Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir ESHOT-İZULAŞ'ın Ağır Abileri: VOLVO'lar
123 ... 959697   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
yılmaz büktel

6 yıl önce - Cmt 07 Hzr 2008, 02:18
İzmir ESHOT-İZULAŞ'ın Ağır Abileri: VOLVO'lar

ESHOT-İZULAŞın ağır abileri: VOLVOlar

İzmirden ayrıldıktan sonra çok defa doğduğum kenti görmeye geldim. ama her geçen yıl dostlarımı izini kaybediyor ve hep daha az kişiyi görme durumunda kalarak İzmir'e yabancılaşıyordum. Hatta bana indirimli kart vermeyen ESHOTa bile. İşte geçen yaklaşık 35 yılı aşkın bu sürede doyasıya binemediğim tek araç tipi Volvolardır. İzmirli genç wowcu dostlarımla İzmire ve ESHOTa yeniden bağlandım. arkadaşlar volvoların azalmaya başladığını tek tük yazarken, 302 merseces başlığından sonra Volvolar içinde bir başlık açmak ve bunları kayıt altına almak gerekir diye düşündüm. Araçlar İZULAŞın olduğu için çoğunda filo numarası yok bu nedenle tespitleri plaka numarasına göre yapalım ve aynı aracın yeterli resmi yüklendikten sonra onu bir daha yüklemeyelim.

Ayrıca bilen arkadaşım varsa (ki sanırım Cem bilir) bu volvoların alınış öyküsünü bize anlatsın.

Edirneden size Volvo resmi göndermem zor, ama bir İzmir seyahatinde Karabağlar hattında bindiğim bir volvoyu iç mekan resmi olarak paylaşmak istiyorum(yaşlılığıma verin). Dış çekim olarakda Efecan'ın bir fotosunu (35-BTN-83) aldım umarım kızıpta bana eksi vermez. Bu arada mesaj sayımda özel bir rakam oldu: 2800

(+)

(+)

GeDiZ

6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 02:20

Bu başlığı normalde ben açacaktım ama 1-1,5 ay beklerken açacağım sırada açıldı, olsun sağlık olsun iyi de oldu Artık tüm İzmir hatta Türkiye Volvo meraklısı olduğumu biliyor

İzmir yollarında 40 adet körüklü ve 25 adet de solo olmak üzere 65 adet Volvo otobüsümüz var. Körüklü Volvo otobüslerimizin dağılımı; 63-86-90-121(bazen 1 tanesi 361 oluyor)-169-250-269(burada sabit bulunmasalar da geç kalmış 86 ile 169 hatlarından gelmektedirler)-330-514-515-605 hatlarında çalışmaktadır.

Volvo otobüslerimiz 93 yılında solo ve 94 yılında körüklü olarak hizmete giren İzmir'in ilk ABS sistemi olan otobüsleridir. Unutmamak lazım; Sanos ve çiftkatlı Daf'la beraber ilk otomatik vites otobüslerimizdendir. Ayrıca körüklü Volvo otobüslerimizde oturan sayısı 50 kişi olarak oturarak en fazla yolcu taşıyan otobüsümüz

Bugün en sevdiğim otobüs olan ve şu an 169'a geldiği için neredeyse ESHOT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'ne teşekkür edeceğim Volvo'm ile 1-1,5 ay önce Buca Çevik Bir Meydanı'nda çektiğim ve pozunu beğendiğim Volvo otobüsümü takdim ederim. Saygılar...

169 BALÇOVA - HALKAPINAR METRO
35 BMN 74

(+)

(+)

514 BOSTANLI İSKELE - BUCA KOOP.
35 BYL 23

(+)

Efecan
6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 02:31

Alıntı:
(bazen 1 tanesi 361 oluyor)

"361 Bahriye Üçok-Konak" hattı bildiğim kadarıyla ESHOT hattı.O yüzden İZULAŞ'ın otobüsleri çok nadir olarak giriyor.Aşağıda gördüğünüz 35 BRV 45 plakalı Volvo B10M,normalde "121 Mavişehir-Konak" hattında çalışmaktadır.Ama çektiğim gün "361 Bahriye Üçok-Konak" hattında çalışıyordu.

(+) 361 Bahriye Üçok-Konak

yılmaz büktel

6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 02:32

Alıntı:
Volvo otobüslerimiz 93 yılında solo ve 94 yılında körüklü olarak hizmete giren İzmir'in ilk ABS sistemi olan otobüsleridir. Unutmamak lazım; Sanos ve çiftkatlı Daf'la beraber ilk otomatik vites otobüslerimizdendir

sen söz etmişken hatırladım, İzmir'in ilk yarı-otomatik vitesli iki otobüsü de, 1958 model olarak İtalyadan alınan fiat 411ler arasında yer alıyordu.

birde bu plakaları listeleyelimde tekrar resimler olmasın. BMN 74; BYL 23; BTN 83; BRV 45; DMA 02

5 plaka, üçüde birbirinden çok farklı bunun nedenini biliyormuyuz. sanki sadece boşta kalan plakalar verilmiş gibi.

En son yılmaz büktel tarafından Pts 09 Hzr 2008, 02:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Ahmet AKBULUT

6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 02:39

35 DMA 02
169 Balçova-Halkapınar Metro

(+)

Metin Acar.

6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 03:23

Araçlar gerçekten hoş görünüyor.Peki bu volvoların teknik özelliklerini bilen varmı?

Fırat
6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 14:36

Teknik özelliklerini bilmem ama Türkiye'de çok şehir otobüsüne bindim, Volvo gibisini görmedim
Motor sesini sadece dışarıdan duyabiliyorsunuz, otobüsün içinden çıkan motor sesini duymak çok zor.
Çukurlara girdiğinizi bile hissetmiyorsunuz.

Bence İzmir'de Volvo gibi otobüslerin çoğalması lazım..

Mehmet Adıyan
6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 16:06

Ayrıca bir çok özellikler 2000-2001 yılında filoya katılan CONECTO'lar ile aynı.Conecto'lar dökülüyor Volvo'lar dimdik ayakta.Üstelik E-TABELA sistemi ile volvolar 1994 yılında başarı kazanmış.Ancak Mercedes Benz O345'lerde bile E-TABELA kullanmamıştır.

Barış_AMD
6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 18:12

Arkadaşım sen izulaş ile eshotun bakımını birmi tutuyorsun? conectolar izulaşta olsa yeni kalacaklardı volvolar eshotta olsa dökülecekti.Ayrıca mercedes 0345 lerde dijital tabela var istanbuldaki 0345 lerde var.Başka bir arkadaş söylemişti forumdan mercedesin avrupada ürettiği eski mercedeslerdede dijital tabela bulunuyordu.

GeDiZ

6 yıl önce - Sal 10 Hzr 2008, 16:47

250 UZUNDERE - OTOGAR
35 BYL 18

(+)

86 BALÇOVA - HALKAPINAR METRO
35 BYL 25

(+)

Saygılar...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege