Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
gungoruzun
10 yıl önce - Cmt 14 Hzr 2008, 19:48
İST » Topkapı'da Yapılacak Olan Yeni Metrobüs Dönüş Rampası

İki gün önce metrobüs hattında çalışan şöförlerden biri Topkapı'da mevcut ring ile Aksaray sapağı arasında kalan bölgede yeni dönüş ringi yapılacağını söyledi. Eskisiyle aynı sistemde ama daha geniş olacağını söyledi.
Zannedersem Phileas lar mevcut ringten hızlı bir şekilde dönemediler. İETT Phileas aracı bu ringten döndürdü ama dönüş zamanı ile ilgili hiç bir bilgi yok. Bu konuda sadece bir gazete haberinde " Biraz uzun sürse de Metrobüs dönüşünü başarıyla tamamladı" şeklinde bir ifade okudum.
Bu konuda bilgisi olan kimse var mı acaba?

yusuf38
10 yıl önce - Cmt 14 Hzr 2008, 23:05

bugün fore kazık aracı rampanın az ilerisinde kazık çakmaya başlamıştı

Serhat Atan

10 yıl önce - Pzr 15 Hzr 2008, 06:28

Heralde bahsettiğiniz sebepten dolayı;yani Phileas'ların biraz daha geç dönemsinden oluşan zaman kaybını önlemek için yapılır eğer yapılırsa.
İşte Klâsik bir Türk aklı daha;birşeyi yapmadan/yapılmadan önce günü kurtarmak için;ilerisini düşünmeden yapmayı edindiğimiz için bugün eğer o dönüş yapılırsa(ki yapılacak büyük ihtimal) yine bir dünya masraf olacak.

Mehmet Kasım eski
10 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 16:29

Yuh yani 1 senede iki iş. Bir şey için. Hesap kitap hak getire.....

Eğer doğru ise bu haber.

Murat Caner
10 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 18:02

Gitti 500 000 YTL

halezer

10 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 18:24

Acaba mecidiyeköy yönünden gelen araçlar için olabilirmi?
Değilse mevcut olanı genişletmişlerdi ama o da yeterli gelmedi demekki. Keşke daha önceden bunun hesabını kitabını daha iyi yapsalardı.

İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 18:48

Mevcut dönüş köprüsünü başka yerde değerlendirsinler bari.

levent gözde
10 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 18:56

Teknik bilgisi olanlara sormak istiyorum. Mevcut dönüş rampası gördüğüm kadarıyla çelik.
Bunun kirişleri dış yana doğru uzatılarak genişleme sağlanamaz mı? Ne gerek var yenisini yaparak masraf etmeğe.

halezer

10 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 19:01

Alıntı:
Teknik bilgisi olanlara sormak istiyorum. Mevcut dönüş rampası gördüğüm kadarıyla çelik.
Bunun kirişleri dış yana doğru uzatılarak genişleme sağlanamaz mı?

Daha önce genişletilmişti zaten. İkinciyi neden yaptıklarını daha iyi anlamak için biraz daha sabredelim bakalım ne yapıyorlar. Belkide diğer yönden gelen araçlar içindir

emrah basarol

10 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 09:05

Alıntı:
Belkide diğer yönden gelen araçlar içindir
Bana göre de böyle birsey zaruri.. Cok yogun saatlerde Avcılar'a kadar gitmeden Mecidiyeköy'e geri dönecek aracların dönmesi icin bir dönüs rampası sarttır..İnsallah yapılan budur..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM