Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas Kongre, Spor-Eğitim- Kültür (Rekreasyon) Fuar Alanı Projesi
« önceki   123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 23
turan58

7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 14:03

Misafir cf1 arkadaşin yazdiklarinin bir çoğu doğru simdi sivasa her şey söz verildiği gibimi yapiliyor yeni numune hastanesi ilk basta yeni yatirim olarak soz verilmişti bölge hastanesi olarak eski numuneyi yikip yenisini yapacak demedilerdi sonra işler degisti numuneyi buraya tadiyoruz dediler sivas halkı itiraz edince sdh hastanesi varya dediler aradan iki yil gecmeden sdh yida tasima kararı aldilar halk bunada itiraz etti simdi sdh daki acil durum kalacak deniliyor ne kadar sözlerinde dururlar orasını ALLAH bilir belkide yeni numunedeki ek bina bitince acilide kapatirlar bundan önceki yapilanlara bakarsak her an her sey olur ben bunu yazarken kimseyide elestirmek icin yazmiyorum bundan iki üç yil onceki konuşulanları hatirlayanlar bilir yoksa simdi 1145 yataklı numune hadtanesi olacak arti unuversiteye yeni yapilan hadtaneler var yine unuversiteye yeni 900 yatakli hastane yapilacak arti iki tane özel hastane var eskiye göre simdi daha iyi.

beratdemir
7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 14:12

Kayseri'de hiç bir hastane kapanmadan Kayseri'ye yeni şehir hastanesi yapılıyor diyerek yalan yanlış bilgiler vererek bu sayfalardan Sivaslıları Kayseri hastanelerine YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞMAK MI SİVAS SEVDALISI olmak oluyor. Bir de bu yanlış bilgilere destek verenler, yazdıkları yalan yanlış bilgiler olmasına rağmen bilgilerinin çoğu doğru diyenlere ne demeli onu da bilemiyorum.

Misafir 6ab

7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 14:22

Berat demir Kayseri de hiç bir hastane kapanmayacak en son devlet hastanesi kapanacak filan dedikodusu çıktı orayı çocuk hastanesi yapacaklar diyelim ki varsayalım devlet hastanesi kapandı ve özel hastaneler de kapanacak hâli yok ve çok sayıda özel hastaneler var acıbadem den tut Memorial hastanesi ne kadar ve bir çok saymadığım hastane uluslararası hastaneler sadece Kayseri'ye hizmet edilmiyor çevre illerdeki vatandaşlar için de bir sağlık kuruluşu Kayseri örnek: acıbadem hastanesi Türkiye de belli başlı şehirlerde var 6 tane şehirde acıbadem hastanesi mevcut Türkiye'de onlardan biride Kayseri de ve aynı zamanda 600 yatak kapasiteli hastane İldem semtine yapılıyor anlayana Sivas yolu

beratdemir
7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 14:37

Misafir6ab; Sivas yolu demişsin de. Seneye Ankara Sivas hızlı treni açılınca doğudan gelen trenler ile Ankara'dan doğuya gidecek trenler Kayseri yoluna uğramak zorunda kalmayacaklar. Kayseri devre dışı kalıyor yani.

wowuser
7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 14:46

Ankara hızlı treni biterse ve Ankaraya Sivas konuk evi yapılırsa mesela 100 liralık odalar ziyaretciler için 50 lira hastalar için 20 lira-30 lira gibi, ozaman Sağlıkda daha iyi netice alınacak Ankara tercih edilir, Sivas konuk Evinede bir vip servis hastalar gidecekleri yerelere daha rahat gider,

Fatih C1
7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 15:10

Alıntı:
Sivas'ta 1200 yatak ne zaman oldu. Koğuş sistemiyle yönetilen; bir odada 8 -9 yataklı eski numune hastanesi koğuştaki yatak sayısını 15 e çıkarırsan 2000 yataklı da olurdu. Şimdi yeni numune hastanesi en fazla 2 yataklı odalarıyla 1145 yatak kapasitesine çıkıyor.

230 yataklı kadın doğum hastanesi de Üniversiteye yapılıyor.

Berat bey ben Kayseri ye gittim MR için üç ay sonraya gün verdiler. Cumhuriyet üniversitesine gittim ertesi gün çektirdim. Kapasite konusunda Sivas gayet iyi bunlar boş boş konuşsun. Sivas ın iki katı nüfusu olan bir şehir ile Sivas ı kıyaslayacak kadar akılsız bunlar.

Bu arada Kayseri ye artık 30 yıl sağlık yatırımı yapılmayacak. Çünkü şehir hastanesini yapan ve işleten firmaya böyle bir söz veriliyor. Sivas ise önümüzdeki yıllarda tek tek yeni üniversite hastanelerini yapacak Kayseri izleyecek.

Şunu da ekliyim şehir hastanesi sağlık personelinin döner sermayesinde kesintiye gidiyor. Doktorlar hemşireler şehir hastanesinde çalışmak istemiyor. Kayseri doktorların gitmek istemediği bir yer haline geldi.

Misafir cf1

7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 15:47

Madem bu kadar takip ediyorsunuz, aklınızda bulunsun, Sivas kan depolama merkezine ihtiyaç var, ve Helikopter ambulansa Bölgemiz geniş Almus, Şebinkarahisar , Akdağmadeni, Suşehri Akıncılar Erzincan Divriği, Gürün buralardan gelen hastalar yolda vefat edebiliyor, Koskoca Bölgeye hitab eden Sivasa yakışan helikopter ambulans şart,

Sivasa Kan depolama unitesi açılmalı Kızılay yenilenmeli, Deprem bölgelerine yakın olan Bir ilde afet kurtarma tıbbı depolarımız olmalı, Sivasda kan veriyoruz Kayseride depolanıyor, İmranlıda kan veriyor vatandaş 300 km ötede Kayseride kan depolanıyor, Koyulhisardaki hastaya kan lazım 350 km öteden kayseriden tedarik ediliyor,

Misafir cf1

7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 16:12

Halen, 16 ilde 17 helikopter ile (Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Samsun, Kayseri, Konya, Malatya, Trabzon, Van) hizmete devam etmektedir. Ambulans helikopterler gündoğumu-günbatımı arasında hizmet vermektedir. Bu güne kadar 23 bin 173 hasta/yaralı ve 166 organ nakli amaçlı transfer sağlanmıştır. Ambulans Uçaklar; İlk ambulans uçak 16 Nisan 2010'da hizmete girmiştir.

beratdemir
7 ay önce - Pzr 06 May 2018, 16:25

Sivas'ta Kızılayın lojistik deposu ve AFAD'ın acil kurtarma depoları konuşlandırılmış vaziyette.

Bölge kan deposu ve ambulans helikopter konusunda haklısınz. Sivas'a acilen kazandırılmalıdır. Sivas merkez nüfusu arttıkça bu iki yatırımın da Sivas'a geleceğini düşünüyorum.

beratdemir
5 ay önce - Çrş 27 Hzr 2018, 22:20

(+)

(+)

(+)

alıntıdır.

sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET