk defa çalışacak şöförler, turistik geziye çıkmış gibi,otobüsten iner inmez doğru köprüden aşağı bakmak ilk işleri

(+)

En son erolc tarafından Pts 08 Eyl 2008, 00:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mehmetist
14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 00:05

Zincirlikuyu Hattı Hayırlı olsun!!!!

Ben bugün Mecidiyeköyden bindim, hem de bedava idi.
8 Eylülden önce açılmış oldu. Bazı arkadaşlar kahve ısmarlayacak sanırım.

Gerçekten de burada denildiği gibi İstanbulda yüzyılın ulaşım projesi budur. Bu kadar kısa zamanda, bu kadar ucuza böylesine bir projeyi yapmak imkansızdı. Helal olsun!!!!

Aksaklık olarak : 38 dakika olayı şimdilik çalışmıyor. Mecidiyeköyden Topkapıya geliş gerçekten de 15 dakika sürdü. Ama Cevizlibağda araya 78T otobüsleri girdiği için 15 dakika daha olduğumuz yerde sıramızın gelmesini bekledik. Benim Mecidiyeköy-Avcılar yolculuğum 50 dakika sürdü.

Aynı yol üzerinde 2 adet hat olmasının mantığı nedir ben anlayamadım: 78 ve 78T....
Topkapıya kadar gidecekler 78T'ye binecek göya.... Kardeş herkes 78 no'ya binsin, Topkapıda inecekler gene iner yani..... 78T hattı, yavaşlamaya neden oluyor, en kısa zamanda kaldıracaklarını umalım.

mcagri
14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 00:16

Benim de Topkapı-Zincirlikuyu yolculuğum 16 dakika sürdü, tüm sorun Topkapı'daki karışıklıktan kaynaklanıyor.

İBB'nin artık yavaş yavaş otobüs içinde akbil meselesini de kaldırıp hattın verimliliğine yönelik çalışmaları artırması gerekiyor. Bu haliyle bırakmayıp, en rahat, en hızlı haline ualşamaya çalışmak için devamlı arayışlar sürmeli.

Aslında wowTurkey ulaşım üyelerine, bu hattaki sorunlarla ilgili bir yönetici özeti şeklinde rapor hazırlayıp sunmak yakışır.

En son mcagri tarafından Pts 08 Eyl 2008, 00:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erolc
14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 00:25

Işık çok ters açıdan ve uzun araçları kareye sığdırmak anca bu kadar

(+)

Öztürk Murat
14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 00:54

istanbul halkına hayırlı uğurlu olsun inşallah bunun devamı anadolu yakasına uzanır
bir iett şoförü olarak benim temennim bu hat gebze terminale kadar uzanırsa trafik bir ölçüde azalır bence...

mahmut3407
14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 01:14
MERHABA

MERHABA Sanırım benim gibi istanbulada yapılan pek cok üye arkadaş bu anı sabırsızlıkla bekledik
neredeyse gunde 3 yada 5 defa siteden inşaatın durumu hakkında resımlerı yazıları takıp ettim ben hep bitirileceği umudunu taşıyanlardanım ama yine tüm işler türk usulu oldu yörükler bilir atalar sözüdür "kervan yolda düzülür" derler buda aynen oyle olucak hat acılıcak aksaklıklar uygulamalı olarak bizlerin üzerinde denenerek tesbit olunup giderilecek ama olsun ben yinede memnunum ülkemiz yıllarca icraat yapmadan yerinde sayan kamu kuruluşları ile dolu iken belediye eksiği ile fazlasıyla bir projede sona geldi ben kendi adıma emeği gecenlere taşakkür ediyorum. bir sonraki proje umarım yeterince ön hazırlık aşamasından sonra hayata gecer
hepimize hayırlı olsun...

erolc
14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 01:17

Asfaltlarda alışageldiğim capacity'yi çimenler arasında göreceğim hiç aklıma gelmezdi

(+)

alimkor

14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 01:21

Metrobüs'le yatıp Metrobüs'le kalkıyorduk.......bugün öğrendiğim haber beni fazlasıyla üzdü.....
neyseki geçici bir süre olması bir nebze olsun rahatlattı....... Anadolu garajımızdan.........

Metrobüs hattında çalışacak yeterli araç olmayışı hasebiyle :
güzelim cicim 45 adet 2006 Körüklü Cıtaro'muz tam olarak bilmiyorum ama Ayazağa Garajına gönderildi. yeri önemli değil önemli olan gitmiş olması..

Yerine de sıkı durun : 18 adet 91 Model Körüklü Ikarus - 27 adet 2000 Model Körüklü Connecto geldi.

Capasty 'ler gelince devir teslim yapılır inşaallah........

Dün 07/08/2008 128 çalıştım fakat resmini çekmek kısmet olmadı çimenler arasındaki resim de fevkalade olmuş eline koluna sağlık....

recep demirbas
14 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 01:28

100 adet capacity ve 45 adet citaro hazır. ayrıca avrupa yakasından verilecek citarolar dahil değil bu rakama
iett sağlam hazırlanıyor pazartesi sabahına

sayfa 156
« önceki   123 ... 155156157158   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM