Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
recep demirbas
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 12:10

esentepe aktarma noktası olarak belirlenmemiş miydi.
ayrıca zeytinburnunda her dakika yüzlerce yolcuya hizmet verecek gişeleri koymaya yer bulamazsınız

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 13:22

Mercedes,Man ve BMC acaba 20-22 mt. hatta daha uzun bir tasarım yapamazmı?Dünya'nın önde gelen otobüs üreticilerindeniz ama hala gözümüz dışarıda,birde pazar ararız,kusura bakmayın ama otobüs yapabilen bir ülke otobüs alıyorsa pazar olmaya mahkumdur.İnternette metrobüs araştırması yaparken ben Mercedes'in iki körüklü modelinide görmüştüm iyi hatırlıyorum.İkinci husus hibrit motora geçilmesi güzel ama gelişme aşamasında olduğu için pahalı aslında ve Semih Bey ayrıntılı olarak anlattı seri trafikte çok farkı yok yakıt tüketiminin,esasen sıkışık trafikte fark ediliyor bu,acaba petrol fiyatlarınında tırmandığı ve en büyük üreticilerden BP CEO'su 5 yıl önceki fiyatlara inmez dediği akaryakıt maliyetine karşı kullanılan ve başarısıda ispatlanmış elektrikli otobüs(troleybüs)seçeneği niye gelmiyor?

mustafa_benz
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 19:57

Sayın ismail çelik e katılıyorum neden mercedes man ve bmc de metrobüs yapmıyorki hemonlar bizim alışkın olduğumuz markalar.

Mehmet Adıyan
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 22:11

Amatör tasarımlarımıza eklediğim BMC Metrobus Otobüsün 300K çizimi Ahmet Akbulut'a Metrobus çizimide bana aittir.

Sadece örnek teşkil etmesi için yaptım.

(+)

mustafa_benz
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 23:00

mehmetciğim çizimin için eline sağlık ama ortada olan körüğün de tekerleğinin olması lazım değilmi

ümit 806

14 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 00:55

Alıntı:
Sanırım gözden kaçtı BMC Urbino boyutlarında (şimdilik 1 adet)procity 300k sı var .Bmc nin Hibrid motorlar üzerine çalışma yaptığı ve hatta otobüslerinin bazılarına uyguladığıda başka başlıklarda söz konusu olmuştu

Solaris Urbino, Mercedes Citaro / Capacity ve BMC Procity 300K'ların körük bölgeleri nedense birbirinin aynı.

Ahmet AKBULUT

14 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 12:53

Alıntı:
Solaris Urbino, Mercedes Citaro / Capacity ve BMC Procity 300K'ların körük bölgeleri nedense birbirinin aynı.

Solaris'i bilemiyorum fakat Bmc nin körük ve vagon aktarma organları Mercedes ile aynı.Bu iki firmada Almaya'da aynı fabrikada yaptırıyor.
saygılarımla....

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 02:21

Solaris-Urbino ile ilgili taze bir haber yok son günlerde...

Akın KURTOĞLU

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 09:52

Yerli malı yurdun malı her Türk onu kullanmalı.Ticarette bağnaz düşüncem yoktur ama milli yönlerde ihmal edilemez.İkinci olarak aslında yerli üretim yapan bir firma daha var BMC,MAN ve Mercedes'e karşı.Temsa artık şehiriçi otobüsede girmeli rekabet artar böylece.

Emre Güray
13 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 10:15

Bu aracın akıbetiyle ilgili Ayazağa Garajında görevli bir abimize sorduğumda: "araç tanıtıldıktan sonra gittiler, pek tutulmadı " dedi, gerçektende elimizde yerli üretimi olan BMC, MAN, Mercedes gibi değerler varken "Solarız Solaris'lerle"

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM