Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Çiftlik Caddesi
« önceki   123 ... 394041424344   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 40
Atakum Mehmet
8 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 20:18

(+)

guray aydin
8 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 17:39

Resimdeki, bu trafiye kapali cadde gayet guzel ,neden beyenilmez anlasildigi bir tarafi yok..

onurorl_o2
8 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 20:28

Caddenin eski halini biliyor musun bilmiyorum? Eski halinde tek tük de olsa canlı, kökleri toprakta olan kocaman ağaçlar, caddenin kendine has bir havası vardı. Trafikte dakikalarca bekleyeceğini bilmesine rağmen o caddeye yine de girerdi insanlar. Caddenin bir başında diğer başına kadar tüm ihtiyaçlar giderilirdi. Ama yapılan bu düzenleme estetik olarak hiç bir çekicilik içermiyor bence. Cadde mobilyalarından tut da, bina giydirmelerine kadar. Zaten her yeri giderek betonlaşan bir şehirde gri ve siyah ağırlıklı bir çevre düzenlemesi yapmak, ağaç söküp saksı içine ufacık ağaçları dikmek kimin fikriyse buradan kendisine selamlarımı yolluyorum. Tüm bunların dışında caddenin değişen insan (yabancıların çokluğu) ve dükkan (marka) yapısı beğenilmeme sebebinin başında geliyor.

yusufyucel82
7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 17:47
ciftliğin eski hali

caddenin eski halini özleyenler için gelsin

Alıntı:
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, 'Çiftlik' olarak bilinen İstiklal Caddesi'ni yeniden trafiğe açacaklarını, Gazi Caddesi ve etrafının yeniden düzenleneceğini açıkladı

https://www.samsunhaber.com/samsun-haber/mustafa- ...44962.html

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

!yunus!

7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 18:09

Aha suraya yaziyorum, bu cadde trafige acilsin eski haline dondurulsun, simdi trafige acilmasini isteyen zumre bas bas bagiracak trafikten rahatsiz oldugunu, hava kirliligi filan diye ziplayacaklar.

Cok acayip bir millet olmuslar Turkiyede.

yusufyucel82
7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 18:25

çiftlik cadde trafiğe kapatılırken daha titiz bir proje süreci yürütülebilirdi. mesela esnafın ve caddeye gelecek olanların otopark ihtiyacı hiç düşünülmedi. mevcut projenin caddenin ruhundan biraz götürdüğü bir gerçek. tekdüze, soğuk ve benzerlerini birçok şehirde görebileceğiniz bir tasarımı var. Halbuki bütün binalara tek tip mantolama yapma yerine sadece dış cephesi dökülen binalar her biri özgün bir tasarımla yenilenebilir, cadde mobilyalarıyla, benzersiz sanat yapılarıyla küçük meydanlarıyla, havuzlarıyla daha cıvıl cıvıl daha renkli bir cadde tasarlanabilirdi. caddeyi baştan başa geçen ve subaşına uzanan bir nostaljik tranvay yolu ayrılabilirdi. böyle bir cadde üzerinde alt ve üst sokaklarında cafe açmanın mağaza açmanın da ayrı bir getirisi olacaktır şüphesiz. Belediyenin taş tesisi var diye bütün heryeri siyah taşlarla döşemenin alemi yok. Buna rağmen herhalde eski halinden daha iyi bir cadde olduğunu düşünüyorum.

!yunus!

7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 19:23

Simdi binalarin dis gorunumlerindenmi rahatsizsiniz, trafige kapali olmasindanmi? Ben sizden hicbirsey anlamadim.

Eski halini biliyorum bu caddenin, eksoz dumanindan, korma sesinden, daracik kaldirimlarindan insan gibi gezmek mumkun degildi.
Yukaridaki fotolari gormuyormusunuz??
Yani binalarin dis cephesi dahami guzeldi simdiye nazaran?

Biride cikmis agaclari bahane etmis, yahu agac olsa ne yazar okadar trafik olacaksa???

Insanimizda ne istedigini bilmeme ve sacma sapan muhaliflik hastaligi turemis gitmis.

Allah bilincli öngörülü insanlarimizin yardimcisi olsun ne diyelim baska...

Atakum Mehmet
7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 22:32

Son 3 haftadır Çiftlik de vakit geçirdim. Burada yazılanın aksine Iraklı ve Suriyeliye az denk geldim. Üst sokakları mülteci kiracılarla dolu ama cadde üzerinde o kadar abartılacak kadar yok.

Çiftlik hala çekici.

(+)

İsmet Bayramoğlu
7 ay önce - Cmt 02 Mar 2019, 00:24

Israrla bu halini savunanları anlamak zor. İnsanlar son 10 yılda bariz bir şekilde şehir merkezinden koparıldı.
Önceden yabancılar pazarının yakınına tüm ilçe hatları gelirdi. Tek seferde şehre gelebiliyor idin. Ve biletler de pahalı değil idi. Aileni alıp gelirdin Samsuna. Şehir de kalabalık ve canlı olurdu. Herkes gezer ve alışveriş yapar idi. Bu da esnafı ve şehri diri tutardı.
Sonra ilçeleri şehirden uzaklaştırdılar. Bilet fiyatlarını da bihayli artırdılar. Halkın ayağını kestiler şehirden.
Sağa sola avm dikerek şehir esnafını iş görmez hale soktular. Sinemaları kaldırdılar. Çoğu ünlü mekan kapandı. Caddeler yabancılara teslim edildi.
Kısacası Samsun bitirildi.

Samsun canlandırılmak isteniyorsa halk ile bütünleşmelidir.

smtcglr

7 ay önce - Cmt 02 Mar 2019, 10:01

Atakum mehmet akşam 8 de falan gittin mi ? Akşam saatlerinde gidin de görün suriyeli ve ıraklıları

sayfa 40
« önceki   123 ... 394041424344   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET