Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mehmet Kasım
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 16:02
İST » Avcılar-Mecidiyeköy Metrobüsü mü, Yoksa Avcılar-Yenibosna Metrosu mu Daha Maliyetli?Avcılar'ı Yenibosna üzerinden Aksaray'a metro ile bağlayabilirdik. Yenibosna da metro ile entegre edebilirdik. Metrobüs' e harcanan paraya biraz ekleyerek bu yapılabilirmiydi?


Murat Caner
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 17:23

Yapılamazdı.

Ama bence metrobüsü Avcılar'dan öte götürmek yerine metroya başlasınlar. Anca biter. Karayolu tüneli ve 3. köprü işerini zaman olarak öteleyip bu metroya başlasınlar. Çalışma yapılmayan tasarlanmış bir bu uzama bir de Üsküdar Ümraniye kaldı. İkisi de çok önemli İstanbul için.

Metrobüsle ilgili maliyetleri bulabilirsem ekleyecem ama erişemiyorum.


Mehmet Kasım
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 17:40

Metrobüsün 150 milyon dolara mal olduğunu söylemiyorlarmıydı. Bu paraya biraz daha ekleyip Yenibosna Metro'yu Avcılar yada K.Çekmece'ye uzatıp kadüklükten kurtarabilirdik.

rıza koçak
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 16:55

Avcılar'da oturuyoruz.Metrobüsten memmunuz.Mecidiyeköy ve diğer bağlantılarıda yapıldığında daha da güzel olacak.Metro işi ayrı.Çok uzun zaman alıyor.İsteniyorsa raylıda yapılabilir.Ancak, E-5 üzerinde, metrobüsün yerini şu an tutacak başka ulaşım şekli yok.

Burç

14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 17:15

Alıntı:
Bu paraya biraz daha ekleyip Yenibosna Metro'yu Avcılar yada K.Çekmece'ye uzatıp kadüklükten kurtarabilirdik.


Asıl kadük kısmı Yenibosna ucu değil ki.
Aksaray ucunu uzatsınlar bir yerlere. Çok daha verimli olurdu.
Eminönü, Taksim vesaireye uzatsınlar, o zaman kadük madük olmaz, gerçekten işe yarar o metro.


Mehmet Kasım
14 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 18:35

Tabi ki Aksaray'dan Eminönü'ne uzatılsa çok iyi olur. Ama 2002'de Havaalanı'na kadar gelen metroyu 6 sene de AVCILAR'a uzatama, sonra tut metrobüs yap. Ben diyorum ki aynı paraya biraz ekleyip, bu kadar zaman içinde metro Avcılar'a götürülebilirdi.

Yenibosna-Avcılar arası 36 ayda metro yapılırdı.

Metrodan sonra bakılır yolcu istatistiklerine metrobüs için en uygun nereden başlamak iyidir diye analiz edilir yapılırdı. 1. etapta mesela; Merter-Topkapı-Mecidiyeköy olurdu.


bsert

7 yıl önce - Çrş 25 Mar 2015, 19:48

kaç sene geçmiş ama tekrar yeniden söyleyeceğim,

3.havalimanı yapıyorsun, yenikapı - havalimanı hattı, avcılar'a uzatılabilirdi.Kanal projesi olduktan sonra tekrar gündeme gelebilir.En azından sefaköye dönsün oradakiler rahatlasınANA SAYFA -> ULAŞIM