Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
yasar gökçinar
10 yıl önce - Sal 27 May 2008, 01:13
Bursa Yıldırım - Sular Vadisi Doğa Parkı

Ben evimin önünde bulunan konut imarı geçmemiş arsayı (şuanda orada bir yığın gecekondu var)Park Alanı olmasını istiyorum.

Resimde görünen bu alanın etrafı 5 katlı apartmanlarla çevrili. Bu alan yeşillik park olmaya çok müsait. Heryer bina ve caddeden geçilmiyor çocuklar ve insanlar için burası nefes alabilecekleri bir alan olur. Ben bu alanın park olmasını çok istiyorum.

Bana bu konuda yardım edebilirmisiniz? Ne yapmam gerek orada oturanlardan imzamı toplayıp belediyenin imar bölümüne sunmammı gerek? yoksa çevrecilerle temasa geçip onlardan yardımmı beklemem gerek?

Bu bahsettigim alan Yenimahallede Şehit Asteğmen Oksan Altanay ve Eşref Hilal caddesi arası. Google Eart resminde işaretlediğim alan. Şuan burada gecekondular var.

ismide hazır Şehit Asteğmen Oksan Altanay Parkı

(+)

(+)

Bu konuda SN. Baskanımız ÖZGEN KESKİN yardımlarını rica ediyorum.

Samet Yılmaz

10 yıl önce - Sal 27 May 2008, 13:29

bu yer tam olarak nerede kalıyo abi gökdere bulvarıyla bi ilgisi varmı?

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Sal 27 May 2008, 13:30

Yaşar bey,
Talebinizi inceleyeceğiz. Orada büyük miktarda kamulaştırma var. Belediye kamulaştırma proğramına alarak yapalabilir. Kuzeyda kalan kısım kamuya geçti. (otopark olarak kullanılan yerler ile g.kartal inşaattan terk edilen yerler) Esas bölüm evlerin olduğu yerler.

Belediyeler, yaptığı yıllık bütçeye göre hareket eder. Bir anda bu alanı çözmek mümkün değil.
Belediye başkanlığına konu iletilecektir.
İlginize teşekkür ediyorum.

yasar gökçinar
10 yıl önce - Sal 27 May 2008, 13:46

SN. Mimarımız ilginize çok tesekkür ederim.

Bu konu orda yasayan herkes için çok önemli, eğer o gecekondular temizlendikten sonra onlarin yerine çok katlı binalar gelirse yıkılırız. o alan park alanı olmalı, çocuklar ve insanlar için nefes alabilecekleri değerli bir yer olur.

İnanin buna o insanlarin çok ihtiyaci var. birde parkın içine ayrıca çocuklar için oyuncak parkı olursa harika olur. Bu konuda benim yapabileceğim birsey varsa severek yaparım.
Ne gerekiyorsa yaparım ama ne yapmam gerektigini bilmiyorum.

Bunun için ordaki insanlardan imza toplamak gerekiyorsa toplarım binlerce imza toplarım..

SERCAN CAN
10 yıl önce - Sal 27 May 2008, 14:15

yer yenimahallede bulunmaktadır.yani mollarap'ın az aşağısı, namazgah ve setbaşının az yukarlarıdır.artık merkezin göbeği denilebilcek yerde çöküntü bölgesidir.belediyenin oraya toplu kanut yerine park olarak düzenlenmesi gerçekten herkesi çok memnun edecektir.

Metin Taşkın Aşkın
10 yıl önce - Sal 27 May 2008, 14:56

Bu insanlar hayatlarını bizim için, bu vatan için feda ettiler. Bizler de aynı duruma düşebilirdik. Şehitlerimize sahip çıkmalıyız.

Şehit Asteğmen Oksan Altanay'ın ismi bir parkta yaşaması çok anlamlı olur. Yıldırım Belediye Başkanı Sn. Özgen Keskin'in ve Belediye Meclis üyelerinin kayıtsız kalmayacaklarını ve konuya gereken duyarlılığı göstereceklerini düşünüyorum.

yasar gökçinar
10 yıl önce - Sal 27 May 2008, 17:03

Şehidimizin adını bu parkta yaşatmaktan büyük gurur duyacağız.

