Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burhanettin Akbaş

9 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 01:19
Kayseri Hava Sahasında Görülenler


Hava sahası nedir? Aslında hava sahası, gökyüzü parçası anlamına gelmektedir. Daha ziyade devletler için kullanılan bu tanım, o devletin kullanma hakkı olan, başka devletlerin izin alarak girdiği gökyüzü parçası demektir. (Air space. airspace.) Ancak, biz de kendi gökyüzü parçamızda bazı cisimlerle (nesnelerle) ya da canlılarla karşılaşırız. Bunlar neler olabilir? Mesela, uçaklar... Gökyüzünde belli bir şekil almış kuşlar, tanımlanamayan cisimler, balonlar, uçurtmalar, bulutların gizemli görüntüleri gibi. Acaba bizler de yerden gökyüzüne doğru baktığımızda objektiflerimize takılanları burada paylaşabilir miyiz? Kayseri Hava Sahasında görülenler, ilginç bir başlık olur umarım.
(+)
MetTuna
9 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 01:32

Çok hızlı çekmem gerektiği için başarılı bir kare değil ama, konuya uygun olduğu için tuğrasız yükledim.Burhanettin Akbaş

9 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 22:24

Bugün ilginç bir bulut kümesi vardı. Tam seyirlik bir görüntüydü. Bilmem siz nasıl bulacaksınız?


(+)
Burhanettin Akbaş

9 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 00:45

Akşama doğru hava yağmurluydu bugün ve kapalıydı. Ancak bir ara gökyüzü hafif bir açıklık gösterdi ve bulutlar bir ara oluşturdular ve orada ilginç şekiller oluştu. Köşk ve Alpaslan Mahalleri de görüntüde yer aldı.(+)


Venhar Vural

9 yıl önce - Prş 12 Hzr 2008, 12:59
Kayseri Hava sahasında Görülenler


Havanın çok kapalı olduğu bu gün de uçağı Kılıçaslan Mahallesinden görüntüledim. Uçak Fevziçakmak Mahallesi üzerinde, ön planda ki cami ve bina Alpaslan mahallesin de bulunmaktadır.(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