Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Çiftlik Caddesi
« önceki   123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
ersin55
9 yıl önce - Cum 12 Eyl 2008, 01:32

Sayın Fehmi-C,

Samsun ve bu güzelim caddemiz hakkından en ufak bir fikre sahip olmadığınız yazdığınız mesajınızdan çok açık. Tarih mi arıyorsunuz Çiftlik Caddemizden? O zaman size o cadde üzerinde bulunan birkaç tarihi binanın fotosunu veriyorum aşağıda. O caddemizin 1930 larda haliyle kalmasını beklemek, Türkiye'nin görünümünün de aynı şekilde kalmasını beklemek gibi bir şey olurdu sanırım...

İşte Çiftlik Caddemizden tarih kokan fotoğraflar:

(+) Foto: Çetin KOŞAR

(+)

En son ersin55 tarafından Cum 12 Eyl 2008, 06:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Fehmi-C
9 yıl önce - Cum 12 Eyl 2008, 02:06

Mahinur hanim ve Ersin bey,

Samsun halkina ozel soylemis degilim ve Samsunuda tanimiyorum Turkiyedeki genel duruma atfen yazdim.

Eski yapilari muhafaza etmeyle gelisemeyecegimize katiyyen katilmiyorum. Bunun ozellikle Turkiyede disinda pek cok ornegi var. Yanibasimizdaki Avrupaya bakin; muhafaza edilmis eski yapilariyla Parismi, Londrami, Romami ve daha nice kentler daha gelismis yoksa Turkiyedeki herhangi bir sehirmi?

Trabzon gibi, Izmir gibi (lutfen yangini bahane etmeyelim), Istanbul'un cok buyuk bir kismi gibi sehirleri yikip yerine en ucuz malzemelerle derme catma salt barinak icin (ki baska birseyle kiyaslamak bos olur) yapitlar dikiyorsak bence buna vurdum duymazlik denir.

Su anki bilincle bile Ankaranin otuzlu yillarinin mimarisini hice sayanlar var. Bu barbarliktir ve bundan otesi yok. Sehrin tarihi muhafaza edilerek yasatilir ve sehir cemberler halinde organik bir sekilde zamanina uygun gelisir.

Simdi ciftlik caddesine donersek. Sadece o eski fotografta ben bes alti eski yapi goruyorum. Siz bana su an mevcut dort bes ev gosterebiliyorsunuz. Sehircilik akilla yapilmis olsaydi o evlerin buyuk bir kismi korunur ve devami olarak gelismenin ve ihtiyacin geregi olarak zamanin mimarisine gore yeni yapilar yapilirdi. Ne yazikki oyle olmamis. Hele hele Karadenizde!

emrullah
9 yıl önce - Cum 12 Eyl 2008, 03:19

Alıntı:
Hele hele Karadenizde!

Sizin bahsettiğiniz olayı sadece belediyeciliğe indirmemek lazım.Siz hele karadeniz demişsinizde,karadenizde 1940'lerin sonu gibi olan büyük yangını ve her sene defalarca yaşanan sellerdende haberiniz vardır.Artı karadenizin kavurucu nemide.Size katılmıyorda değilim evet biz mimariye estetiğe toplumca önem vermeyen bir toplumuz.Ama karadenizde birçok yıkıcı afet meydana gelmiştir,keza Çiftlik caddesinin bu kadar çok eski yapıyıda bugünlere ulaştırması bence bir başarıdır.Hele hele Karadenizde

ersin55
9 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 01:48

(+)

ersin55
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 01:10

Bir iki saat sonra insan seli haline gelecek olan Çiftlik Caddesi'nden sabahın çok erken saatlerinde bir kesit

(+)

Çetin KOŞAR

9 yıl önce - Pzr 08 Şub 2009, 15:22

(+)

Ayhan Sahin

9 yıl önce - Pzr 08 Şub 2009, 16:52

ciflik caddesi gercekten samsunun en güzel caddelerinden birtanesi. resimlerini görünce sanki oradaymisim gibi oldum elinize saglik. eski namik kemal binasini görünce gözlerim doldu. samsun gercekten cok güzel bir sehir bir ordulu karadenizli olarak bu sehirle gurur duyuyorum bu yilki tatilimde fotograflarini cekmeye daha iyi tanimaya calisacagim tüm samsunlulara selamlar

Çetin KOŞAR

9 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 01:43

Samsun İstiklal Caddesi (Çiftlik Caddesi Başlangıcı)

Bize göre solda DSİ binaları yeni yapılmış; ağaçlar henüz küçücük. Sağda Gazi Park; yoğun çam ağaçları nedeniyle karanlık çıkmış. Hemen devamında Lise binaları ve Çiftlik Caddesi doğu girişi.

kenan hazneci

9 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 02:21
Çiftlik Caddesinde yitirilen değerler

(+)

Şehir kulübünün çapraz köşesi.Yan taraf Zaferyokuşu.Osmaniye cad.Çiftlik cad köşesi

(+)

şu an Deniz kırtasiyenin olduğu yer

(+)

YOL-İŞ sendikasının olduğu cadde

(+)

Şehir kulübünün çapraz karşısı

ersin55
9 yıl önce - Cum 08 May 2009, 23:36

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)