Bu alanın ikinci Temenyeri Parkı olacağına inanıyorum. Burda çok insan yaşıyor. Bu güzel parktan en güzel sekilde yararlanacaklar. Herkes için bir yaşam, cazibe merkezi haline gelicek.

Buradaki yaşayan insanların bu park tek hayali oldu.Tek istekleri buranın yeşil park alanı olması. İnsanların dinleneceği, çocuklarında tehlikeden uzak oyun oynayacagi, eğlenecegi bir yaşam yeri olacak.

Sn. Baskanımız Özgen Keskinin bu konuda duyarlı olacağına, orda yaşayan herkese gül dalı uzatacağına inanıyorum. Bu parkı halkına hediye ediceğini düşünüyorum.

Sami Akyürek
10 yıl önce - Cum 30 May 2008, 00:19

Allah rahmet eylesin. Çok samimi arkadaşlarımın liseden sınıf arkadaşıydı Okşan Altanay, gıyabında tanırdım... İsmini bir caddede yaşatıyorlar, parka da verilmesini istediğinize göre tanıyordunuz sanırım.
Özgen Keskin geçen yıl şehit olan Yrb. Melih Gülova'nın ismini bir parka vereceğinin de sözünü verdi. Takipçisiyiz...

emine aydin
10 yıl önce - Pzr 01 Hzr 2008, 00:24

Bu başlığı görünce çok sevindim.

Bende Genç Kartallardan bir daire satın aldım. Bu parkın olması bizi çok sevindirecek.
Ordaki gecekondular kaldırılıp yerine park yapılması çok iyi bir fikir.

** İnsanın ruhu doğa ister. Yeşillik, ormanlık, yerlerde temiz hava, toprak ve su ile yakın olmak insanlara huzur ve mutluluk verir. Ağaçlık mekanlar insanların, içinde bulunmaktan ruhen zevk aldıkları yerlerdendir. İnsanlar her ne kadar binaların yoğunlukta olduğu şehir merkezlerinde yaşasalar da, genellikle ağaçlık, yeşillik mekanlarda bulunmak isterler.

Görüyorsunuz bir ağacın insanın ruh halini ne kadar olumlu etkilediğini düşünürsek, bir parkın faydaları saymakla bitmez. Buda sağlıklı bir nesil demek.

Ne yazıkki “Yesil Bursa” adını aldığı kadar yeşil değil, ama bu türlü projeleri hayata geçirebilirsek Bursamız tekrar Yeşil Bursa olur.

Ben çocuklarımın koşabileceği, oynayabileceği, doğayla iç içe yasayabileceği bir ortamda büyümelerini, biz büyüklerinde huzurla dinleneceği, nefes alabileceği bu yeşil parkın olmasını cok isteriz. Bu proje hayata geçerse bizim için ne büyük nimet olur bir düşünün.
Bizi çok mutlu edeceksiniz.

Şehit Asteğmen Oksan Altanay adına yakısır bir park olmasını diliyoruz.

Bende Sn. Baskanımız Özgen Keskinin bu güzellikleri bize yaşatacağına, bu parkı sevgili halkına hediye edeceğini düşünüyorum.

Umarım yakın zamanda bu proje hayata geçirilir bizde müjdeli haberlerini alırız.
Sevinçle sizden güzel haberler bekliyoruz. Bu park projesine destek veren Sn. Mustafa Karakoça teşekkürler.

Buda benim hayalimdeki park, umarım böyle güzel parkımız olur.

En son emine aydin tarafından Pzr 01 Hzr 2008, 00:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yasar gökçinar
10 yıl önce - Pts 02 Hzr 2008, 16:29

Eğer park olursa, bakın buranın çehresi nasıl değişiyor..

Ve bursamız biraz daha yeşilleniyor. güzelleşiyor.

Bu park orda yaşayan halkın can damarı olucak.

(+)

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet