Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Mehmet Kasım
6 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 15:47
İST » Metroyu 'Aksaray-Yenibosna' Parkurunda İşlerken Gördünüz mü?

İlk defa geçen gün gördüm. Yenibosna Metro'da son duak yaptı. Yolcuyu alıp Aksaraya döndü.

Havaalanı için bir sonraki metroyu bekledik. aslında HAVAALANI-DTM-YENİBOSNA çok yoğun değil. Mekik çalışabilir burası.

İSMAİL ÇELİK

6 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 16:58

Burası 4 dak. alır ,bence araç ayırmaya gerek yok,ama ne zamanki bu çevrede Bahçeevler içleri ve Bakırköy'e bağlanan bir hat olur o zaman ona bağlansın,ana hattan ayrılsın.

Murat Caner
6 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 17:04

Alıntı:
İlk defa geçen gün gördüm. Yenibosna Metro'da son duak yaptı. Yolcuyu alıp Aksaraya döndü.

Havaalanı için bir sonraki metroyu bekledik. aslında HAVAALANI-DTM-YENİBOSNA çok yoğun değil. Mekik çalışabilir burası.

Başından kelli öyle çalışıyor diye biliyorum. Hava alanına gidecek yolcuların bir sonraki treni beklemeleri rica olunur diye bir içses yayınlanır. Yani ben öyle anımsıyorum.

Aynı durum Eminönünde de vardı bir aralar. Kabataş'a her tren gitmezdi.

Metrobüste de bu uygulanabilir. İşleticiler günün bazı saatlerinde böyle uygulamalara giderler. Hatta trafik yoğunluğu olduğu zaman da böyle şeyler yapılabilir ki seferler aksamasın.

İSMAİL ÇELİK

6 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 17:15

Deneme seferlerinde(ilk zamanlar)öyleydi artık hep Aksaray-AHL
Tramvayda var bu uygulama;mesela 37 Eminönü-Z.burnu ;39 Kabataş-Z.burnu 46 yanlış hatırlamıyorsam Eminönü-Cevizlibağ var.

nihat bağı
6 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 22:26

Akasaray dan havalimanı yönüne giderken gecikme durumu olduğunda bazen Yenibosna dan dönüyorlar.

Mehmet Kasım
6 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 12:08

Yoğunluğu emmek için sanrım. Bazen çok aşırı yoğun oluyor.

adnanu
6 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 19:29
hat hk.

mehmet üstad,
bu çok daha ekonomik ,
tramvay örneğinde olduğu gibi,
sultanahmet-cevizlibağ uygulaması
hatta metro da çok daha iyi olmuş
3 veya 4 seferden biri havaalanına gidebilir
yoksa son durak yenibosna
devir ekonomi devri
kamu da tasarruf etmeyi bilmeli
kolay gelsin..................

Murat Caner
6 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2008, 11:10

Bu tür işler için özel yazılımlar va takip düzenekleri gerekli. Akbildeki yolcu sayımları gerekli. Bazı şeyleri kendiişler de yapabilirsiniz. Beketlerdeki yolculara göre yazılım belirlediğiniz ölçünde sürücüyü geri döneceği yerde yönlendirir.

Mehmet Kasım
6 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2008, 11:29

DTM ve Havaalanı stasyonları çok yoğun olmuyor. Vagonlar boş gidip geliyor nerede ise.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM