Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Serdar_0624
6 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 18:44
[ANK » A3.04] Merkez Bağlantısız DOLMUŞ Hatları ve Önerileri [ULAŞIM]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=51453

Daha önce otobüsler için açılmış konuyu Dolmuşlar için konulaşalım.

Yaklaşık 25 yıldır Keçiören-Ostim grubu çapraz hat işlevi görüyor.

Keçiören-İncirli-Etlik-Yenimahalle-Demetevler-Macunköy-Ostim kısmı sabit olmak üzere Batıkent'in mahalleleri ve İvedik Org.e kadar seferleri var. (Bazıları Demet-12 de bitebiliyor)

Bunun dışında Keçiören-Tandoğan-Beşevler ve Şentepe-Ostim hatları da mevcut (bildiğim)

Merkez'den kalkıp da hattı uzun olduğundan birçok semtten geçip çapraz konumuna gelmiş olanlar var. Örnek Seyranbağalrı ve Y.Ayrancı gruplarına bağlı hatlar.

Başka bildikleriniz varsa belirtebilirsiniz.

Öneri olarak ise olması gereken Konutkent-Yenimahalle hattıdır.

Serdar_Valerii

5 yıl önce - Cum 16 Oca 2009, 10:56

Sincan-Batıkent-Ostim (Ulus-Sincan grubu)

Fatih-Batıkent-Ostim (Ulus-Sincan grubu)

Yenikent-Sincan (Ulus-Sincan grubu)

hatları da mevcut.

Yukarda yazan Ulus-Seyran hatları ise Ulus'dan kalkmasına karşın Ahmetler-Seyran-Esat-Nenehatun-GOP-Oyak-Birlik-Doğukent-Sancak ve Ahmetler-Seyran-Esat-GOP-K.Konak çapraz bağlantılarını yapıyor.

Y.Ayrancı-Kızılay hatları merkez kalkışlı fakat Y.Ayrancı-Çankaya-Yıldız-Oran ve Y.Ayrancı-Çankaya-Birlik çapraz bağlantıları yapmakta.

ediperdogan
4 yıl önce - Pzr 04 Nis 2010, 01:47

Kayaş Yeniyol-Siteler (Ulus-Kayaş)
Boğaziçi-Siteler (Ulus-Kayaş)

Keçiören-Hasköy-Siteler (Ulus-İçaydınlık) Bu hat hala devam ediyor mu tam bilmiyorum.

Serdar_Valerii

4 yıl önce - Pzr 04 Nis 2010, 13:14

Kaynak: Ukome Web Sayfaları

5216 ile katılan Metropol ilçelerin salt kendi ilçe sınırlarında çalışmak şartı ile ilçe içi dolmuş hatları uzun zamandır var. Hatlar Ukome onaylı ve haliyle kentiçi taşımacılığa giriyor.Son katılan 7 ilçede bu uygulama var. Bu hatlar Ankara-Merkez'e gelmediğinden merkez bağlantısız hat durumunda.

Yine Ukome onayı ile ÇUBUK-AKYURT minibüs hattı çalışmakta. Metropol büyüdükçe uzak çapraz hatlar da çoğalacak gibi.

Alıntı:
Şentepe-Ostim

Şentepe-Ostim-İvedik Organize şeklinde genişletildi

kaan40
3 yıl önce - Cmt 02 Nis 2011, 21:20

k.ören ostim var ankara tek çapraz hat işlevi gören

muratortaçay

2 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 21:42

Hasköyün fruko durağından girip , yukarı hacıkadından, bağlumdan, Sarayköy'e uzanacak bir hat lazım...

onurnazliaka
2 yıl önce - Cum 23 Eyl 2011, 14:42

Keçiören-Siteler (Sadece sabahları ve az sayıda çalışıyor, Dutluk durağından kalkıyor)

Serdar Cesar
2 yıl önce - Pts 16 Nis 2012, 23:49

MERKEZ BAĞLANTISIZ DOLMUŞ HATLARI (SON DURUM)

KEÇİÖREN-OSTİM GRUBU
Keçiören-Ostim-Çeşme
Keçiören-Ostim-Batıkent-(Kardelen,Mesa,İnönü,Jandarma,Başkent Oto,Çakırlar,Mesutevler)
Keçiören-Ostim-İvedik OSB

ULUS-KEÇİÖREN-BAHÇELİ GRUBU
Keçiören-Bahçeli
Keçiören-Emek
Keçiören-Sabancı
Keçiören-Siteler
Dışkapı-Emek
Dışkapı-Atatürk Hst.

ULUS-ŞENTEPE GRUBU
Şentepe-Demetevler-Ostim-Çeşme-İvedik OSB

KIZILAY-BALGAT GRUBU
Y.Ayrancı-ODTÜ (Balgat gruplarından biri olduğunu sanıyorum , çünkü Odtü'ye giriş izni sadece Balgat gruplarına var)

ULUS-ETİMESGUT GRUBU
Etimesgut-Batıkent-Ostim

ULUS-SİNCAN GRUBU
Sincan Merkez-Fatih
Sincan Merkez-Yenikent
Sincan-Batıkent-Ostim
Fatih-Batıkent-Ostim

ULUS-MAMAK GRUBU
Kayaş-Siteler
Boğaziçi-Siteler

ÇUBUK GRUBU
Çubuk-Akyurt
Çubuk Merkez-Samurkent
Çubuk Merkez-Yenice-Dumlupınar-Kızılca
Çubuk Merkez-Melikşah
Çubuk Merkez-Gökçedere
Çubuk Merkez-Atatürk Mah

KAZAN GRUBU
Kazan Merkez-Kayı
Kazan Merkez-Atatürk Mah-TOKİ
Kazan Merkez-Bitik-Fethiye-Yazıbeyli-Kışla-Lojistik Üssü-TAI-Akıncı
Kazan Merkez-Aydın-Saray
Kazan Merkez-Alpagut-Ahi-Sancar-Peçenek-Uçarı-İçören-Günbaşı (sadece sabah-akşam kısıtlı)

DİĞER GRUPLAR
Merkezi olanlarda (Topraklık,Siteler, Akdere vb) tespit edemedim. Elmadağ vb. ilçelerde ilçe içi hatlar var fakat güzergahları bilemiyorum.

En son Serdar Cesar tarafından Sal 17 Nis 2012, 18:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Barış Uğurlu
2 yıl önce - Sal 17 Nis 2012, 02:16

ODTÜ-Ayrancı

Emel Gözükara
2 yıl önce - Çrş 06 Hzr 2012, 10:02
Mustafa Kemal Mahallesi ulaşım problemi

Mustafa Kemal Mahallesi Eskişehir yolu üzerinde Cepa ve Kentpark gibi büyük alışveriş merkezlerinin arkasındaki küçük bir mahalledir. Buranın otobüs saatleri oldukça geniş aralıklı olduğu gibi, sadece İnönü Bulvarı üzerinden Bakanlıklar Kızılay Opera güzergahından gider. Bu mahallanin ulaşım sorunu için birde Eskişehir Yolu, AŞTİ, Sabancı, Opera olarak dolmuş güzergahı belirlenmiş. Ancak buranın küçük bir mahalle olması nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanımı az olduğu için dolmuş esnafları mahallemize düzenli saat ve sıklıkta gelmemekteler. Hatta güzergahlarını tamamen kendi istekleri doğrultusunda değiştirip direk Barış Sitesi'nden doldurarak basıp gitmekteler.Bu da dolmuşları güvenilmez yaptığı için tercih edilmez olmaktadır. Burada otobüs yada dolmuşu beklemeden yürüyerek Eskişehir yoluna çıkmak; yolu geçip karşıdan OTDÜ yada Bilkent duraklarına gitmek demektir ki buda çok uzun bir mesafe ve zaman demek. Bu sorun özellikle sabahları mesaiye yetişmeye çalışırken çok büyük sıkıntı yaratmaktadır. Dolmuş saatleri ve güzergahı ile ilgili sorunumuzun çözümü için yardım bekliyoruz.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet