Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mehmet Kasım
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 11:37

Raylı sistemi Yenibosna'dan Avcılar'a uzatmak, (7-8 km'lik ray hattı) metobüs yapım süresine yakın bir zamanda gerçekleştirilebilirdi. Bol aktarma da olmazdı.

AVCILAR-AKSARAY METROSU

Kulağa nasıl geliyor.

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 14:28

Evet ama ben metro Avcılar'a dek yapıldıktan sonra Zeytinburnu'nu Topkapı'ya Deyüz'den bağlayarak Metrobüs'ün Topkapı'dan Avcılar'a olan kesimini iptal edelim düşüncesindeyim. Özel yol'dan belediye otobüsleri çalışsın.

Bunu her yerde yazıyorum.

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 14:31

Alıntı:
Semih bey!.. Bu troleybüs konusu benimde ilgimi çekiyorum. Teknik ayrıntıları vermeniz mümkün mü? Bilhassa hız limiti yolcu taşıma kapasitesi nedir?

Gerekli bütün bilgiler tartışma ortamında var. Sitede ara düğmesinden bulabilirsiniz. Ulaşım uzmanları da bu sitedeki bilgi, belge ve resimleri kullanıyorlar. Bu ağ alanı ulaşım deryası...

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 15:44

Metrobüsün Avcılar-Meciyeköy arasına harcanan para ile YENİBOSNA-AVCILAR arasına metro yapılamazmıydı?

Böylelikle Avcılar ve K.Çekemce raylı sistem ağına bağlanamazmıydı???

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 17:27

Aslına bakarsan benim düşüm olan Zeytinburnu Topkapı doğrudan geçişi ve Avcılar Beylikdüzü iki uçtan başlasaydı müthüş olurdu. Ancak bizde başlayan işler iki katı sürede biter. onun için böyle olması daha iyi. Ayrıca maliyet sanırım karşılamaz. Çünkü araçsız metrobüs km başına 5.6 milyon YTL. hafifraylı bunun 10 katından çok. Metro yaparsan 20 kata çıkar.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 17:34

LRT'nin km başına 50 milyon dolara mal olduğunu düşünür isek AVCILAR-YENİBOSNA arası 8 km'den 400 milyon dolar olur. METROBÜS KAÇA MAL OLDU?

Avcılar değilde K.Çekmece'ye uzatılsa idi 250'ye hallolurdu. Bu tercih edilebilir. Varolan sistemi ayağa kaldırmak daha etkin çözüm olur. LRT'yi baltalamamak lazım. Kapasitesini arttırırsanız hem LRT kazanır hem İETT.

K.Çekmece-Aksaray Metrosu

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM