Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7

Sizce alınacak olan solo ve körüklü otobüsler ne marka olmalı?
A) BMC 31.0%  31.0%  [26]
B) Mercedes-Benz 46.4%  46.4%  [39]
C) MAN 13.1%  13.1%  [11]
D) Diğer (Lütfen açıklama yapınız.) 9.5%  9.5%  [8]
Toplam Oy : 84

Burak Tuna
12 yıl önce - Cum 01 Ağu 2008, 16:22

Alıntı:
Yine aynı 1 aylık aracın Kompresörü (Motor Freni) nasıl olur da bozulur?

2004 model bir aracın 3-4 senede bu hale gelebiliyorsa 1 aylık aracın motor frenin bozulması kadar doğal bir şey yoktur..

Ekrem kara
12 yıl önce - Cum 01 Ağu 2008, 21:03

arkadaşlar mercedesler pek iyi çıkmamış olabilir klima kapı içlerden ses gelmesi (171 filolu araçta aşırı körük kısmı özellikle) daha başka ne kadar sorunları çıkmış olsada bmcnin mercedesten daha iyi bi otobüs yapabileceğini sanmıyorum ki genelde herkes öle düşünüyordur zaten şimdidende en önemlisi teknoloji bakımından kimin önde olduğu belli oluyor.ayrıca arkadaslar lütfen mercedesi kendi değerindeki araçlarla kıyaslayalım ve şu anda mercedesin tek kıyaslancağı marka volvodur bmc nerde mercedes nerde

En son Ekrem kara tarafından Cmt 02 Ağu 2008, 13:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

isikalp35
12 yıl önce - Cum 01 Ağu 2008, 21:13

Erkan demişki;
Alıntı:
Yine aynı 1 aylık aracın Kompresörü (Motor Freni) nasıl olur da bozulur?
Biraz geniş kapsamlı araştırarak yorum yapın.

Öncelikle sen biraz araştır derim sana kompresörle motor freni ayrı şeyler işi motor konusunu bilmediğin nasılda belli oluyor motor fren valfi arızalısa degisir yatık 6 silindirin valfi izmir egemer ve izmir has otomotivde mevcut bu arızadan dolayı yatan connectoda yok kafadan uydurma bilgilerle burda insanların kafasını karıştırıyorsun serviste çalışan arkadaşıma sordum 2 ay yatan araç yok versinler plakasını yada şase numarasını madem öyleyse diyor. Ayrıca conectonun motor parçaları Tourismonun motor parçaları ile aynı olduğu için bu iki servistede mevcut olduğundan istanbuldan parça gelmesi gibi bir beklemenin olma ihtimali bile yok.
Ve ne olursa olsun bu araçlarda kul yapısı bunu unutmayın aynı bmc yi nasıl kul yapıyorsa ve ben sana BMC' nin daha büyük bir arızasından bahsedeyim hemde daha sefere çıkmadan 2004 BMC' lerin 3.partisi geldiğinde garajda plaka işlemlerini bekledikten sonra her işlemi bitipde sefere çıkacağı zaman aracın otomatik şanzumanı kitlenmesinden dolayı çalışmamış ve aracın şanzumanının değiştirildiğini biliyormusun ve bu şanzuman için o aracın 2 hafta yattığını erkan arkadaşım daha sefere çıkmayan araçta bu arıza olabiliyorsa sefere çıkan araçta her türlü arıza olabilmesi mümkündür.

eshat35
12 yıl önce - Cmt 02 Ağu 2008, 22:57

Gediz merkez garajındaki bazı kişiler gelecek olan 200 solo otobüsün mercedes olacağını söylüyorlar ne derece doğru bilemiyorum ...
Ayrıca ilk 100 körüklü ihalesine itirazdan bahsedilyordu ancak ne olduğu hala belli değil şuan 50 tane gelmiş oldu bundan sonraki 50 körüklü solaris mi olacak acaba .Bakarsınız solaris gelir muhtemelen denenmiş bir modelidir mercedesde olduğu gibi sorunlarla karşılasılmaz.

En son eshat35 tarafından Pzr 03 Ağu 2008, 15:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Barış_AMD
12 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2008, 00:29

Bence solaris gelmemeli Türkiyede hiç bir ilde kullanılmadı nede olsa.Sanoslar gibi çıkmayacağı ne malum zamanında sanos denensin üreten ülkeye yardım olsun diye bu araçlardan çok alındı sonuç biraz hayal kırıklığı oldu sanoslar izmir halkının gözünde hep hurda olmuştur kışın yolcusunu soğuktan donduran yazın sıcaktan pişiren ve sık problem çıkarttığından dolayıdır sanırım.Bence kalitesi tescillenmiş Mercedes,volvo,M.A.N gibi araçlar tercih edilmelidir.Hem diyelimki solaris alındı problemsiz çıktılar ancak ilerdeki zamanlarda parça sıkıntısı olacağına eminim.

Ekrem kara
12 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2008, 01:01

barış bizde volvo mercedes man alınmasını isteriz ama sanoslarıda bu kadar kötülemeyin 15 yıldır çalışıyolar ve şu anda tek hurda var 92de gelen ikaruslardan eser yok belki sanoslar volvolar gibi 15 yaşına gelipte hiç fire vermemiş otobüslerdendir hem saloris gelmese bile sanoslara benzicek otobüs var merak etme (BMC) ben bmclere 2004 2007 ve 2008leride kattım ayrıca benim volvolardan sonra en sevdiğim otobüs sanostur kalorifer dışındada başka çok olumsuz bir sorunu yoktur

En son Ekrem kara tarafından Pzr 03 Ağu 2008, 01:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Barış_AMD
12 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2008, 01:16

Dediğim gibi sanoslar halkın gözünde teneke hurdadan başka bir şey değildir bir çok eksi yönü ile itici bir araç olmuştur.BMC konusuna katılıyorum 91 model BMC Beldeler iyiki hurdaya ayrıldı o araçlar tam bir ölümdü keşke zamanında 2003 beldelerden fazla alınsaydı Belde serisinin en sağlam araçları onlar çünkü.Bakalım solo procity ler nasıl çıkacak onlardan ümitliyim ama belli olmaz yinede.

Gökhan Turhal

12 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2008, 02:16

bence solarisi de kötülemeyin, eğer kötü olsa almanyada falan olmazdı o kadar, 2007 yazında berlin e gitmiştim ve berlin neredeyse körüklü solaris kaynıyordu

Barış_AMD
12 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2008, 11:32

Sonuçta Türkiyede hiç bir ilde kullanılmadı.İyi çıksa bile yedek parça sıkıntısı olacağına eminim sanoslara şuan nasıl parça bulunamıyorsa far olsun motor aksamı ile ilgili parçalar olsun hep yan sanayi parçalar takılıla takıla araçlar ne hale geldi.

eshat35
12 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2008, 12:59

silinsin (konudan dışarıya çıkıldı)

En son eshat35 tarafından Pzr 03 Ağu 2008, 21:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

sayfa 7
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege