Ana Sayfa  

Ankara Yeni Çiftlik Bulvarı [ANK ]
Sayfa: 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Sonraki
cevap yaz Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet

Bu bulvarın yapılması Ankara ve bölge trafiğine fayda sağlar mı?
Evet, kesinlikle
70.7%
 70.7%  [41]
Hayır, bir faydası olmaz
17.2%
 17.2%  [10]
Fikrim Yok
12.1%
 12.1%  [7]
Toplam Oy : 58

İ.Hakkı Erdoğan

Pzr 25 May 2008, 18:17   Ankara Yeni Çiftlik Bulvarı [ANK ]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl yapacağı yeni bir bulvar olan Çiftlik'deki trafik problemini çözecek, İstanbul Yolu ve Eskişehir Yolunun yükünü azaltacak bulvarın güzergahı:

-Kırmızı Yol yeni bulvar
-Yeşil Çizgi tren yoludur

Celal Bayar Bulvarından alt geçit yapılarak tren yolunun kuzeyinden başlayacak yol tren yolunun kuzeyinden Marşandiz Köprüsüne kadar gelecek.Marşandiz Köprüsü yıkılarak yerine yeni köprü yapılacak ve bu yeni bulvar tren yolunun güneyine geçerek Etimesgut yönüne devam edecek.Buradanda Sincan-Etimesgut-Zırhlı Birlikler Yoluna bağlanacak.

Bu yol sayesinde Çiftlik içi ve hemzemin geçit trafik yükünü arındıracak ve rahatça vakit geçirilebilecek bir yer olacaktır.

mesajı beğendiniz mi?
A.A.ZORLU

Pzr 25 May 2008, 20:18  

yapılan hiç bir iş kötü olmaz bizim hizmet fazlalığına değil hizmete ihtiyacımız var bu yolun faydalı olacağı düşüncesindeyim

mesajı beğendiniz mi?
onurnazliaka

Pzr 25 May 2008, 20:41  

Faydalı olacağını düşünüyorum.Hem İstanbul Yolu'nun hem de Eskişehir Yolu'nun yükü azalır.Ayrıca 542 nolu Eryaman-Sıhhıye-Sezenler hattı da bu yoldan geçirebilir.

mesajı beğendiniz mi?
İ.Hakkı Erdoğan

Pzr 25 May 2008, 21:00  

Bu yeni bulvarın yaklaşık uzunluğu 10-12 km olacak.Bulvar Sincan ve Etimesgut'un direk olarak Çiftlik ve Sıhhiye'ye bağlantısını sağlayacak.Bu şekilde hem İstanbul Yolu'nun hemde Eskişehir Yolunun yoğunluğu azalacak.Şehre doğu-batı uzantasında yeni bir arter kazandırılacak.Çiftlikdeki hemzemin geçit sorunu aşılacak.

mesajı beğendiniz mi?
Ahmet Gürkan

Pzr 25 May 2008, 21:01  

faydalı olur tabiki... batı koridorunun trafiğini iki yol kaldırmıyor, yeni bir bulvar yapılması iyi olur, umarım minimum ağaç kıyımıyla inşa edilir...

mesajı beğendiniz mi?
Deniz Konuk

Pts 26 May 2008, 02:06  

Fotoğrafın büyütülmüş halinide yükleyebilir misiniz? Bu halini çözmek zor oluyor.

mesajı beğendiniz mi?
muratçimen

Pts 26 May 2008, 11:44  

yeni bulvarda benim kafama takılan tek bir soru var üniversite alanında hadi alır toprak ama sarı dikdörtken içene aldığım alanda zaten 2 şeritli bir yol var ve hemen yanındada demir yolu var nasıl bir yol genişletmesi yapacaklar çok merak ediyorum yeşil olan çizgiler yeni bulvar için yetecekmi veya kırmızı çizgi ile gösterdğimiz demir yolumu 5-6 metre yanamı kaydırılacak proje hakında detaylı bilgisi olan varsa açıklarsa sevinirim bu proje güzel olmuş gelecekte trafik yükünü baya azaltır diye düşünüyorum

(+)

Ankaranın büyük bulvarlara ihtiyacı var gerçekten

mesajı beğendiniz mi?
İ.Hakkı Erdoğan

Pts 26 May 2008, 15:55  

Alıntı:
Fotoğrafın büyütülmüş halinide yükleyebilir misiniz? Bu halini çözmek zor oluyor.

Tabi ki yükleyelim.

(+)

Kırmızı Hat yeni açılacak bulvarın güzergahı.
Sarı Hat mevcut tren yolunun güzergahı.

mesajı beğendiniz mi?
Deniz Konuk

Pts 26 May 2008, 18:51  

Şimdi anladım hattın nasıl olacağını teşekkürler. Faydalı bir çalışma olacağa benziyor. Ancak muratçimen'in sorduğu soruları benimde kafama takılmadı değil. Yol kenarındaki binaların arazilerini istimlak etme şanslarıda pek yok gibi çünkü çoğu bina var olan yolun hemen dibine yapılmış ayrıca yolun ilerisinde Türk traktörün depolama alanı ve bir binası var. Ayrıca Türk traktör yük taşımak için tren kullanıyor mu bilmiyorum. Ancak kullanıyorsa Fabrikası ile tren yolu arasına böyle bir bulvarın girmesi hiç işlerine gelmez sanırım.

mesajı beğendiniz mi?
İ.Hakkı Erdoğan

Pts 26 May 2008, 19:00  

Bu yolun yapımı için mahkemeden karar çıkması bekleniyor.Bu yol üzerinde sanırım 5 tane alt geçit yapılacak.Ve bu geçitlerden Çiftlik içinden geçenler hakkında mahkemeye gidildi.

Ankara'da her işde olduğu gibi bu işde bir takım kişilerin inadı yüzünden mahkemelik ve belki hayata geçirilmesi mahkeme kararıyla engellenecek.

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: