Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ahmet AKBULUT

14 yıl önce - Cmt 21 Hzr 2008, 19:16

Alıntı:

Merak ediyorum doğrusu BMC bu araçtan üretemez mi acaba ?

Alıntı:
Solaris'ler de alçak taban. "Sıfır basamak"... BMC bu tarz bir şasiyi oturtmalı öncelikle...

Akın KURTOĞLU

Sanırım gözden kaçtı BMC Urbino boyutlarında (şimdilik 1 adet)procity 300k sı var .Bmc nin Hibrid motorlar üzerine çalışma yaptığı ve hatta otobüslerinin bazılarına uyguladığıda başka başlıklarda söz konusu olmuştu.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=47798& ...mp;start=0

taha yasir
14 yıl önce - Pzr 22 Hzr 2008, 00:32

selamlar

Resimlerde göründüğü şekli ile bakacak olursak ikinci kapı ön kapıaya çok yakın ve en arkada kapı yok,doğal olarak yolcuların aracı seri terketmesi zor gözüküyor,görünüm itibari ilede yakışıksız duruyor.Diğer bir ilavede,körük kısmı diğer körüklülere göre öne yakın ve dönme esnasın da arka kısmın daha fazla açık vermesi sözkonusu olabilir.

Tabii yakından ve bizzat test etmek daha iyi olacaktır.Tek artısı diğerlerine göre yakıt tasarrufu

kutlay34
14 yıl önce - Pzr 22 Hzr 2008, 00:39

Alıntı:
Resimlerde göründüğü şekli ile bakacak olursak ikinci kapı ön kapıaya çok yakın ve en arkada kapı yok,doğal olarak yolcuların aracı seri terketmesi zor gözüküyor,görünüm itibari ilede yakışıksız duruyor.Diğer bir ilavede,körük kısmı diğer körüklülere göre öne yakın ve dönme esnasın da arka kısmın daha fazla açık vermesi sözkonusu olabilir.

Sorun halledilir... Zaten İETT siparişini buna göre verecektir... Umarım her yönü düzgün bir araçtır... Düz hatta sorun olacağını sanmıyorum... Fazla yakışıklı durmuyor otobüs... Önemli olan işlevi...

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 22 Hzr 2008, 01:21

Alıntı:
Fazla yakışıklı durmuyor otobüs... Önemli olan işlevi...

Yine de o güzeller güzeli (!) Phileas'lardan iyidir...

Akın KURTOĞLU

cengiz zignec
14 yıl önce - Pzr 22 Hzr 2008, 21:46

busworld 2008 fuarında fotoğrafladığım solaris urbino

(+)

:BARIŞ:

14 yıl önce - Pzr 22 Hzr 2008, 22:09

Alıntı:
Yine de o güzeller güzeli (!) Phileas'lardan iyidir...

Aracın özelliklerini hiç bilmiyorum, ama Akın abi'ninde belirttiği gibi tip konusunda Phileas'lardan kat kat daha yakışıklı araçlar bence.Metalik Gri rengi bu araçlarda çok hoş görünür diye düşünüyorum

fatihyanar
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 11:43

Zaten bu metrobüs serüvenine bir türlü akıl sır erdiremedim.Halk 2006'dan itibaren(Hatta 97 de başlamıştı bile bu alışkanlık) Mercede'e alıştı.Şimdi bu alışkanlık neden ısrarla değişmeye çalışıyor anlamıyorum.Hem dünya çapında bir marka hemde fiyatı Hollanda'dan gelene göre daha ucuz.İETT'nin bir tutarsızlığı bence bu.

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 12:00

Otobüslerden hiç anlamam ama pileaslar bence daha güzel.

recep demirbas
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 12:01

sorması ayıptır nesine alıştınız mercedesin ?

bu iş vatandaşın alışması ile değil belediyenin en uygun maliyetle işleteceği aracı seçmesiyle olur. floda 1000 mercedes 1000 man ve 500 bmc olursa hem ihalelerde rekabet olur hem de garajlarda bakım, yedek parça sorunu olmaz.

mercedes kaliteli olabilir ama tek markaya karşıyım. man, scania veya diğer markaların araçları da kullan-at araç değil nihayetinde. alçak tabanlıysa ve 10-12 yıl dayanacaksa gerisi hikaye sayılır. bu çağda artık araçlar değil yakıt kıymete biniyor : )

En son recep demirbas tarafından Pts 23 Hzr 2008, 12:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 12:02

Alıntı:
Muhtemelen Mecidiyeköy'de aktarma yapacağız.

Bence Topkapı... Hatta şimdilik Zeytinburnu Metro...

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM