Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 18
Mustafa Bostan

1 yıl önce - Prş 11 Tem 2019, 16:17

Cevabınız için teşekkür ederim. Tabii sonuçta ben yetkili değilim, ağzı olan konuşur hesabı kendi fikrimi söylüyorum. Sizi iyi anladım, aktarmalı sistemler ile uygulanabilir belki.

Daha önceki yorumlarında da bahsettim aslına bakarsanız otobüs taşımacılığı eski önemini çoktan yitirdi. Yeni otogarları artık çok da abartmamak lazım.

Bu arada Kurtköy ulaşım aksları açısından çok doğru bir yer. Yeni otogarın burada olması her açıdan avantaj sağlar.

GopluEkrem
1 yıl önce - Cum 02 Ağu 2019, 18:30

Bu da 20 senedir yapılamayan bir otogar. Bence İstanbulun en büyük aciziyeti Otogarlarıdır,

Cemoli D18
4 ay önce - Cmt 02 May 2020, 11:38

İstanbul Anadolu Yakası'nda nereye otogar yapılmalı?

Ümraniye
Ataşehir
Sultanbeyli
Sancaktepe
Kartal
Pendik

erkinalp
4 ay önce - Cmt 02 May 2020, 11:53

Tabii ki Kadıköy. Harem Otogarı da yıkılarak demiryolu istasyonu inşa edilmeli, halihazırda Harem Otogarı kalkışlı otobüs hatları olan taşıyıcılara 12 otobüse karşılık 7 yolcu vagonu ve 2 gidiş-dönüş tren parkuru, veya 20 otobüse karşılık bir 8 vagonlu YHT seti ve 6 gidiş-dönüş tren parkuru, veya 50 otobüse karşılık bir 16 vagonlu YHT seti ve 10 gidiş-dönüş tren parkuru verilmeli. Halihazırda demiryolunun ulaşmadığı yerler de mümkün olduğu ölçüde demiryolu kombine hale getirilmeli, Karadeniz Sahil Yolu ve Mudurnu-Beypazarı gibi kısa vadede demiryolunun ulaşamayacağı yerler ise Kadıköy otogarını kullanmalı. Yeni yapılacak bu otogar 35 otobüs kapasiteli olsa yeterli olur.

Gulabii
4 ay önce - Pzr 17 May 2020, 21:10

Harem otogarı yıkılınca yanındaki arabalı vapur istasyonuyla birleştirilecek ve kapasitesi artırılacak bildigim kadarıyla

Hasan Mihrican
4 ay önce - Pzr 17 May 2020, 23:06

Harem'de bir otogar bulunmasının en önemli nedeni Boğaz'ı birleştiren köprüler yokken karşıya geçişin feribotlarla yapılmasıdır. Artık böyle bir ihtiyaç kalmamışken ve Anadolu yakası ta Kurtköy'e, Tuzla'ya uzamışken otogarın hala Harem'de olması anlamsızdır.

Şükrü Güllüoğlu

4 ay önce - Pzr 17 May 2020, 23:32
istanbul'da otogar anlamsız

Zaten trafik sorunu olan, aşırı büyük bir şehirde kendi trafiğini yaratan dev otogarlar yapmak son derece saçma. Tüm otobüslerin aynı yere toplanmasının nasıl bir işlevi var? Uçak gibi aktarmalı otobüse mi bineceğiz? Ya da otogara bilet almadan gidip acaba nereye hangi şirketle gitsem mi diyoruz?
Hayır! Otobüsler gidecekleri şehre göre olmak üzere en fazla 5-6 otobüsün beklediği herhangi bir toplu ulaşım istasyonunda dizilmeli. Yol kenarında bile olur.

Otogar Küçük kasabalarda, bilemediniz 1 milyonu aşmayan illerde mantıklı.

sayfa 18
« önceki   123 ... 161718
ANA SAYFA -> ULAŞIM