Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Adem yılmaz

11 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 18:30
Gaziantep - Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Gaziantep - Gazikent Üniversitesi - (Diğer Başlıklar)

Hükümet, Gaziantep'te Gazikent Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun tasarılarını Meclis Başkanlığı'na sundu.
Meclis Başkanlığı'na sunulan Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun tasarısına göre, Gaziantep'de Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından, kamu tüzel kişiliğine sahip Gazikent Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak. Üniversitede, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsü bulunacak.

Kaynak : http://www.gaziantephaberler.com/?id=2147&habertip=1

murat2727

11 yıl önce - Cum 13 Hzr 2008, 03:22

Bildigim kadarı ile bu universite hava alanı yolu üzerine yapılacak ayrıca Başpınar bölgesinde Okan universitesi yer arıyor buyuk ihtimal otoban kavşagına yakın bir yerde Okan Universitesi kurulacak.

Abdullah Şentürk
11 yıl önce - Cum 13 Hzr 2008, 23:18

Daha önce yapılması planlanan Zirve Üniversitesi de vardı sanırım.Hatta projesi tamamlanmış idi.Bu Gazikent ve Okan Üniversitesi ile beraber 3 tane vakıf üniversitesi oluyor.Bakalım bu üçü de yapılacak mı?.Gaziantep bu üniversiteleri kaldıracak kapasiteye sahip.Ama şuan için 3 tane vakıf üniversitesi çok olur diye düşünüyorum.Yine de bölge ve Gaziantep adına çok sevindirici gelişmeler.

Ömer Humanızlı
11 yıl önce - Cum 13 Hzr 2008, 23:21

Gaziantep'de kurulması öngörülen 4 üniversite hakkında bilgi
Kaynak: http://www.olaymedya.net/haberdetay.php?id=3074&gtip=1

Adem yılmaz

11 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 00:21

Karataş'ta bulunan Erdem Koleji'nin yanına yapılacak olan Gazikent Üniversitesi'nin kurulmasına ilişkin tasarı TBMM kabul edildi

1996 yılında üniversite olarak planlanan ancak yapılan başvurunun kabul edilmemesi üzerine Erdem Koleji olarak hizmet veren eğitim kurumunun üniversite özlemi sona eriyor. Karataş'ta bulunan Erdem Koleji'nin yanına yapılacak olan Gazikent Üniversitesi'nin kurulmasına ilişkin tasarı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.Tasarıya göre, Gaziantep'de kurulacak, ''Gazikent Üniversitesi''; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ile Sosyal Bilimleri Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsünden oluşacak.
İzmir'de kurulacak olan, ''Gediz Üniversitesi'' ise Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü alanlarında eğitim verecek.
TBMM'de komisyon toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Gazikent Üniversitesinin 1996 yılında, müracaat ettiğini belirterek ''Gazikent geçmişte müracaat etmiş çıkmamış. Vakıf Üniversitelerinin daha fazla kurulması gerektiğini düşünüyorum. Özel sektördeki para pul sahibi insanlar kendi kaynaklarını bir vakfa tahsis ediyorlarsa ve bunu yüksek öğretim amacıyla kullanıyorsa bunun takdir edilmesi gerekiyor'' diye konuştu.
KAynak : http://www.telgraf.net/haberler.asp?haberID=7169& ...owSt=false

sayfa 1
123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP