Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

Sizce alınacak olan solo ve körüklü otobüsler ne marka olmalı?
A) BMC 31.0%  31.0%  [26]
B) Mercedes-Benz 46.4%  46.4%  [39]
C) MAN 13.1%  13.1%  [11]
D) Diğer (Lütfen açıklama yapınız.) 9.5%  9.5%  [8]
Toplam Oy : 84

Ekrem kara
12 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 20:10

sanosu bu kadar kötülüyosun ama 15 yıldır çalışıyolar izmirin her yerinede seferleri var onlarında hakkını yemeyelim.Dökülmüş olabilirler ama şu anda izmire sanos kadar bile dayanmıcak otobüsler alınıyo

Barış_AMD
12 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 20:23

Orası doğru dökülüyorlar ama hala çalışıyorlar işte ben bunun tekrar yaşanmamasını istiyorum solaris gibi ilklerden uzak durulmasını belirtmeye çalışıyorum mercedes,volvo,man gibi tanınmış saygın firmalardan araç alınsın diyorum ama volvo asla katılmaz o ayrı mesele.

Ekrem kara
12 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 20:30

volvonun katılmasını çok isterim ama nese bence izmire bırak solaris bmc bile alınmamalı mercedes volvo man izmirin neyine yetmiyo

Barış_AMD
12 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 20:35

En azından BMC beldelerden kurtulduk yeni araçlar procity olucak onlar kat kat daha iyi beldeden.

Ekrem kara
12 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 20:38

bide şu conetcoların kliması tamir olsa

Barış_AMD
12 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 20:42

Conectoların klimaları nasıl bu kadar çabuk bozuldu anlıyamadım klimanın markası ne acaba konvektamı ?

Ekrem kara
12 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 20:43

bilmiyorum ama konvekto tek 345de yokmu

Barış_AMD
12 yıl önce - Cmt 05 Tem 2008, 20:44

2000 model bir kaç körüklü 0345K da var.

Erkan_T
12 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 21:01

Alıntı:
En azından BMC beldelerden kurtulduk yeni araçlar procity olucak onlar kat kat daha iyi beldeden.

Belediyemizin pek bir tercihi yok.
Daha önceden de söylemiştim.İzmir "Büyük Bir Köy"...

Köstebek yuvasına benzer yapıdaki binlerce karayolu bölgesinde çalışabilecek araçlar Yüksek Şasili otobüsler olabilir.Bunlardan Sanos, İkarus gibi araçların dışında "Belde" model adı altındaki Belde bölgelerine çalışan BMC otobüsler İzmir için yeterli düzeyde avantajlı.
Hiç olmazsa yenileri...

----------------------------------------------------------

Bu başlıktaki geçen en son 02 Temmuz 2008 tarihindeki mesajımda;
Eshot' un 25.06.2008 tarihinde yaptığı 200 adet Solo otobüs ihalesini BMC Sanayi ve Ticaret A.Ş.' ne verdiğini daha kamuoyuna açıklanmadan Teyit etmemiş sadece ifşa etmiştim.

Fakat bugün itibariyle onay mektubu elime geçtiğinden mesajımdaki bu ifşayı tam anlamıyla teyit ediyorum.

Alınacak olan otobüslerin Alçak Tabanlı Basamaksız "Procity" model olmasının sevindirici bir haber olduğu muhakkak.Yine tabii ki, İzmir için büyük değişiklikler yapılacaktır.

Belediyemiz de artık uyması gereken Avrupa Standartlarına uyum çerçevesinde Otobüs regülasyon tiplerini değiştirerek büyük bir yeniliğe imza atmış durumda.

Eminim ki hepimiz için çok daha iyi olacak, şehrimize hayırlı olsun...

Burak Tuna
12 yıl önce - Prş 17 Tem 2008, 00:53

Solo otobüslerin ihale sonucu belli olduysa 100 adet alınacak olan körüklü otobüslerinde ihale sonucu belli olmuştur o zaman büyük ihtimalle.Sanırım körüklülerin ihalesi 15 gün önce yapılmıştı.Bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilirmi...

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege