Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Yasin Efesoy

10 yıl önce - Cmt 14 Hzr 2008, 18:46
Denizli İlçe, Belde ve Köy Araçları - Güncel Fotoğraflar


Merhabalar,
Denizli Otogarı'nda veya Denizli il sınırlarında görüntülediğimiz ilçe, belde ve köy araçlarını bu başlıkta toplayalım.

Denizli Otogarı'ndan bir kare:
Sırasıyla: Bozkurt Koop, Karahayıt-Pamukkale Koop, Belevi Belediyesi, Nazilli Birlik


(+)

Denizli Otogar karşısında bulunan Basmacılar Petrol'den bir kare:
Buldan Koop. araçlarından [20 RA 901] ve [20 RD 424] sabah erken saatlerde, öğrenci servisine çıkmadan önce.


(+)

Yasin EFESOY


Efecan
9 yıl önce - Pts 14 Tem 2008, 20:17


Onca kurulan Kıralan-Çıtak Koop. minibüscülerinden sonra geçtiğimiz Mayıs ayında diğerlerine oranla sağlam bir firma kuruldu;

Çivril ALTINOVA Seyahat

Firma her zamanki gibi Çivril merkezli.Seferlerini Çivril üzerinden yapıyor.Çivril'den Denizli,Uşak,Antalya seferleri var.Saatli olarak çalışıyorlar.Kooperatif minibüscüleri gibi minibüs dolana kadar beklemiyorlar.

Çivril merkezli seferlerine 10 tane Temsa Prestij Super Deluxe alarak başladılar.

Aslında Denizli yolunda Denizli Seyahat-Pamukkale-Metro,Uşak yolunda Denizli Seyahat-Pamukkale-Anadolu-Metro,Antalya yolunda Denizli Seyahat-Anadolu varken bu firmanın kurulması pekte mantıklı gelmiyor ama ...

Her zaman ilk kurulanların yaptığı gibi ALTINOVA Seyahat'te Denizli-Uşak-Antalya seferlerinin fiyatlarını diğer firmalardan düşük yaptı.Buda tabiiki Çivril halkına yaradı.

Ayrıca firma isminin yanında elma resminin bulunmasıda Çivril firması olduğunun ayrı bir göstergesi.O yönden çok hoşuma gitti.

Aracın temizliği yapılmış,Uşak-Çivril-Denizli seferi için perona yanaşma saatini beklerken;(+) • Çivril ALTINOVA Seyahat


sezer öztürk
9 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 20:43

Yasin Efesoy

9 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2008, 14:49

Acıpayam Koop.'un neredeyse tüm filosu Mercedes-Benz Sprinter ve Volkswagen Volt marka araçlardan oluşuyor.


[20 KR 191]


[20 KR 211]


[20 KS 966]


Efecan
9 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2008, 22:12

Organize Honaz

Denizli'nin Honaz ilçesine ulaşımı sağlayan tek kooperatiftir.Yıllar önce Akhan-Böceli-Honaz hattında taşımacılık yaparken,Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nin tam olarak kurulması ile hat Organize-Honaz olarak değiştirilmiştir.

Zamanında Organize-Honaz olarak çalışan araçların çoğu Fiat 50NC ve Iveco M23'tü.Hatta Iveco M23 araçların ön cephesinde yana yatık olarak büyük HONAZ yazısı,camın tepesindeki ışıklı kutudada Organize yazısı bulunurdu.O yıllarda pek meşhur olan Pamukkale Turizm'in dünya kuşaklı simgesinin Pamukkale yazısı kısmı sökülüp,yerine Organize veya Honaz yazılarak ön cama yapıştırıldı.

Yıllar geçtikçe Organize-Honaz hattında çalışan minibüsler kabuğundan sıyrılıp,yerlerini Peugeot'un minibüs modeli olan J9 araçlara bırakmışlardır.Hala bu hatta araçları bulmak fazlasıyla mümkün.Geçtiğimiz yıllarda kooperatif,standart olarak yeşil renk-siyah kenarlı yazı rengi ve stilini,Organize Sanayi Bölgesi - Honaz ismini araçlara uygulamıştır.Bu yazılar Peugeot J9'ların ön kaputlarına sığmadığı için Organize San. Bölgesi HONAZ şeklinde kısaltarak yazılır,arka açılır kapı bölümüne ise Organize Honaz şeklinde yazılırdı.Yan gövdelerde ise teker üstlerinde Organize Honaz - Denizli yazıları bulunurdu.

Kooperatifin getirdiği bu standart çok dayanamayarak 1-1,5 yıl sonra bozulmuştur.Fakat standart yazı stilini hatta çalışan 4-5 arabada görebilirsiniz.Kooperatifin standartı getirdiği dönemlerde Peugeot J9 modelini makyajlamış ve Organize Sanayi Bölgesi -Honaz hattında çalışan minibüslerin çoğu bu araçlarla yenilenmiştir.Yeni gelen J9 araçların yanında Wolksvegen Volt,Iveco Daily,BMC Levend araçlarda hatta çalışmak üzere dahil olmuştur.

Mesafe ve saatler hakkında bilgi verecek olursam;

Genelde Honaz-Denizli arası 35-40 dakika sürüyor.Fakat bazı saatler Denizli Organize Sanayi Bölgesi çalışanlarının çıkış saatine denk geldiği için,yol 45 dakika sürebiliyor.Yollarda çok vakit kaybediyorlar yolcu toplamak için. Denizli'den ve Honaz'dan karşılıklı olarak 15 dk'da bir Organize Honaz minibüsleri kalkıyor.

Sanırım günde bir veya 2 sefer Honaz'dan kalkan minibüsler Honaz'ın bir köyü olan Karateke tarafından Denizli'ye gidiyor.

Honaz - Organize

20 H 4178En son Efecan tarafından Cmt 13 Eyl 2008, 22:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Yasin Efesoy

9 yıl önce - Pzr 14 Eyl 2008, 15:19

Alıntı:
denizli çal minibüs sefer ve saatlerini bilen varmı acaba

Otogar'dan ve Çal'dan karşılıklı olarak 30 dakikada bir hareket etmekteler. Bildiğim kadarıyla 07:30 - 23:00 arasında çalışıyorlar.
Değerli üyelerimiz; lütfen Denizli ulaşımı ile ilgili yardım taleplerinizi ve sorularınızı Denizli Ulaşım Yardım Sayfası'na yazınız. Böylece yardım talebinize ve sorunuza daha çabuk ve sağlıklı bir şekilde cevap verilebilecektir. Teşekkür ederim.
Yasin EFESOYEfecan
9 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 01:08

Çameli Koop.


Yasin Efesoy

9 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 22:20

Buldan Koop.
[20 RA 959]
2008 Otokar Sultan 125Ssezer öztürk
9 yıl önce - Cmt 25 Ekm 2008, 05:04Cetin 20
8 yıl önce - Cmt 18 Tem 2009, 16:52
Akkent


Akkent -Zeyvesayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege