Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana 5 Ocak Stadı
« önceki   123 ... 31323334   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 32
Adanali1981

1 yıl önce - Cmt 25 Ağu 2018, 13:15

Alıntı:
Adanalı 1981
Senin "yeşil alan" hassasiyetini ülkemizdeki bütün orman, göl, ırmak vb. yerlerde de bekliyoruz

İnan dostum bu hassasiyetim bütün Türkiye için geçerlidir, dört tarafı ağaç ve yeşil olan bir yerde yaşıyorum, böyle refah böyle sağlıklı bir yaşamı herkesin yaşamasını isterim, bir çam ağacı yüz İnsanın oksijenini sağlıyor.

Cemalim7
1 yıl önce - Cmt 25 Ağu 2018, 13:27

Alıntı:
İnan dostum bu hassasiyetim bütün Türkiye için geçerlidir, dört tarafı ağaç ve yeşil olan bir yerde yaşıyorum, böyle refah böyle sağlıklı bir yaşamı herkesin yaşamasını isterim, bir çam ağacı yüz İnsanın oksijenini sağlıyor.

Kanal İstanbul ve 3. köprü ve otoyolu gibi kamuyu zarara uğrattıkları gibi İstanbul'da binlerce hektarlık yeni yerleşim alanları açmayı planlayan projelere karşı da geçerli yani? Böyle mi anlamalıyız?
-
Adana için duyduğumuz hassasiyetlerde ortağız ama siz kendi içinizde tutarlı mısınız bunu öğrenmek istiyorum.

ads 1940
1 yıl önce - Cmt 25 Ağu 2018, 13:52

Ankara 19 Mayıs Stadı da yıkıldığına göre şu anda bildiğim kadarı ile ülkemizin en eski stadı 5 Ocak stadıdır yada en eski 3-4 stadından biridir şehrin anılarının olduğu bir cumhuriyet dönemi eseridir.
Alıntı:

Alt tarafı stad yerinde yenilensin ve Adana'nın stad sorunu çözüme kavuşsun yoksa yeni stadda da kulüpler kedi-köpek misali birbirini yicekler hem sen Cem Uzan zamanında yaşananları unutmuşa benziyorsun o zaman biz amatör stadlarda çevre ilçelerde maç yapıyorduk şimdi biz süperlige çıkarsak zengin başkan yeni stadı kiralarsa Adanaspor'dan astronomik bir kira bedeli isterse Adanaspor maçlarını nerde oynayacak? yarın böyle bişeyin olmayacağının garantisini verebilirmisin? 3. lige takım çıkartsak merkezde 3 prof. takım olursa o takım maçlarını hangi stadda oynayacak? yada 2 takım birden oynarsa çimler ne hale gelir önceden bu oluyordu sürekli bir kulüp diğerini suçluyordu en iyisi 2 kulübünde stadının olmasıdır.

Şurda bahsettiğim stadın benzerini yapsınlar o yeterlidir.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6689148#6689148

Birde tutturmuş yeşil alan diyorsunuz Merkez parkın olduğu o mahalle (Reşatbey) Adana'nın yeşili en bol mahallesidir belkide yeşil alan bakımından Akdeniz bölgesinde ilk 10'a girer daha ne yeşil alanı?

Millet bahçesi diyorlar ama Yüreğir Belediyesi karşı kıyıda onu da yapıyor apartmanların arasında daha küçük ve kıytırık bir bahçenin gereği var mı?

Al burda konusu da var
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=161166

Burası stad olarak kalmalı lütfen şehrin sorunlarına karşı duyarlı olun bulunduğunuz ülkenin stadlarını ve spor tesislerini gözünüzün önüne getirin o örneğini verdiğim linkte Macarlar kent merkezine 70 Binlik stad yaparken biz mevcut yere 25 binlik stad mı yapamayacağız?

Cemalim7
1 yıl önce - Cmt 25 Ağu 2018, 14:04

Ben Adana Millet bahçesi başlığında şunu belirmiştim:

Alıntı:
Mümkün olduğu kadar az düzenleme ile o alan koru-park olmalı
5 ocak stadının tribünleri peyzaj elemanı olarak bırakılmalı.

Şöyle: http://www.arkitera.com/proje/9372/esdeger-odul-- ...-yarismasi

Galeri için büyük resme tıklayın.

düzeltme: http://www.arkitera.com/proje/9353/esdeger-odul-t ...yarismasi1 Bu daha da güzel.

Bu stad yıkılarak şehrin hafızası yok edilmemeli. Ama burada maç falan da artık oynanmasın buranın triibünleri peyzaj elemanı olarak kullanılsın ve atatürk parkı gibi bir koru-park'a dönüştürülsün.

Misafir 9c4

1 yıl önce - Pzr 26 Ağu 2018, 12:59

Bence de yeniden elden gecirilsin ve stadyum ve spor mekezi olarak olarak kullanilmaya devam etsin.Yesil alan var yeterince o bolgede zaten.

sayfa 32
« önceki   123 ... 31323334   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA