Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
vsumer
6 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 03:12
Ankara'da yeşil dalga uygulaması yapılan yollar ve uygulanması gereken yol önerileri [ANK ]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

İlk öneriyi yapmış olayım: Cayyolu'nda, Beysukent'ten ve Hacettepe Ormanı'nın yanından geçen Saltoğlu Bulvarı, yeşil dalga için bağırıyor.

Deniz Konuk
6 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 03:21

Bahsettiğiniz yolda yeşil dalga değil kırmızı dalga uygulanıyor. Dün oradan geçerken hızım 60km'yi geçmediği halde istisnasız bütün ışıklara takıldım. Öyle kıl payı filanda değil hepsinde 15-20 saniye bekledim. Önerilere gelirsek.

Akdeniz caddesi üzerindeki ışıklarda yeşil dalga uyulanabilir. Anıtkabirin önünde 40-50 saniye ışıkta bekliyorsunuz yeşil yanıyor ve anıtpark kavşağına ulaşıyorsunuz ancak burada'da 20-30 saniye bekliyorsunuz. Sonra devam edip 1. cadde sonundaki ışıklara şansınıza göre takılıyor veya geçiyorsunuz. Ardından 7. caddenin başındaki ışıklarda işiniz yine şansa kalıyor.

f.sonat

6 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 07:08

50km/saat hızla ilerleseydin hiçbir ışığa yakalanmayacaktın.Sistem tam olarak oturmadığı için hız limitinin kaç olacağı belli değil.

Trafikte belli kilometre hızda giden araçların kırmızı ışıkta beklemeden geçişini sağlayan sisteme yeşil dalga sistemi deniyor.

Ayaş yolunun İstanbul yolu ile birleştiği noktadan Sincan organize sanayi bölgesine kadar aşağı yukarı 10 tane trafik lambası vardır.Eğer saatte 70km/saat hızla giderseniz hiçbir lambaya takılmazsınız.Yada en fazla bir lambaya takılırsınız.Tabi bu yolda yeşil dalga sisteminin olduğunu sanmıyorum.Sadece lambaların değişme süresi bu hıza denk geliyor.

vsumer
5 yıl önce - Prş 01 Oca 2009, 15:30

"Sistem tam olarak oturmadi" değil, sistem yok. O yoldan 50 ile de geçsen oyle, başka bir hizda geçsen de oyle.

Eğer yesil dalga sistemi olsaydi bunu Belediye gözümüzün içine sokacak şekilde tanitirdi zaten. Denizli'de yol kenarina konulan tabelalarla uygun hız bildiriliyor.

Cok basit olan bu uygulamayi umarim yakinda yaparlar. Arterlerde cok işe yarar ve katlı kavşak yapmaktan da çoook ucuz.

İllerimizin en üst mülki amiri Valilerimiz. Eğer Sayin Ankara Valisi, Sayin Belediye Başkanı'na bu ve bunun gibi basit konulari çıtlatsaydi, öneriler getirseydi belki de sorunlardan pek çoğu çözülecekti. İl nüfusunun %90 ı Büyükşehir mücavir alaninda oturuyor. KÖYDES projesi kadar, Büyükşehir'deki sıkıntılar da Valinin sorumluluğunda. Sayin Validen biraz daha proaktif olmasini bekliyorum.

safakcabuk
5 yıl önce - Prş 08 Oca 2009, 22:16

Ankaradaki trafik ışıklarının bazıları cidden saç baş yolduruyor. Ondan sonra kimse bu ışıklarda durmuyor. Kurallara uyulması isteniyorsa mantıklı kurallar olmalıdır. Polisin bile sabır sınırlarını zorlayan ışıklar var.

Örnek Çukurambar'a konulan saçma sapan ışıklar.

İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Pzr 11 Oca 2009, 15:04

Konuyla ilgili olarak EGO Ulaşım Sinyalizasyon ve Alt Yapı Birimine bilgi edinme yoluyla başvurdum.Gelen cevapta yeşil dalga sistemi için merkezi bilgisayar sistemine ihtiyaç vardır bu bağlamda çalışma yapılması planlanmaktadır cevabı verilmiş.Gerçekten böyle bir planlama var mı yoksa baştan savmak için verilmiş bir cevap mı bilemiyorum.

suphi86
5 yıl önce - Pzr 11 Oca 2009, 20:27

umarım biran evvel düzeltilir cidden hacettepe kapısından minaseraya kadar ışıklar çıldırtıyor

vsumer
2 yıl önce - Cum 25 May 2012, 15:51
Arpa boyu?

Bu modern trafik uygulaması ile ilgili gelişme var mı arkadaşlar? Pek sanmıyorum ama.

Okan YÜKSEL

2 yıl önce - Cum 25 May 2012, 16:08

Yeşil dalga uygulaması 50 km hız limitiyle Halil Sezai Erkut Caddesi Aşağıeğlence yönünden Antares Avm'ye giderken sırasıyla görüntüde işaretlediğim kavşaklarda hem gidiş hem geliş yönlü uygulanmaktadır.

(+)

erdoğan06tr
2 yıl önce - Cum 25 May 2012, 18:01

Alıntı:
Yeşil dalga uygulaması 50 km hız limitiyle Halil Sezai Erkut Caddesi Aşağıeğlence yönünden Antares Avm'ye giderken sırasıyla görüntüde işaretlediğim kavşaklarda hem gidiş hem geliş yönlü uygulanmaktadır.

Yeşil dalga uygulaması Halil Sezai Erkut Cad.'nin altındaki caddede de uygulanıyor.(Eşref Bitlis Cad.)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet