Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Atatürk'ün nüfusunun bulunduğu Bey Mahallesi
« önceki   123 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Ata-kan
10 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 16:41

Beni çok heyecanlandıran bir proje bu...Adem arkadaşımıza bu resimleri bizlerle paylaştığı için teşekkürler ediyorum. Ayrıca daha çok resimler de bekliyorum. Bu proje bittiğinde, eminim ki Antep'teki diğer mahallelere ilham kaynağı olacaktır. Bu gibi projeler sayesinde Antep, Türkiye'de hak ettiği yeri alacaktır. Bana inanın Türkiye'de eğer bir gün Barcelona türü bir kültürel devrim olacaksa bu Antep'te olacak/ olmalı/ oldurmalıyız.
Tekrar teşekkürler.

Ömer Humanızlı
10 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 22:55

Kayacık ara sokakta 19, Noter Sokakta 17, Eski sinema Sokakta 20, Öz ışık Çıkmazında 5, Hanifioğlu Sokakta 25, ve Kıssa Sokakta 3 olmak üzere toplam 89 geleneksel sivil mimari örneği olan “Antep Evleri” ve bunlarla kaynaşmış yakın yakın dönem yapılar bulunmaktadır.

Taş duvarların sokağa bakı verencephelerinde yüzeylerin temizlenmesi için kimyasal ve mekanik temizlik yapılmaktadır.Çürümüş taşlar değiştirilerek yüzeyde raspa yapılmaktadır. Gerekli görülen yerlerde çatı yapımı, hasarlı çatı onarımı, yeni baca imalatı, yeni pencere yapımı ve tamiratı, yeni kapı yapımı ve tamiratı yapılmaktadır.

Öncelikle sokaktaki mevcut asfalt kaldırılıp tüm alt yapı
elemanları (su, kanalizasyon), havai elektrik ve telefon hatları
yer altına alınmakta

Kaldırılan asfaltın altından çıkan özgün bazalt taş döşemeleri.

En son Ömer Humanızlı tarafından Çrş 18 Hzr 2008, 00:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Adem yılmaz

10 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 02:16

(+)

Adem yılmaz

10 yıl önce - Cum 27 Hzr 2008, 19:20

Bey mahallesinde çalışmalar son sürat devam ediyor.

(+)

(+)

(+)

Abdullah Şentürk
9 yıl önce - Pzr 02 Ksm 2008, 01:52

(+)

Sağlamlaştırma ve restorasyon çalışmaları meyvelerini vermeye başlıyor.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP