Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas Kongre, Spor-Eğitim- Kültür (Rekreasyon) Fuar Alanı Projesi
« önceki   123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
cihansarman
9 yıl önce - Cmt 07 Ksm 2009, 22:27

Guzel memleketimim güzel şehrine her şey yakışır.

beratdemir
9 yıl önce - Cmt 07 Ksm 2009, 23:06

Şu an itibariyle fuar - kongre - eğitim ve spor merkezinin eğitim kompleksi ve spor kompleksi bölümü her türlü altyapı ve üstyapı işleriyle beraber bitmiş durumda. Spor ve eğitim kompleksi yönünden Türkiye nin sayılı kompleksleri arasındadır.

Fuar ve kongre merkezinde de çalışmalara yeniden başlandığı haberlerini alıyorum. İnşallah bir an önce tamamlanır da Sivas ımız Türkiye nin büyük fuar ve kongre merkezlerinden birine kavuşmuş olur.

eyup58
9 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2009, 01:41

Şu sıralar havaların da soğumasıyla fuar alanına hiç yolum düşmüyor..1 Yıl önce inin cinin top oynadığı bir yer bir anda çiçek açtı;canlanmaya başladı..Kısmet olursa fuar alanındaki sahalarda amatör maçları izlemeye de gideceğim..Artık asfalt sorunu da çözüldüğüne göre fuar alanına gittiğimizde rahatlıkla oradaki tesislere de ulaşabileceğiz..Fuar alanı bu seviyeye geldikten sonra artık siyasiler bu tesisi bitirmek zorunda..Bu tesisin can damarını oluşturan 3-4 tane tesis var..Bunlar35BİN KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI STADYUM,7 BİN KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU VE ATLETİM STADI...Ayrıca Fuar Pavyonları ve 500 kişilik Kongre Merkezi tamamlandığında orası tam bir halkın eğlence ve eğitim merkezine dönüşecek.. Burada açık ve kapalı tenis kortları yapılmış durumda...Açık alandaki basketbol ve voleybol sahaları da halkın hizmetine sunulmuş durumda..Sırada açık ve kapalı yüzme havuzu inşaatları da var..Son olarak Adalet Sarayı da başlangıçta buraya yapılacaktı,projede vardı..Veysel DALMAZ zamanında Adalet Sarayı projeden çıkarıldı yerine de Alışveriç Merkezi düşünülüyormuş..Buraya bir de 5 yıldızlı Hilton Hotel,i de yakışır diye düşünüyorum..Sevgili BERAT;başlığı ben açtım ama sen de bu başlığı ısrarla açık tutuyorsun ve mesajlar yazıyorsun..Sana bu konuda çok teşekkür ediyorum..Sitedeki diğer Sivaslı üyelerden de bu konuda mesajlar bekliyoruz..Haydi Sivaslılar biraz canlanın artık;bu konun kapanmasına izin vermeyelim...NOT:Fuar alanının bir de eğitim kompleksi projesi var;burada şu anda 5-6 tane Anadolu lisesi yapılmı ve okullar eğitim-öğretime açılmış durumda;burada 3 -4 tane Anadolu Lisesinin ve 1 tane Fen lisesi inşaatına da bu yıl başlanacakmış..Bu proje spor ve eğitim projesi ile Türkiye'de bir ilk olma hedefi de taşıyor..Türkiye'de büyük şehirler dahil eğiti ve sporun içiçe olduğu başka bir tesisde yok biliyorum..Sadece İstanbul'da Darüşşafaka var biliyorum..B urada okuyan öğrenciler için de bu spor tesisisleri çok önem taşıyor;çünkü gençlerin olduğu bir yerde yapılan tesisiler çürümeyecek,gençler tarafından da sürekli kullanılacaktır...Proje ilk temel atıldığında burasının ölü yatırım lacağını ve çürümeye terkedileceğini söyleyenler okullarla içiiçe olan bu projeyi gördüklerinde mutlaka utanacaklardır..HER ŞEY SİVAS İÇİN...

beratdemir
9 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2009, 11:55

Eyüp Bey öncelikle böyle güzel ve Sivas için önemli bir konuyu açtığınız için teşekkür ederim.
Bu dev projenin spor kompleksi ayağında bir de kapalı buz pateni salonu olacakdı projeden çıkarıldı mı acaba.
Ayrıca yeni Anadolu liseleri ve fen lisesinin bu projeye dahil edilmesi çok isabetli olmuş. Türkiye nin sayılı eğitim ve spor kompleksi haline geldi bu proje.

Eklediğim resimlerden gördüğüm kadarıyla fuar merkezi binalarında da yeni çalışmalar yapılmış gibi gözüküyor.
Yeni 35.000 kişilik stadyum, 7000 kişilik kapalı spor salonu, açık ve kapalı olimpik yüzme havuzları, otle ve AVM ler ,yapay gölet ve diğer sosyal tesislerde biterse o zaman bu proje Türkiye ye damgasını vuracaktır.

eyup58
9 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 00:39

Berat Bey Buz Pateni Pisti ilk yapılan projede vardı;2 yıl önce Fuar alanına gittiğimde projenin tamamını görme fırsatım olmuş;projeyi yapan kişilerle de muhabbet etmiştim...Ozaman ödenek sıkıntısı olduğu için çalışanlar bu projenin bitmesi 4-5 yılı bulur diyorlardı..Son zamanlarda yapılam çalışmalar projenin daha kısa bir zamanda bitirilebileceğini gösteriyor..Benim bildiğim projede bazı değişikliklerin yapılacağı ile ilgili..Buu yapılacak değişikliklerde projeye bir de Alışveriş Merkezi ilave edilmek isteniyor...Beni düşündüren acaba Alışveriş Merkezi yapılırsa projenin neresine yapılacak?Bu konudan hiç sözedilmedi...Çünkü projenin daha da gelişmesi için ilave bir alana da ihtiyacımız olabilir..Bu alanda şu anda askeryenin depoları var..Eğer Askerye bu depoları başak bir yer kaydırırsa proje daha geniş bir alana yayılabilir;işte o zaman aynı Ankara'daki Altın Park gibi bir parkın yapılaması da gündeme gelebilir ve bahsedilen suni gölde bu projenin bir parçası da olabilir..Bn daha ileri gideyim ben olsanm projeye eğer imkan olursa ve yer bulunursa Açık Hava Tiyatrosu ve Luna Parkı da eklemek isterdim...Ayrıca buraya 5 yıldızlı bir otelinde yakışacağını düşünüyorum...Yalnız umarım projede yer alan Stadımıznı kapasitesi inşallah 30 binden aşağı olmaz...Çünkü bu stat modern bir stat ve geleceğe dönük bir yatırım olarak düşünülmeli...Yakınad yani 2010 içinde bu proje ile ilgili daha fazla önemli gelişmelerin olacağını düşünüyorum...

beratdemir
9 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 02:02

Eyüp bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Fuar alanına AVM şu şartlarda yapılabilir kanaatimce, eğer şimdiki stadyumun yerine AVM yapılmazsa, fuar alanında kongre ve fuar merkezi olarak düşünülen binanın bir kısmına AVM yapılacaktır. Eğer stadyumun yerine AVM yapılırsa, fuar merkezine AVM yapılmayacaktır, o bina sadece fuar ve kongre merkezi olarak tamamlanacaktır.

Bu arada fuar ve kongre merkezi binalarının şu andaki resimlerini bekliyoruz. Fuar ve kongre merkezi binalarında da inşaat çalışmaları başlamış.

Oradaki askeriyenin de arazisini fuar alanına devredilmesi gerekiyor bence. Askeriye de şehrin daha uzak bölgelerine taşınmalı. Halimhanı bölgesine veya SİDEMİR demir çelik fabrikasının oralara ötelenmelidir. Askeri alan da fuar alanına katılırsa devasa bir alan olur ki Türkiye de böylesine bir kompleks bir daha zor yapılır diye tahmin ediyorum. Ucu açık bir proje olur ve ihtiyaç duyuldukça bu alana yeni tesisler yapılır.

beratdemir
9 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2009, 13:20

Spora çok önem verdiklerine belirten Vali KOLAT, ilimizde bulunan fuar alanındaki spor kompleksinin ise zenginleştirilerek sporseverlerin hizmetine sunulacağını söyledi.

beratdemir
9 yıl önce - Prş 26 Ksm 2009, 23:41

Fuar merkezindeki devasa büyüklükteki fuar ve kongre merkezinde çalışmalar son sürat devam ediyor.

Resim Kaynak : www.sivas.ws

beratdemir
9 yıl önce - Prş 26 Ksm 2009, 23:49

Toki nin yapacağı 250 trilyonluk stadyum + spor kompleksi projesi de bu araziye yapılacak. Resimlerde şu anda hizmete açılan il özel idare spor kompleksi ve daha ilerde Sivasspor un 5 yıldızlı spor tesisleri de gözüküyor. İl özel idaresinin spor kompleksi valimizin açıklamalarına göre daha da zenginleştirilip büyültülecek.

beratdemir
8 yıl önce - Sal 12 Oca 2010, 21:44

VALİ KOLAT, FUAR ALANI KAMPÜS OKULLARINDA İNCELEMELERDE

Sivas Valisi Ali Kolat, fuar alanı kampüs okullarında incelemelerde bulundu.Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Ali Kolat, fuar alanı bölgesinde bulunan Halis Gülle Anadolu Lisesi, Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi, Merkez Anadolu Lisesi, Ahmet Ayık Spor Lisesi ile kampüs alanındaki spor salonunu inceledi.Okulların genel durumu ve çevreleri hakkında okul müdürlerinden bilgiler alan Kolat, sınıfları da gezerek öğrencilerle sohbet etti.
Öğrencilere çeşitli öğütlerde bulunan Kolat, ''Sizler geleceğin teminatısınız. Ülkemiz sizlerin omuzlarında yükselecek. Çok çalışıp ülkemize hizmet edecek, her biriniz farklı alanlarda katkılar sağlayacaksınız. Ülkemizin umudu, yarınlarımızın güvencesi sizlersiniz'' diye konuştu.Fuar alanındaki okulların genel durumu hakkında da Kolat, ''Burada bir eğitim kampüsü oluşturuldu. Bu kampüsün her açıdan istenilen düzeye ulaşması hususunda ciddi çalışmalar yapıyoruz'' diye konuştu.Kolat, şöyle devam etti:''Bir yandan öğrenci yurtlarının yapımı sürdürülürken diğer yandan da bu alandaki spor tesislerinin tamamlanması yönünde girişimlerde bulunuyoruz. Mevcut durumda öğrenci yurtlarımızdan biri inşaat aşamasında diğeri ise proje aşamasındadır. Barınma sorunu ile birlikte bu bölgedeki çevre düzenlemesinin de tamamlanması yönünde çalışmalar yürütüyoruz. ''Fuar alanına yapılan spor tesisleri hakkındaki görüşlerini de dile getiren Kolat, alandaki spor tesislerinin okullar tarafından da kullanılabileceğini belirterek, ''Ancak asıl hedefimiz her okulun kendi bünyesinde sportif faaliyetler için gerekli mekanlara sahip olmasıdır'' dedi.Vali Kolat'ın gezi ve incelemelerine Vali Yardımcısı Kemal Şahin ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Murat Taner de katıldı.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET