Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

İDO Feribotlarında Verilen Cafe Hizmetlerinden Memnun musunuz?
Evet, çok memnunum. 30.1%  30.1%  [28]
Hayır, kesinlikle memnun değilim. 69.9%  69.9%  [65]
Toplam Oy : 93

Tuncaaa
11 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 20:37
İST » İDO Feribotlarında Verilen Cafe Hizmetlerinden Memnun musunuz?

İDO feribotlarına çok sık binmiyorum, ancak hem bandırma hemde yalovaya giden feribotlarda senelerdir her bindiğimde eğer açsam aynı şeyle karşılaşıyorum, fahiş fiyat ve ekstra düşük kalite... mikrodalga fırında ısıtılan önceden yapılmış tost, starbuckstan pahalı kahve, ne zaman kızartıldığı belli olmayan börekler vs.vs. bu konuda şimdiye kadar kimsenin bir yorum yaptığını görmedim, Türkiyede nedense örneğin havaalanındaki cafelerde çok pahalıdır yurtdışının aksine, herhalde "uçan adam zengin adam" mantığı hakim, benzeri şekilde ido feribotlarında eskiden denizatıydı sanırım şu anda heya (hala aynı firma ancak isim değiştirmiş sanırım) www.heya.com.tr/ olan cafe işletmesi sonsuz kalitesiz ve fahiş fiyatlı..
araştırmalarıma göre DENİZ ATI TURİZM İŞLETMELERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ şirketinin sahibi "mehmet nuri yazıcı" isimli bir beyefendi, bu beyefendi aynı zamanda ak parti den üsküdar adına istanbul büyükşehir belediyesi meclis üyesi*..
istanbulda denizatı isminde başka bir benzeri işletme olmadığına göre bu hizmette ak partili bir meclis üyesine verilmişmidir? firmada tecrübesiz olduğu içinmi bu kadar kalitesiz hizmet vermektedir? asgari ücretle çalışan bir insan denizotobüsü veya feribota bindiğinde 50kuruşluk 1 su bile içmek istediğinde neden fahiş fiyat ödemektedir?

bu konuda ki görüşleriniz nedir?

*http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/kurumsal/BelediyeMecl ...?uyeID=183

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 20:51

Feribotlarda yiyecek ve içecek çok çok pahalı. Hiç mi hiç işim olmaz... Önceden yolda kıtırdatmak için çantamıza bisküvimizi koyuyoruz ve yolda bunları yiyoruz... Feribotta satın alınırken ödenecek olan rakamın üçtebirine, dörttebirine hem de... Parayı sokaktan toplamıyoruz, mirasyedi de değiliz çok şükür... Binbir emek vererek kazandığımız parayı, enayi durumuna düşerek feribotlarda bir kalemde saçacak değilim asla...

Akın KURTOĞLU

Enis Aydogdu

11 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 21:22

Akın beye katılıyorum.Neredeyse normal fiyatının çok üstünde.Benimde hiç işim olmaz.Geçen hafta lapseki-gelibolu feribotunda arkadaşlarım ile birlikte kutu kola ve bisküvi aldık.Benim ödediğim tutar "4,5 YTL" .Anlamadım bi anda. Ama ödemek zorunda kaldım.Bu fiyatları İDO mu belirliyo yoksa kafalarına göre mi ücret koyuyolar anlamıyorum.

Tuncaaa
11 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 21:45

sanırım bu kantin tipi işletmeler ihale edilmiş (veya edilmemiş) ve bu denizatı isimli kurum bu işletmeyi almış, kendince "buranın kirası çok bende ona göre fiyat koyarım" politikası geliştirmiş, bir zamanın vapurlarında olduğu gibi (uzun zamandır binmiyorum durum nedir bilmiyorum) sonuçta olan vatandaşa oluyor, normalde büfelerde bir fiyat tarifesi olur ve buna uyulur, ama bu işletmeyi bu anlamda kontrol eden yok sanırım, bunun yanında değindiğim bir diğer konu ise kalitenin yerlerde sürünmesi durumu... daha önceden hazırlanıp mikrodalgada ısıtılmış tost ve börek gibi.
sonuçta kalitenin arttırılıp fiyatın daha insanı seviyelere indirlmesi için ne yapılmalıdır?

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 22:46

Halbuki makul rakamlara çekseler, çok daha fazla kişi bundan faydalanacak ve sürümden kazanacaklar... Belki de daha çok kazanç elde edecekler. Ama yok, 5 kişiden kazanacağı parayı bir defada bir kişiden alma isteği, mevcut potansiyeli de bu alışverişten geri çekiyor... Kendileri bilir, 75 dakika birşey yiyip içmesem acımdan ölmem. Farzederim ki Ramazan'dayım ve oruçluyum. İftar topu da feribot iskeleye rampa attığı vakit patlayacak...

Akın KURTOĞLU

Tuncaaa
11 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 23:05

akın abi açıkçası sen beni tanımazsın ama ben bu siteyi tesadüfen buldum ve en çokta senin yazılarını beğeniyorum, burayada yazdığın için sevindim teşekkürler

Semis
11 yıl önce - Cmt 21 Hzr 2008, 10:49

Alıntı:
Feribotlarda yiyecek ve içecek çok çok pahalı. Hiç mi hiç işim olmaz...

Evet çok pahallı..
Şehir hatları vapurlarının büfelerini Beltur'a verdiler,Ama İdo feribotları büfeleri hala malesef özel sektörde..

hilal84
11 yıl önce - Prş 26 Hzr 2008, 01:15

Bence de çok pahallı herşey..
Bir an önce müdahale edip ücretler normal fiyatlara çekilmeli..

Süha
11 yıl önce - Prş 26 Hzr 2008, 01:27

Ben hiç memnun değilim. Fiyatlar çok pahalı. Nedeni de deniz üstünde rekabet olmayışından kaynaklanıyor. Vapurlarda fiyatlar normale döndü diye sevinirken feribotlarda bu fiyatlar hiç normale dönmedi. Yani bir ulaşım aracının ön ekine " Hızlı " ibaresi geldi diye bu kadar uçulmaz ki fiyatlarda. İDO bu konuda bir şeyler yapıp fiyatları normal seviyeye çekmeli. Fiyat pahalı olduğundan o ürünler bozuluyor ve taze olmuyor. Karnın açıkmışsa o zaman o feribotta yandın. Hem çok para verirsin birde aç kalırsın üstüne. Aynı paraya dışarıda daha iyi yemek yersin.

Pahalı fiyattan dolayı aynı malzemeler olunca insan almak istemiyor ve o malzemeler orda bozuluyor. Fiyatlar uygun olur ve sürümden kazanılır. Böyle insanlar uygun fiyatlarda yemek yerler herkes memnun olur. Ve herkes taze yemek yer. İşin ucu sağlıklı besine dayanıyor.

Birde araba ile gezmelerine pek anlam veremiyorum. Garsonlara bir baksan bir şey istiyor musunuz diye hemen yanınıza geliyorlar. Feribotlarda koridorlar zaten dar. Köşe kapmaca oynuyoruz nerdeyse. İşin özeti biraz daha dikkatli olunsa herkes memnun olacak.

alperen9lar
11 yıl önce - Cum 27 Hzr 2008, 15:24

Kesinlikle herşey çok pahalı...(Ama Eskihisar-Topçular vapuruna binince insan karışık tost ve yanında portakal suyu almadan duramıyor.... )

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM