Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Metrosu Haritası
123 ... 141516   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Burç

12 yıl önce - Cum 22 Ksm 2002, 20:18

(+)

Orange line - Metro
Green line - tramvay
Blue Line - Light Metro
Black Line - Commuter Train

Also see this topic for another meto line which is not visible on this map.

Photo from a Metro station :

Burç

12 yıl önce - Cum 22 Ksm 2002, 20:33

Photo 1 - (+)

Photo 2 - (+)

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=92

Burç

12 yıl önce - Cum 22 Ksm 2002, 20:51

There is also a nostalgic tramvay that is not shown on the map,
it runs along the Istiklal Avenue :

Nostalgic Tram - (+)

(+)

realizing the need for a close-up shot here...

messiah_haktan

12 yıl önce - Cum 22 Ksm 2002, 21:24

Beyler ibb.gov.tr de 2003 yilinin bütce yatirmina baktim rayli sistemler icin baya para ayrilmis,nerdeyse bütün projeler 2003 basliyor,hatta cogu 2003ün sonuna dogru bile bitiyor bir kaci 2004-2005 kadar sürüyor!!
Yani bu sene rayli sistemdede büyük patlama var!

Unutmadan F1 pistinin projesi hakkinda biligisi olan varmi?Proje hakkimda resim,safya filan?

Mehmet CK
10 yıl önce - Pzr 07 Mar 2004, 12:27

Istanbul metrosu Avrupa yakasi haritasi.

(+)

Istanbul metrosu Anadolu yakasi haritasi

(+)

Buraya Vezneciler-Sultanciftligi tramvayi dahil degil, e yazik ki guzergahlarini tam anlayamadim.

Tramvaylari ince cizgi ile belirttim ki , karisiklik yaratmasin, sonucta uvey evlat muamelesi edeyim dedim, metro/LRT daha hizli alet. LOL

acik mavi Ototgar-Sisli-Besiktas hatti daha ihaleye cikmadi veya ihalesi cikmasi simdilik beklenmiyor(galiba olacak bu hat) ama kalanlar kesinlikle ya yapim asamasinda, ya ihale surecinde, ya da ihale karari bekleniyor yani kesinlikle yapilacaklar. Eksikleri bildirelim lutfen.

Nasil olmus?  

En son Mehmet CK tarafından Pzr 07 Mar 2004, 20:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Mehmet CK
10 yıl önce - Pzr 07 Mar 2004, 12:28

Bakirkoy LRT istasyonu ve Bakirkoy IDO havaray i da kesin yapilacak, bu hat mor renk yuzeysel metro(bugun banliyo hatti) hattini Bakirkoy istasyonunda mi kesecek?

Mehmet CK
10 yıl önce - Pzr 07 Mar 2004, 12:35

BU arada Maslak' a metro dusunulmuyor mu? Ya da Ayazaga hatti dedikleri sey Maslak hatti mi?

Burç

10 yıl önce - Pzr 07 Mar 2004, 12:36

Bence tramvay hattı da kalın çizgi ile ve bütün durakları gösterir şekilde olmalı.
O hat, trenden ve metrodan çok insan taşıyor.
Yavaş gitmesinin sebebi, yoluna giren araçlar.

messiah_haktan

10 yıl önce - Pzr 07 Mar 2004, 12:37

Ayazaga metrosu maslatan geciyor,bide vezneciler tarmayinin yönünü www.iett.gov.trdeki haritadan görebilirsin!Dimdirek kuzeye dogru gidiyor hat

Mehmet CK
10 yıl önce - Pzr 07 Mar 2004, 12:43

Haktan bir hesap yaptim, Istanbul metrosu su haliyle 200 km civarina cikiyor, yani Paris metrosu. Bu hesaplamaya mevcut/insaa halinde/ihalesi devam eden/ihale karari beklenen hatlar dahil ettim Anadolu ve Avrupa Yakasinda. Yani Otogar-Sisli-Besiktas hatti dahil degil mesela. Ayni sekilde tramvaylar da dahil degil, sadece metro ve LRT sistemleri.

Istanbul tahminen 20-30 yila 300 km yi bulan metro-LRT hattina kavusur, iktidardan belediye baskanlari bulursa...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM